Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Rozpad koalicji

Miłości nigdy w tym nie było, czy była wierność też niewiadomo, czy uczciwość sprawa dyskusyjna. Już od jakiegoś czasu można było się spodziewać, że ten związek prędzej czy później ale się rozpadnie. Mowa oczywiście o sosnowieckiej koalicji Platformy Obywatelskiej z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, która dziś rozsypała się na dobre, zrzucając ze stołków wiceprezydenckich polityków PO - Wilhelma Zycha i Mateusza Rykałę.Przyszedł czas na odpoczynek, bo ogromu zmartwień koalicyjnych nie dało się podobno pokonać. Dlatego kilkumiesięczna separacja skończyła się politycznym rozwodem. - Z każdej sytuacji starać się wyjść z twarzą i z honorem. I tym razem też mi się to uda myślę - mówi Wilhelm Zych, wiceprezydent Sosnowca. Myślenie podobno ma przyszłość. Tyle, że w przypadku Wilhelma Zycha i Mateusza Rykały już nie na wiceprezydenckich fotelach, co specjalnie nie zmartwiło ich szefa - Kazimierza Górskiego. - Nic takiego złego się nie stało. Zostało potwierdzone to, co dzieje się od kilku miesięcy.A działo się źle, bo między SLD a PO iskrzyło na każdym kroku. Kłócono się między innymi o mieszknia socjalne i komunalne oraz boiska sportowe. Obie strony choć formalnie w koalicji rzucały sobie kłody pod nogi. - Wiele rzeczy, które uzgadnialiśmy z panem prezydentem, które zgłaszaliśmy były przez niego akceptowane a potem się okazywało, że nie są akceptowane - tłumaczy Arkadiusz Chęciński, wiceprzewodniczący RM w Sosnowcu. I choć na dzisiejszej sesji wszystkie wnioski PO do przyszłorocznego budżetu SLD zaakceptował, to koalicja i tak się rozpadła. - Bardzo dobrze, że przy okazji uchwały budżetowej takie rzeczy są jasno powiedziane, bo przynajmniej wiadomo kto musi cieżar odpowiedzialności za miasto pociągnąć - stwierdził Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca.Po rezygnacji dwóch panów z PO, pociągnie ją trójka prezydentów z lewicy z nikłym poparciem w radzie. Bo po wycofaniu się Platformy z koalicji prezydent ma tylko 7 pewnych głosów na 28 radnych. Sprzyjać prezydentowi będzie też pięcioosobowy pochylający się ku lewej stronie klub PiRS. - Myślę, że osiągnęli to co chcieli, część osób z PO pracuje w UM i teraz przyszedł czas, na działania piarowskie, czyli uderzyć w całej siły z prezydenta - twierdzi Maciej Adamiec, radny PiRS.Dlatego dla Kazimierza Górskiego zaczynają się trudne czasy, bo PO zacznie promować Jarosława Piętę, swojego kandydata na fotel prezydenta Sosnowca. Nowych foteli powinni zacząć też szukać Zych i Rykała. Gdzie będą pracowali? - Kilka propozycji pracy mam, ale pozostanie to tajemnicą - odpowiada Mateusz Rykała. - Nie myślałem o tym. Ale pewno z takim bagażem doświadczeń nie będąc zarozumiały kłopotów nie powinienem mieć - dodał Wilhelm Zych.Kłopoty zaczną się jednak w Radzie Miasta. Bo o jednomyślności będzie można tylko pomarzyć.red. Maciej Wąsowicz, TVS

Autor: Piotr Dudała | 17/12/2008
Komentarze
#1 | naut dnia 31.03.2012 01:45
intenze tattoo ink Tattoo power supplies best tattoo machine Tattoo Case handmade tattoo machines Machine box custom tattoo machine.
#2 | wwwinyl dnia 22.12.2008 14:07
A czemu nie chce Ci się poszukać, a innym ma się chcieć rozpisywać? To nie dom. Mamusia pod nos nie poda.
Ciesz się, że linka podałem.

Poza tym pełno tu jest dzieci onetu, które potrafią zadawać pytania typu "A kto to jest Górski?"

Link podaję specjalnie znieksztalcony, albowiem w przypadku blokady przez Pana Piotra linków pojawi się zamiast linku tekst: "[...]" Tak np. robi Pan Lewanda.
Takie zniekształcenie omija blokade, a każdy potrafi sobie dołożyć jedno w, aby były trzy...
#3 | święte słowa! dnia 22.12.2008 07:00
"Wygra ta strona, która będzie bardziej życzliwa dla ludzi...". Zapytaj siebie dlaczego ciągle przegrywasz...
#4 | ludek dnia 21.12.2008 21:11
winyl to znany przekrętacz sosnowiecki,wszystko na odwrót ! Wink))
#5 | @wwwinyl dnia 21.12.2008 15:51
A najlepiej pouczać i strofować jest własne dzieci lub żonę / jak sobie pozwoli / Nawet prawidłowo linku podać nie potrafisz , znawco !
#6 | anonim dnia 20.12.2008 21:18
aa.. i jeszcze jedno, czyzby wlasnie wystartowala kolejna kampania wyborcza?? Wink
#7 | anonim dnia 20.12.2008 21:17
a swistak na to niemozliwe... Wink
#8 | wwwinyl dnia 20.12.2008 18:25
Od odpowiedzi na pytania jest internet.
ww.sosnowiec.pl/default.aspx?docId=7561
#9 | PiRS ???? dnia 20.12.2008 11:25
....pochylający się ku lewej stronie klub PiRS...
....twierdzi Maciej Adamiec, radny PiRS....

Co ( kto ) to jest ten PiRS ?
#10 | głos dnia 20.12.2008 07:03
A cha ! Ten PiRS czyta się jako "piars" czyli public relationss (mam nadzieję że to nie będzie tzw. "czarny piars") tzn. rządy specjalistów od wizerunku. Kto się pokłócił ten ze względów ekonomiczno politycznych będzie musiał się pogodzić.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney