Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


W oczekiwaniu na nowego Biskupa...

Pisaliśmy, że zaplanowana początkowo na 25 października 2008r. Koronacja kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Kościele p.w. Św. Barbary w Będzinie – Koszelewie została przełożona na dzień 4 grudnia br., w związku z oczekiwaniem na dekret Kongregacji ds. Kultu i Dyscypliny Sakramentów Stolicy Apostolskiej. Mamy dobrą wiadomość, dekret został podpisany i jest w drodze do Polski. Jednak ostateczny termin uroczystości nie jest obecnie znany. Zostanie on bowiem ustalony w porozumieniu... z nowym biskupem Diecezji Sosnowieckiej.

Proboszcz Parafii ks. Kanonik Stanisław Sarowski powiedział nam, iż nie wyobraża sobie, żeby z uroczystościami koronacji Obrazu koronami papieskimi nie zaczekać na nowego biskupa ordynariusza. Stanowisko to podzieliła sosnowiecka Kuria. Korony, pobłogosławione przez Ojca Św. Benedykta XVI, są bardzo piękne. Ks. Sarowski prezentuje je parafianom w czasie niedzielnych Mszy Świętych.


Przypomnijmy, że w parafii tej odbywają się co czwartek modlitwy w intencji Ojczyzny z wystawieniem relikwii Patronów Polski: św. Wojciecha, św. Stanisława i św. Andrzeja Boboli, w czasie których, począwszy od ostatniego tygodnia października, zanoszone są również modlitwy w intencji wyboru nowego Biskupa. Nabożeństwa te rozpoczynają się w Kościele o godz. 17.00.Mamy też drugą dobrą wiadomość. Inicjatywa Obywatelskiego Forum Samorządowego z Będzina uhonorowania, zmarłego przed kilkoma tygodniami, Ks. Biskupa dr Adama Śmigielskiego, poprzez nazwanie jednej z będzińskich ulic Jego Imieniem spotkała się dobrym przyjęciem władz Będzina. Jedną z ulic, która jest brana pod uwagę, jest nowa, nienazwana jeszcze ulica na Osiedlu Podskarpie, należącym właśnie do Parafii św. Barbary. Wydaje się, że parafia, w której znajdują się relikwie Patronów Polski i ukoronowany koronami papieskimi cudowny wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, będzie godna i tego, żeby znalazła się w niej ulica pierwszego Biskupa Ordynariusza Diecezji Sosnowieckiej. Wierzę głęboko, że tak właśnie się stanie.Piotr Dudała
Autor: Piotr Dudała | 06/11/2008
Komentarze
#1 | alina dnia 10.04.2012 04:57
tattoo gun tattoo supplies tattoo accessories Damascus steel tattoo machines buy tattoo gun Tattoo Box tattoo magazine.
#2 | anonim dnia 10.11.2008 14:18
nie przesadzajmy!!!!!!!!!!!!!!
#3 | wolny dnia 10.11.2008 12:48
Komuchy do Pekinu!!! Księża na księżyc!!!
#4 | Były katolik dnia 10.11.2008 10:51
Ponieważ zawiera twierdzenie, że portal jest płaszczyzna do wymiany pogladów. Poglądy czy twierdzenia, na które autorzy strony nie maja argumentów, a które nie naruszaja prawa ani godności nikogo - zawieraja tylko merytoryczną wartośc - sa po prostu usuwane...Tak było z dyskusja na temat Konkordatu, istota jego podpisania, jednostronności umowy, zapisów które nie sa korzystne dla naszego kraju...Wszystko to zostało usunięte...Wszystkie informacje na temat kościoła katolickiego sa landrynkowate, az lepia sie od poddaństawa...A przeciez nawet w Sosnowcu jest kilka spraw znanych, a niezbyt przyjemnych...O tych sprawach ani słowa...Zostały osunięte równiez inne posty, bardzo ciekawe, ale niewygodne dla zarządzających portalem...Więc jak to platforma do wymiany pogladów w naszym mieście?
#5 | anonim dnia 10.11.2008 10:39
jak misja może być pełna hipokryzji???
#6 | Były katolik dnia 10.11.2008 10:33
Kolego, wcale nie jestem ateistą...Po prostu zmieniłem wyznanie z katolickiego na ewangelickie, wraz z całą rodziną. Sam zobacz, jak ci zawęzili wiedzę, poprzez indoktrynację. Dal ciebie człowiek wierzący musi byc katolikiem, innen możliwości nie ma...Dlaczego czytam te newsy? Zachęca do tego misja portalu, przeczytaj ją uważnie, ale niestety nie jest prawdziwa, jest pełna hipokryzji...
#7 | @Były katolik dnia 10.11.2008 10:22
A kto ci, człowieku, każe czytać te newsy??!! Ateistyczny męczennik się znalazł.
#8 | Były katolik dnia 10.11.2008 09:55
Komuniści też kiedyś posyłali swoich przeciwników do zakładów psychiatrycznych, wychodząc z założenia, że każdy kto nie akceptował ówczesnej rzeczywistości, był człowiekiem chorym na umyśle.
bk...czy ty jesteś byłym komunista czt aktywnym?
Twój sposób myślenia jest identyczny...
#9 | @bk dnia 09.11.2008 20:28
Najlepiej proszę się... leczyć!
#10 | Były katolk. dnia 09.11.2008 15:47
Próbując zrozumiec poglądy p. Dudały na rzeczywistośc, a będąc Polakiem, który nie jest już katolikiem, czuję się jak obywatel co najmniej II kategorii. Jestem bardzo ciekawy, jak by wygladało nasze miasto, gdyby p. Dudała miał realny wpływ na podejmowane decycje. Prawdopodobnie zostałbym zmuszony do opuszczenia Sosnowca, a może nawet rostrzelany.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney