Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Zadyma na Stadionie Ludowym

Dwudziestu ośmiu stadionowych chuliganów trafiło w sobotę do policyjnych aresztów. Brali udział w bijatyce, do której doszło podczas sobotniego meczu piłkarskiego pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Pogonią Szczecin.

Gdy rozpoczęła się druga połowa meczu, w sektorze kibiców Zagłębia spalono flagę drużyny przeciwnej. Wtedy z sektora kibiców Pogoni zaczęto rzucać race dymne. Na płycie boiska pojawiło się kilkudziesięciu chuliganów. Interweniowała ochrona i policja. Mecz został przerwany na 9 minut. - Użyliśmy armatki wodnej i gazu, ponadto policjanci strzelali do chuliganów pociskami gumowymi. Część z kibiców została po zatrzymaniu przewieziona do szpitala, gdzie zostali opatrzeni - mówi podinspektor Artur Pająk, naczelnik sekcji prewencji w sosnowieckiej policji. - Całe zajście nagrywaliśmy. Teraz policjanci identyfikują najbardziej agresywnych chuliganów. Stąd kolejne zatrzymanie trzech pseudokibiców, a niewykluczone, że będą jeszcze kolejne.Dziś okaże się, czy wobec najbardziej krewkich chuliganów, policja będzie występować o areszt tymczasowy.Dziś również zbierze się zarząd Zagłębia Sosnowiec, by przedyskutować sprawę sobotnich zajść na stadionie.- Jesteśmy zbulwersowani i zdruzgotani postawą nieodpowiedzialnych kibiców. Przynajmniej przez osiem ostatnich lat nie doszło na naszym stadionie do takich zamieszek - mówi Jerzy Lula, dyrektor klubu Zagłębie Sosnowiec. Na pewno wobec chuliganów sąd zastosuje tak zwany zakaz stadionowy - W przyszłym roku, wiosną będziemy mieli już elektroniczne czytniki dowodów osobistych przy bramkach, przez które wchodzą kibice na stadion. W ten sposób na pewno nie wejdą na mecz osoby z zakazem stadionowym - dodaje Jerzy Lula.Po sobotnich wybrykach chuligańskich Polski Związek Piłki Nożnej może zastosować kary zarówno wobec Zagłębia jak i Pogoni. - Może to być kara finansowa, a nawet zamknięcie stadionu dla kibiców - mówi Józef Grząba, delegat PZPN.
źródło: Dziennik Polska

Autor: Redakcja | 09/11/2008
Komentarze
#1 | timer dnia 10.04.2012 03:19
tattoo supplys Tattoo needles cheap tattoo machines Dragonhawk ink tattoo supplies kits tattoo supplies kits tattoo ink colors.
#2 | kibic dnia 10.02.2010 20:49
Grząba nigdy nie będzie delegatem PZPN i przedstawianie go jako delegata PZPN uwłacza godności obecnych delegatów.Ten co to pisał obraził wszystkich obecnych delegatów reprezentujących śląsk i zagłebie.
#3 | ludek dnia 14.11.2008 07:40
Rozumiem,że mieszkanka ,,załatwi" z NaczRed ta relacje ...;- ))))))))))))
#4 | mieszkanka dnia 13.11.2008 11:02
Zamiast relacji z zadymy walałabym relację z koncertu Pani Małgorzaty Walewskiej (Red Nacz był widziany z aparatem) mam nadzieje, że zdjęcia będą, czy nie lepiej przyjąć taktykę przeciwstawiania kultury wysokiej kulturze wyjątkowo niskiej i postarać, się żeby tej wysokiej było jak najwięcej.
#5 | głos dnia 11.11.2008 20:34
Teraz na ostro: Co to za ptok który "robi" w swoje klubowe gniazdo?
#6 | krasyludek dnia 11.11.2008 15:07
Aby nie było wątpliwości - bandyci, wszelkiej maści, ci od "naszych" barw, "sztandarów" klubowych, obrony honoru, opraw, ustawek, te biedne "ofiary" policji - raz na zawsze WON z jakichkolwiek miejsc publicznych !!!!!!

Ale popatrzcie też z drugiej strony - też kiedyś mieliście pstro w głowach - Dzień wolny, Święto Narodowe - co młodzi mają robić, gdzie pójść, gdzie godnie się zabawić z okazji Święta Niepodległości. Co się im proponuje - MSZE, SKŁADANIE KWIATÓW POD POMNIKAMI, PIEŚNI PAŃSTWOWOTWÓRCZE ??? Na to wszystko będą mieli czas jak się zestarzeją - zapomniał wół jak cielęciem był....

Niczego nie usprawiedliwiam. Ale pomyślcie i o takim aspekcie sprawy - mądrale i decydenci od wszystkiego.
#7 | głos dnia 11.11.2008 14:36
Żeby nie było znowu że po kraju krąrzy złośliwy żart: Za co zabrano nam organizację Euro2012 ? Za ....(tu sobie dokończcie do rymu)
#8 | Z Klanu Ryś dnia 11.11.2008 14:15
Powiedzmy to wprost, konken jest DEBILEM!!!
#9 | głos dnia 11.11.2008 11:25
I jeszcze te słynne kibolowskie legendy przekazywane z pokolenia na pokolenie jakie to były kiedyś zadymy i jak podczas marszu "niszczyło" się wszystko po drodze. A pewien "przypadek" który kiedyś był na osiedlu przy ul.Narutowicza nikogo chyba niczego nie nauczył
#10 | głos dnia 11.11.2008 11:19
Gdyby ta "wiekszość normalnych kibiców" zareagowała właściwie pacyfikując awanturników skończyło by się na pouczeniach i eskorcie. Dzięki takim "przegięciom" w krutce mecze będzie można oglądać tylko w płatnej telewizji... i nie będzie EURO2010. Faktycznie to są niewinni ludzie bo nikt ich nie nauczył że tak się nie robi i tak nie można robić tzn. rodzina, szkoła, starsi koledzy... Tak przy okazji jakby ktoś nie zaóważył to mieszkamy w "lesie" Wink
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney