Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Kolej na Pyrzowice!

Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego z dużym zainteresowaniem zapoznało się z koncepcją budowy linii kolejowej łączącej stolicę województwa, Katowice z portem lotniczym w Pyrzowicach. Wyrażamy duże zadowolenie, że w koncepcji tej linia kolejowa do lotniska ma przebiegać przez obszar Zagłębia Dąbrowskiego. Jesteśmy stowarzyszeniem regionalnym i z oczywistych względów popieramy i będziemy popierać wszelkie inicjatywy zmierzające do rozwoju naszego regionu, a których tu z różnych względów bardzo brakuje.Przy poparciu tej koncepcji braliśmy jednak przede wszystkim pod uwagę jej logikę, spójność i rzetelność, oraz realne możliwości jej realizacji. Twórcy koncepcji w doskonały sposób przedstawili poważną argumentację za takim właśnie przebiegiem tej trasy.Oceniając bardzo wysoko przesłanki obiektywne dotyczące budowy trasy w tym kształcie, oraz uważając, że ta inwestycja może przyczynić się do zrównoważonego rozwoju także i tej części województwa śląskiego zwracamy się z apelem do wszystkich o poparcie dla tej koncepcji.W uzgodnieniu z panem Ireneuszem Dylczykiem i za jego aprobatą zapraszamy na stronę. www.pasazer.com na której można zapoznać się dokładnie z całą koncepcją przebiegu trasy, oraz można zagłosować za nią, o co gorąco, jako FdZD apelujemy !

Dziękujemy, w naszym i w jego imieniu za każdy głos poparcia!źródło: Dariusz Jurek, FdZDAutor: Piotr Dudała | 15/11/2008
Komentarze
#1 | ZenonZ dnia 17.11.2008 12:53
miejmy nadzieje, ze zwycięży rozsadek w tym temacie bo termin rozpoczęcia Euro 2012 coraz bliżej.
#2 | PiB dnia 16.11.2008 22:28
Cóż - "zatkały się" strony forum-sosnowiec.pl. A została tam wpisana pewna opinia Blajpiosa - tam właśnie, pod tym tematem o kolei na lotnisko, gdzie była też mapka tej proponowanej do Pyrzowic linii, jako zbierającej połączenia i od Zawiercia i od Jaworzna i od Sosnowca. Było to coś takiego, mniej więcej: "No, to odpowiedzmy sobie teraz na pytanie, czy walczyć o taką koncepcję, połączenia na tej właśnie linii do Pyrzowic - łatwiej będzie "z perspektywy" Zagłębia Dąbrowskiego jako "Czwórmieścia Zagłębiowskiego" (czyli historycznie wykorzystując górniczo-hutniczą przeszłość i ogarniając w Sosnowcu, Dąbrowie, Będzinie, Czeladzi części obecnych społeczeństw) - czy też o wystarczającej sile przebicia można by marzyć, należałoby myśleć raczej z perspektywy "Zagłębia od Sosnowca poza Zawiercie, Olkusz, Jaworzno"?
Oczywiście, o czym tu mówić odpowiedzą decydenci - w naszych Pyrzowicach, które są na Śląsku (oficjalne dane powiatu potwierdzają przynależność), śląskie lotnisko, obojętnie im. Goduli czy Korfantego, zasłużonych rzeczywiście Ślązaków - musi mieć dojazd taki, który wygodnie służy przede wszystkim zdecydowanej większości mieszkańców Śląska. Mieszkańcy kilku okolicznych miast, oczywiście, że łatwo mogą sobie dojazd organizować na własną rękę".
Wiem, że na pewno coś nieszczęśliwego się wydarzyło z portalem i na pewno pracują, by szybko usunąć, toteż nie obawiając się konsekwencji dla niniejszego portalu - wklejam te myśli i tutaj, skoro jest temat, który świadczy o zainteresowaniu ideą takiego połączenia.
#3 | Tomasz dnia 16.11.2008 10:46
brawo fdzd !
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney