Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Mieszkanie bez długów?

Informujemy użytkowników mieszkań wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy, że w dniu 25 września 2008r. Rada Miejska w Sosnowcu podjęła Uchwałę Nr 443/XXXIII/08 w sprawie: przyjęcia Programu pomocy osobom zagrożonym eksmisją. Program adresowany jest do osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, zagrożonych utratą mieszkania w związku z powstaniem zadłużenia z tytułu zajmowania mieszkań znajdujących się w mieszkaniowym zasobie gminy Sosnowiec.
Głównymi sposobami pomocy dla adresatów Programu są : przywrócenie tytułu prawnego do lokalu, całkowite lub częściowe umorzenie należności głównej, całkowite lub częściowe umorzenie odsetek, spłata zadłużenia w ratach, zamiana lokalu mieszkalnego na lokal z niższymi opłatami czynszowymi. Uchwała została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego Nr 198 z dnia 12.11.2008r., poz. 3611 i weszła w życie dnia 27.11.2008r. Wszystkie osoby zainteresowane tą formą pomocy w celu zasięgnięcia szczegółowych informacji w zakresie warunków jakie należy spełniać aby zostać objętym Programem pomocy osobom zagrożonym eksmisją oraz ewentualnym pobraniem formularza wniosku o przystąpienie do Programu mogą się zgłaszać do Działu Windykacji Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu przy ul. Partyzantów 10a (pokój nr 24, 25, 26/ I piętro/ Budynek A) lub uzyskać informację w tej sprawie telefonicznie pod numerem 032 290 18 28, 032 290 18 38 lub 032 290 18 31źródło: UM S-cAutor: Piotr Dudała | 01/12/2008
Komentarze
#1 | @@do rozsądek dnia 04.12.2008 16:40
No właśnie to jest rola władzy. Jak po władzę sięgnął ten kto nie ma pomysłów to powinien ją oddać. A nie narażać ludzi na dalszą nędzę, brak pracy , pieniędzy perspektyw. To jest właśnie rządzenie - spowodowanie za pomocą dostępnych instrumentów władzy aby w danym regionie pobudzić do działania , nauki , stworzenia warunków. A to co wyżej Pan ? Pani napisała to właśnie kolejny przykład bezradności i krótkowzroczności PO - władzy .
#2 | @do rozsadek dnia 04.12.2008 11:22
ten cytat z wędka i rybą, stał sie uniwesralnym wyrtychem dla wszystkich i na wszystko. To kliniczny przyklad jak mozna nawet najsensowniejszej sentencji łeb ukręcić - taka brzytwa w rękach małpy. Jak rodzina z dziećmi z przyczyn losowych staje przed groźbą eksmisji, nie przez wódę, menelstwo, lenistwo - to co tu bedzie wedką a co rybom ? A jaką wędkę zaproponowano tym mrówką nagle odcinając ich o wprawdzie nielegalnego ale jedynego źródła zarobkowania ? Przemycali, okradali budżet - fakt ! A co im teraz zaproponuje lokalna władza PO ? - emigracje na ukrainę ? Tylko nie mi nikt nie piepszy że jak sie chce to znajdzie pracę - tu tak ale TAM ?
#3 | do rozsądek dnia 04.12.2008 07:09
chociaż akurat z rozsądkiem to nie ma nic wspólnego. Zawsze mnie uczono, że jak sie chce komuś pomóc to trzeba mu dać wędkę i nauczyc łowic, a nie dawać rybę.
#4 | Rozsądek dnia 03.12.2008 18:57
DO KRAKACZY I ORTODOKSÓW.
Czy naprawde uwazacie że jesteśmy wszyscy stadem złodzieji, kombinatorów, oszystów ? Że mieszkacie tylko w otoczeniu meneli, brudów i rynsztoka społecznego, że tacy są Wasi sąsiedzi, koledzy z pracy ?
Żyje się dość ciężko i są ewidentne przypadki że coś się nie udaje, ludzie sie potykają o zły los - że nawet najbardziej przemyślane, najbardziej uczciwe zamiary, walą się w gruzy.
Na razie jest program który daje możliwości podania upadłym ręki - jak zacznie funkcjonować, to wtedy trzeba pilnować aby służył celom dla których został wymyślony. A Wy wszyscy z powyższych wpisów, nieskazitelnie czyści i uczciwi - już teraz, na wszelki wypadek - obrzucacie to gównem.Ale cóż - jest takie stare przysłowie - Każdy mierzy według siebie !
Nie raz tu udowodniono że metody z lat komuny wielu ma w genach - nie ważne czego rzecz dotyczy, czy jest dobra czy zła, czy intencje są uczciwe - WAŻNE JEST KTO TO AUTORYZUJE, KTO CO POWIEDZIAŁ.
#5 | *** dnia 03.12.2008 08:13
SOSNOWIEC TO TAKIE DZIWNE MIASTO, W KTÓRYM WSZYSTKO SIE WSZYTKO NALEZY, WSZYSCY NIEPŁACĄCY UWAŻAJĄ, ŻE POWINNI MIESZKAĆ ZA DARMO , BO SIĘ NALEŻY, PLATFORMA OBYWATELSKA, KTÓRA SZŁA DO WYBORÓW Z HASŁEM " BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ " WŁAŚNIE ICH W TYM UTWIERDZIŁA, ATYM , KTÓRZY REGULARNIE PŁACĄ I SPŁACAILI SWOJE ZADŁUŻENIE TERAZ POKAZALI , ŻE SĄ FRAJERAMI - BO MYŚLELI , ŻE PAŃSTWO JEST SPRAWIEDLIWE I WSZYSTKICH BĘDZIE TRAKTOWAŁO TAK SAMO.
#6 | anonim dnia 03.12.2008 05:31
Good work Mr.Jamrozy. Thansk!!!!!!!!!!!!!!!
#7 | cienki Bolek dnia 02.12.2008 21:45
Prawdą jest, że PO było INICJATOREM tej uchwały.
#8 | wkurzony członek PO dnia 02.12.2008 21:36
Burdel jaki panuje w MZZL jest niestety - do opisania; wisiałem za garaż za 3 miesiące (wyjazd za granicę + pobyt w szpitalu). Żadnego upomnienia, żadnego telefonu i nagle pismo "za potwierdzeniem odbioru" z adnotacją WINDYKACJA. Fakt, to moja wina i nic mnie nie usprawiedliwia, choć powinno. Płacę w tym samym dniu zaległe raty. Za kilka dni przychodzi następna WINDYKACJA o treści identycznej (jeżeli wywiąże się dyskusja prześle skan pism, jedną z pieczątką, druga bez). W MZZL bałagan jest rzeczą permanentną nie dziwmy się więc, że Rada Miasta zafundowała kolejne oddłużenie dla meneli nie płacących przez kilka lat, bo zakład budżetowy pracuje fatalnie. Jak głosowali radni z PO? Nie wiem, ale boję się nawet domyślać.
#9 | @ cienki Bolek dnia 02.12.2008 21:29
jestem przekonany że ta uchwała ma SWOICH ADRESATÓW. Nazwiska osób które korzystają z takich preferencji powinny być opublikowane. W końcu pozostali powinni wiedzieć, gdzie nasi rajcy lokują publiczną kasę.
#10 | cienki Bolek dnia 02.12.2008 20:42
Od dziś przestaję płacić za czynsz.
Zawsze się znajda palanty, które mi dług umorzą. Już nie będę cienki Bolek...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney