Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Znikająca "24"

Do pracy, do urzędów, czy na rynek. Mieszkańcy Sosnowca, Dąbrowy Górniczej czy Będzina, podróżujący w te miejsca tramwajem linii 24, być może będą musieli wkrótce zmienić swoje przyzwyczajenia. Połączenie może zniknąć z rozkładu jazdy. To czego nie udało się zrobić z popularną "dwuedziestką siódemką" może, niestety udać się z tą linią.Są linie lepsze i są gorsze, no linia dwadzieścia cztery właśnie do nich należy, dlatego też jest rozważane jej zawieszenie. - tłumaczy Alodia Ostroch, rzeczniczka KZK GOP. Tego nie wyobraża sobie Wiesław Szreter, który tą linią jeździ prawie co dziennie. Dla niego zawieszenie linii, to tylko dodatkowe problemy: Często podróżuję linią 24. Ja myślę, że to jest błędna decyzja w ogóle. Po prostu będzie wtedy po prostu zmiejszona komunikacja, ludzie jeżdżą normalnie do pracy, na targowisko. W podobnym tonie, wypowiadają się władze Sosnowca, które likwidacji linii nie chcą. Nie chcą też, żeby tramwaj został zastąpiony przez autobus. My jesteśmy też przeciwnikami likwidowania czegoś co jest, ale tu możemy rozmawiać, jak polepszyć. Może tramwaje dwukierunkowe, takie z których żeśmy wyszli, a które jeżdżą w całym świecie, natomiast u nas jest ich brak.- uważa Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca.Linia dwadzieścia cztery kursuje między Dąbrową Górniczą a Sosnowcem, po drodze przejeżdża jeszcze przez Będzin. Nad likwidacją jednej z linii tramwajowych zastanawiano się również w Rudzie Śląskiej. Tutaj jednak nie chodziło o finanse, ani o ilość podróżnych. Jeżeli chodzi o tramwaj osiemnaście, to jest dodatkowy problem, bo torowisko jest w pasie drogowym, więc sa dodatkowe problemy dla kierowców, którzy jeżdżą w obie strony. To oprócz złego stanu torowiska jest zmorą naszych mieszkańców. - mówi Adam Nowak, rzecznik UM w Rudzie Śląskiej. Zmorą mieszkańców Śląska są wypadki, w których uczestniczą tramwaje. Kilka miesięcy temu na pętli w pobliżu Stadionu Śląskiego kilka osób zostało rannych, gdy dwuwagonowy skład wypadł z torów. W ubiegłym tygodniu w Rudzie Śląskiej tramwaj zderzył się z cysterną. W tym jednak kierunku idzie transport publiczny w Europie. Naukowcy twierdzą, że mimo wielu wypadków z udziałem tramwajów, to nimi jeżdzi się na zachodzie. W Europie, w Unii europejskiej, wszyscy wracają do tramwajów, która wprowadziła w siedemnastu miastach nowe tramwaje, nie że likwidują, a inne państwa się rozwijają, i coraz więcej tramwajów jest realizowanych.- tłumaczy prof. Marek Sitarz z Politechniki Śląskiej.Autobus czy tramwaj? Ta dyskusja, która ma usprawnić transport toczy się na Śląsku i w Zagłębiu. Oby tylko nie za długo, bo podróżnym może odjechać szansa. Szansa na punktualne i komfortowe dotaracie do celu.
źródło: Adam Szaja, TVS
Autor: Piotr Dudała | 04/11/2008
Komentarze
#1 | scott dnia 12.04.2012 04:55
professional tattoo guns Tattoo Kits tattoo supplies kits Dragonhawk ink tattoo needles Mix Tattoo Needles tattoos machines.
#2 | zu. dnia 14.11.2008 15:40
Do "łojezuniu"
Słuchaj może i jesteś dorosły i masz kase na samochód. Ja mam na przykład 14 lat i nikt mi nie da prawa jazdy...
JAk nie masz nic do powiedzenia to po prostu nie pisz; a jak chcesz sie pośmiac to sobie kawały poczytaj i sie odwal od 24!!!
#3 | Do KZK-GOP dnia 07.11.2008 23:58
WARA od tramwajów w Zagłębiu!
Zróbcie lepiej coś, żeby ludzie chcieli korzystać z komunikacji miejskiej! Bo teraz to wielu mieszkańców woli kupić stare cinquecento, niż jeździć śmierdzącymi i brudnymi autobusami obok jakiegoś menela, któremu dwa gile wiszą z nosa!W takim Krakowie, Gdańsku czy Wrocławiu podróż tramwajem to przyjemność! Tam starają się o środki na remonty torów. U nas jak zwykle bagno.
Darmozjady z KZK potrafią tylko podwyższać sobie pensje i wymyślać bzdurne hasła typu "zmień wóz na bus". Taa, jasne, zmienimy BUS na WÓZ, bo niedługo zostanie tu tylko kilka linii! Proponuję nowe motto KZK-GOP (Komunikacyjnego Związku Kretynów): Ogranicz Wytnij Zlikwiduj!
#4 | sosnowiczanin dnia 06.11.2008 13:21
jaka gorsza linia? jak w ogóle można było wpaść na pomysł likwidacji 24, to podstawa komunikacji w mieście od kilkudziesięciu lat...
#5 | rocki dnia 06.11.2008 12:13
Polonista polonistą ale co ten Górski chciał powiedzieć. Trzeba jakiegoś tłumacza, a może Dąbrowski powie co jego szef miał na myśli
#6 | @ahahahha dnia 06.11.2008 10:34
czepiacz pospolity, jak nie ma czego to się czepia byle czego! )-:
#7 | http://estees.blox.pl/html dnia 06.11.2008 09:11
Chodzi o to zeby cos jednak w Zagłębiu zlikwidowac, nie będzie lini nie bedzie nakładów a potem i tory sie zwinie, reszta kasy zostanie dla sralezji.
#8 | łojezuniu dnia 06.11.2008 06:49
Ludzie to sobie mogą chcieć!!! Będą z jęzorem na autobusy biegać i tyle z ich chcenia tramwaju zostanie!!!!! ahahahah ahahaha ahahhaah Trzeba było sobie samochody kupić!!! ahhahahaha
#9 | ahahahha dnia 06.11.2008 06:48
Panie redktor zainwestuj pan w jakiegoś polonisistę, który będzie sprawdzał te teksty!!! Zdania w stylu: "Po prostu będzie wtedy po prostu zmiejszona komunikacja" na wymioty targają!!!!
#10 | Dariusz dnia 06.11.2008 06:10
A może by tak zlikwidować KZKGOP?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney