Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Radni postanowili stworzyć komisję, która zajmie się zmianami nazw ulic

Przedstawiciele Rady Miejskiej Będzina postanowili powołać komisję, która zajmie się zmianą nazw ulic w tym mieście. W komisji mają być przedstawiciele wszystkich klubów radnych, a pomysły będą konsultowane z mieszkańcami.

- Chcielibyśmy przygotować listę ulic do zmian w mieście. Wstępnie myślę, że jest takich ulic około trzydziestu - mówi Marcin Lazar, jeden z radnych.Dodaje jednak, że zmiany nie zaczną się od razu. Chodzi o to, aby sprawę dogłębnie przemyśleć tak, aby zmiany nie były zbyt radykalne.- Chcielibyśmy przygotować listę ulic do zmian w mieście. Wstępnie myślę, że jest takich ulic około trzydziestu - mówi Marcin Lazar, jeden z radnych.Dodaje jednak, że zmiany nie zaczną się od razu. Chodzi o to, aby sprawę dogłębnie przemyśleć tak, aby zmiany nie były zbyt radykalne.- Jeśli ulica nosi nazwę osoby, która niechlubnie zapisała się w kartach historii, to na pewno będziemy brali pod uwagę zmianę nazwy. Jednak jeśli jest to np. nazwa typu 35 - lecia PRL, to wprawdzie kojarzy się z poprzednią epoką, ale jednak nie jest ona jednoznacznie negatywna. W taki wypadku nie będziemy nic zmieniać na siłę - dodaje Lazar.Radni zapewniają także, że są już pewne pomysły, jak zmieniając nazwy, nie obciążyć mieszkańców kosztami. O konkretach mówi jeszcze jednak nie chcą. Dodają natomiast, że będą chcieli stworzyć także drugą listę, na której znajdą się propozycje nowych nazw dla ulic, które w mieście dopiero powstają. Jedna z pierwszych propozycji już padła. Ze strony członków Inicjatywy Obywatelskiej Forum Samorządowego z Będzina. Chcieliby, aby jedną z ulic, (np. nie nazwaną jeszcze ulicę na osiedlu Podskarpie) nazwać imieniem zmarłego księdza biskupa Adama Śmigielskiego.Pismo od Forum przejrzeli już przewodniczący komisji i szefowie klubów. Teraz trzeba to przegłosować na sesji. Ostatnio w mieście nazwano dwa miejsca imionami duchownych. Pierwsze imieniem księdza Mieczysława Zawadzkiego a drugie imieniem kardynała Jeana Marie Lustigera.Ksiądz Jarosław Kwiecień, rzecznik prasowy diecezji sosnowieckiej jest zdania, że ksiądz biskup nie miałby nic przeciwko nazwaniu ulicy jego imieniem, ale potraktowałby ten pomysł tak, jak traktował tytuły honorowych obywateli miast. Nie osobiście, ale globalnie, jako podziękowanie dla całego Kościoła, który działa na rzecz danego miasta czy regionu.źródło: Magdalena Nowacka - POLSKA Dziennik Zachodni

Autor: Piotr Dudała | 20/11/2008
Komentarze
#1 | anonim dnia 23.11.2008 08:17
...jest jeszcze ul. Armii Ludowej i Zwycięstwa!!!
#2 | Z Klanu Ryś dnia 23.11.2008 07:45
A co z "rondem" Gierka w Sosnowcu? Kiedy sosnowieccy radni przestaną hańbić nasz szacowny gród ?
#3 | Zenek dnia 22.11.2008 19:43
Powalajaca informacja. Czekal na konferencje prasowal, relacje live w TVN, tvn24, polsat, polsat news, tvp 1, tvp2 i tvp3 a takze w CNN, fox news, bbc news.
#4 | ludek dnia 22.11.2008 18:42
www.sosnowiecfakt... 302 38%
Panie Dudała ,kiedy Pan ,,oblewa"ten FAKT ??;-)))
#5 | anonim dnia 22.11.2008 10:04
ULICA ŚMIGIELSKIEGO W BĘDZINIE - TAK!!!! ALE NOWA ULICA, NIE NAZWANA JESZCZE!!!
#6 | anonim dnia 22.11.2008 10:00
;-)))))))))))
#7 | do Waldka dnia 22.11.2008 09:55
Waldek, spokojnie, spokojnie - to nie jest sytuacja beznadziejna. Teraz są takie rożne środki, tabletki, zastrzyki - weźmiesz i świat stanie się piękny. I dla Ciebie i dla nas...
Przecież jak Ci nie odpowiadają na wpisy to widocznie masz racje, nie polemizuje się ze sprawami oczywistymi - usiądź gdzieś w kąciku, uspokój się, pogłaskaj psa albo kota... to minie.
Medycyna nie z takimi problemami sobie poradziła. Daj sobie spokój z naprawianiem Świata, my na to nie zasługujemy, zrób coś z sobą.
#8 | welon dnia 22.11.2008 09:41
Proponuję stworzyć komisję, a w zasadzie BRYGADĘ z radnych - bezradnych do likwidowania DZIU?R w ulicach i chodnikach powiatu, a nie zajmowanie się pierdołami typu zmiany nazw ulic itp.
#9 | anonim dnia 22.11.2008 09:36
pierdu-mierdu ;-))))))))))
#10 | anonim dnia 22.11.2008 07:36
świetna szansa na promocję miasta, trzeby tylko inwencji. np. na Syberce wprowadzamy ulice róznych ptaków, na Warpiu kwiatów, itd.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney