Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Noworodkowe Zagłębie

Średnio cztery razy dziennie rozlega się tu płacz noworodka. Bo przyszłe mamy w Zagłębiu nie chcą rodzić w Będzinie, czy w Dąbrowie, a ustawiają się w kolejce do sosnowieckiej "dwójki". O jej wyjątkowości decyduje ponoć wyjątkowość personelu i niepowtarzalna, rodzinna atmosfera. Mały Konrad chyba nie jest świadom tego, że urodził się tam, gdzie ponoć najlepiej. Choć może w jakiś sposób właśnie to pojął. - Nie ukrywam, że sprawdzałam te opinie. Jest to najlepszy szpital w pobliżu. I pewnie dlatego dziecko goni tu dziecko, mama mamę, a do oddziału ustawiają się kolejki - uważa Magdalena Lorenc.

Podczas gdy w będzińskiej porodówce miesięcznie rodzi sie 40 dzieci, a w Dąbrowie i sosnowieckim szpitalu nr 3 60, to tutaj liczbę porodów szacuje się na 120. Wygląda jednak na to, że rzecz nie leży w wyjątkowej płodności mieszkańców centrum Sosnowca, a w migracji. Bo do sosnowieckiej "dwójki" przyjeżdżają kobiety nawet z drugiej strony Brynicy. - Nie jest to zdrada. Raczej nietypowo. Wybrałam po prostu tam, gdzie lepiej, tam, gdzie znam. Byłam już w tym szpitalu wcześniej, jest tu bardzo miła obsługa - mówi Joanna Dębowiec z Katowic.I to właśnie ona ściąga tu pacjentki i spełnia wszelkie zachcianki tych, którzy w całym zamieszaniu są przecież najważniejsi. - Staramy się być życzliwe, pomocne, staramy się traktować pacjentki z szacunkiem - wyjaśnia Anna Bielecka, położna.A ten przejawia się nie tylko miłym słowem, ale także, a może przede wszystkim, fachowością opieki. - Biblijne powiedzenie, że "w bólu rodzić będziesz" powinno powoli odejść do lamusa - stwierdza Maciej Ornowski, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego.I odchodzi zawsze, kiedy zaistnieje taka potrzeba. A sosnowiecki szpital słynie nie tylko z rekordowej liczby urodzin, ale także z rekordowo dorodnych maluchów, które przychodzą tu na świat nawet trzy razy do roku. Co zrobić, by nasze dziecko ważyło po urodzeniu 5,2 kilograma powinna wiedzieć Kinga Cieszewska. - Dużo osób mnie o to pyta. A nie mogę zdradzić tej tajemnicy, bo jej nie znam. To po prostu jest zrządzenie losu - mówi Cieszewska, mama Elizy.Ale już całkowicie nieprzypadkowo w sosnowieckiej dwójce rodzą się całe pokolenia. Ostatnio siódmy wnuczek pani Kazimiery Cieślik, która dokładnie 36 lat temu rodziła tu swojego syna. - Chcąc rodzinie, czy mężowi pokazać dziecko trzeba było albo przez szybę, albo oknem z góry, a oni zerkali na dole. Czasy na szczęście trochę się zmieniły, ale ruch nadal jest tu ogromny - stwierdza Kazimiera Cieślik.Dzieci przeważnie nie narzekają, a bociany mają w tym kierunku ustalone bardzo częste kursy.


red. Maciej Wąsowicz, TVSAutor: Piotr Dudała | 09/11/2008
Komentarze
#1 | NIKA dnia 08.06.2009 13:00
na sama myśl o porodzie w sosnowieckiej 2 mam dość , ludzie jak ludzie na kogo sie trafi to i tak urodzic trzeba ale warunki w 2 sa opłakane !!!! brudno brudno i jeszcze raz brudno Zero czystości Sad(
porażka
#2 | tubylczanka dnia 10.11.2008 22:27
Przecież to najlepszy ginekolog w sosnowcu,wszystko robi BEZINTERESOWNIE dla dobra swoich pacjentek,nierozumiem tego niezadowolenia,ja równiez byłam kiedyś jego pacjentką
#3 | tubylec dnia 10.11.2008 22:21
i znowu Was frajerzy ta Śoncko Ferzejna podpuszcza
#4 | dobrawa dnia 10.11.2008 14:06
między innymi ma na sumieniu upadek sosnowieckich szpitali i nie tylko...
#5 | Boromir dnia 10.11.2008 10:39
ludzie pracujacy zawodowo, nie powinni startowac do RM, potem, nie maja czasu na prace, podejrzewam ze dr tez zbytnio nie ma czasu na prace w RM, tym bardziej ze chyba preacuje na 2 lub 3 etatach. gdzie czas na sesje komisje, spotkania z mieszkancami, zaden pracodawca nie zaakceptuje tyle nieobecnosci.
#6 | winyl dnia 10.11.2008 09:10
I dlatego Ornowski wchodzi do RM wydając na kampanię zaledwie paręset zł.
#7 | Boromir dnia 10.11.2008 08:33
Dlaczego dobry PR ordynatora? moj syn sie tam rodzil, zarowno zona jak i ja bedziemy polecac ta porodowke wszystkim znajomym.
#8 | ala dnia 10.11.2008 08:16
Nie ma jak dobry PR pana ordynatora..
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney