Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sosnowiczanie doczekają się pływalni

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już na początku przyszłego roku ruszy długo wyczekiwany remont basenu na ul. Żeromskiego w Sosnowcu. Pierwszy etap prac potrwa około sześciu miesięcy.
Pierwszy etap remontu kosztował będzie miasto około 7,5 mln zł. Prace obejmować będą przesunięcie szklanej ściany oraz drogi przylegającej do budynku krytej pływalni, przebudowę dachu, wykonanie małego basenu (10 m. x 4 m. ), jacuzzi oraz remont wszystkich urządzeń związanych z mediami jak przykładowo odprowadzenie wody.6 grudnia br. odebrany zostanie projekt budowlany i po przeprowadzeniu procedury przetargowej będą mogły zostać rozpoczęte odpowiednie prace. - Projekt, który odebrany zostanie na początku grudnia będzie już projektem kompleksowym. Będzie w nim również przedstawiona koncepcja prac w drugim etapie - mówi Zbigniew Drążkiewicz, dyrektor sosnowieckiego MOSiR. W zapowiadanym drugim etapie prac wyremontowana zostanie m. in. znajdującą się w budynku siłownia, salka fitness i gabinety do gimnastyki korekcyjnej. - Drugi etap będzie zapewne przedsięwzięciem tańszym, ale wykonane zostanie w nim więcej drobniejszych prac. Jest to naprawdę duże zadanie, które przed nami stoi - dodaje Zbigniew Drążkiewicz.Basen na ul. Żeromskiego zamknięty został ponad rok temu z powodu wykrycia wad konstrukcji dachu. Dlaczego tak długo trzeba było czekać na rozpoczęcie jakichkolwiek prac na obiekcie? - Po zamknięciu obiektu, staraliśmy się przez kilka miesiąc przekonać członków komisji czy prezydenta, iż naprawa samego dachu będzie tylko kosmetyką. To był cały proces, w trakcie którego przedstawialiśmy różne koncepcje, w tym rozbudowaną i oszczędnościową. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i już niedługo prace zostaną rozpoczęte - twierdzi Zbigniew Drążkiewicz. Podobnego zdania jest również Maciej Adamiec, przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji. Twierdzi, iż o tak długim czasie oczekiwania na rozpoczęcie prac na sosnowieckiej pływalni zaważyły w głównej mierze kwestie proceduralne. - Tak naprawdę na przyczynę tak późnego remontu sosnowieckiego basenu na ul. Żeromskiego złożyło się wiele przyczyn. Najpierw borykaliśmy się z wyborem najlepszej koncepcji. Do remontu można było co prawda przystąpić od razu, ale powstał pomysł, aby obiekt dostosować do potrzeb dzieci. Wiąże się to z wybudowaniem mniejszego basenu, który dla dorosłych będzie mało pociągający, a dzieci będą mogły nauczyć się na nim pływać. Na obradach komisji podjęliśmy decyzję o tym, by obiekt przeznaczyć w pewnej części na użytek dzieci i dostosować go do ich potrzeb. Potem musieliśmy przejść gehennę związaną z projektowaniem czy zamawianiem. Myślę, iż na przeszkodzie nie stały fundusze, tylko bardzo skomplikowane procedury, z którymi mamy do czynienia w Polsce - mówi Maciej Adamiec.

Marcin Tulicki, źródo: www.e-sosnowiec.pl
Autor: Piotr Dudała | 03/12/2008
Komentarze
#1 | pływak dnia 04.12.2008 21:23
niezły "pływak" z tego adamca. na przeszkodzie stoją procedury. przysłowiowe "kozie wólki" mają baseny na miarę naszych czasów. a u nas wracamy do remontu sadzawki. kpina !
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney