Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Afera z "homoseksualnym" logo polskiego miasta

Władze Białegostoku będą domagać się wyjaśnień od firmy odpowiadającej za promocję miasta. Białostoccy internauci odkryli, że nowe logo miasta jest bardzo podobne do znaku nowojorskiej organizacji homoseksualistów.
Informacja o podobieństwie znaków dotarła do mediów za pośrednictwem jednego z miejskich portali społecznościowych (www.wbialymstoku.pl). Jeden z forumowiczów zestawił w swoim poście nowe logo stolicy Podlasia oraz organizacji skupiającej m.in. homoseksualistów i bisekusalistów z Nowego Jorku (The Lesbian, Gay, Bisexual and Transgender Community Center). Oba logotypy przedstawiają słoneczka w żółto-czerwonych kolorach.Autorem nowego logo Białegostoku oraz kampanii promocyjnej "Wschodzący Białystok", skierowanej do mieszkańców miasta, jest krakowska firma Eskadra. Firma ta wygrała też przed miesiącem przetarg na opracowanie i przeprowadzenie za ponad 2,7 mln zł zewnętrznej kampanii promocyjnej miasta.Poproszona o komentarz w tej sprawie rzeczniczka białostockiego magistratu Urszula Sienkiewicz-Nogal powiedziała, że władze próbują się skontaktować z Eskadrą i będą domagać się od niej wyjaśnień. Według rzeczniczki, władze miasta chcą zorganizować na początku przyszłego tygodnia konferencję prasową na ten temat z udziałem pracowników Eskadry albo wystosować oficjalne oświadczenie w tej sprawie.Sienkiewicz-Nogal zaznaczyła, że sprawę już badają radcy prawni urzędu. Magistrat najprawdopodobniej skonsultuje się także ze specjalistami od prawa autorskiego - zaznaczyła.Do momentu nadania tej depeszy PAP nie udało się skontaktować z pracownikami Eskadry.źródło: PAP
Autor: Redakcja | 27/12/2008
Komentarze
#1 | Łojoju dnia 30.12.2008 23:26
Kiedyś w jednej z sosnowieckich baz danych / wiadomo że nie mogę napisać gdzie i w ktorej / wpisaliśmy mieszkańców Sosnowca którzy pochodzą z białostockiego lub tam mieszkali. Byście się BARDZO zdziwili ilu ich jest !
#2 | protestuję ! dnia 30.12.2008 18:58
Proszę dalej ciagnąć ten wątek. To bardzo interesujace i podniecajace. Tak jak Redakcja, miasto żyje takimi problemami i wiele osób o tym żywo dykutuje. Chętnie bym przeczytał relacje z zapowiadanej konferencji PIS na ten temat oraz obejrzał zdjęcia tej delegacji gejów z Ameryki która przyjechała interweniować do Białego stoku.
Zawsze mi się podobały zdjecia tych chłopaków.
#3 | sosnowiczanin dnia 30.12.2008 16:27
To jest coraz bardziej żałosne.
Panie Dudała, proszę o wyjaśnienie dlaczego akurat ten konkretny temat został umieszczony na tym portalu, który sądząc po nazwie jest lokalny i dziwią wiadomości niemając nawet nic wspólnego z naszym regionem (o mieście widniejącym w nazwie nie wspominając).
P.S. Oczywiście nie liczę na odpowiedź a raczej na usunięcie niechcianego komentarza. Zero rzetelności.
#4 | Logo dnia 30.12.2008 12:02
To pomysł na kolejne przekręty finansowe. Sposób na wyciągnięcie z gminy kilkudziesięciu, albo kilkusettysięcy złotych za nic.
#5 | do Redakcji dnia 30.12.2008 09:18
Prosimy o dalsze kontynuowanie zaczętego, fascynujacego / niektórych / tematu gejowskopodobnego. Portale donoszą o dalszym ciągu sprawy a Wy to przed nami ukrywacie ?
Jak się uznalo że temat jest dla sosnowiczan atrakcyjny - to trzeba iść za ciosem !!!!

Podobno odezwali sie geje amerykańscy, przyjechali w tej sprawie do kraju, będą sądy i dochodzenia o plagiat i spisek. Eskadra będzie zwracać parę milonów itd itd - przecież to fascynujące... a myśmy stanęli na wspomnieniach Tęczowego Miasta i cisza ???
#6 | Hipernatus dnia 29.12.2008 10:19
Słuszne pytanie ale chyba skierowane do Redakcji która pierwotnie news na ten temat zamieściła na sosnowieckim portalu. Jak wczesniej ktoś napisał to chyba element homofobicznej obsesji, niektórych w miescie / tęczowe miasto itd itp /
#7 | sosnowiczanin dnia 29.12.2008 09:36
hm, tylko co ta sprawa ma wspólnego z Sosnowcem?
#8 | od Ciotki z Bialegostoku dnia 28.12.2008 22:10
Podobieństwo logo Białegostoku i znaku nowojorskiej organizacji homoseksualistów jest "absolutnie przypadkowe i niezamierzone" - napisał w oświadczeniu zarząd krakowskiej firmy Eskadra, która jest autorem znaku promocyjnego Białegostoku.
W oświadczeniu, które jest reakcją na medialne sugestie dotyczące ogromnego podobieństwa obu znaków napisano, że "motywy graficzne obecne w logotypie promocyjnym Białegostoku występują w różnych znakach graficznych z różnych krajów świata, różnych firm lub instytucji".
Chodzi o odkryte przez internautów podobieństwo nowego logo Białegostoku do znaku organizacji skupiającej m.in. homoseksualistów i biseksualistów z Nowego Jorku (The Lesbian, Gay, Bisexual and Transgender Community Center). Oba logotypy przedstawiają słoneczka w żółto-czerwonych kolorach.
W swoim niedzielnym oświadczeniu Eskadra przytacza "liczne i zasadnicze różnice" między tymi znakami. Wymienia m.in. kolorystykę (logo Białegostoku - żółto-czerwona, logo amerykańskie - tęczowa), różną liczbę promieni w obu znakach oraz motyw wykrzykników w logo Białegostoku.
Eskadra pisze także, że zostało ono przygotowane w oparciu o wcześniej zaakceptowaną strategię rozwoju miasta, kolorystykę i założenia wskazane agencji (np. motyw i symbolika wschodu słońca). "Wybór takiej metafory siłą rzeczy powoduje, że łatwo jest znaleźć podobne projekty" - napisano w oświadczeniu.
Podkreślono także, że sytuacji związanych z "przypadkowym podobieństwem znaków, koncepcji czy motywów występuje w świecie grafiki niezwykle dużo".
"Grupa Eskadra pozostaje do dyspozycji miasta Białystok, całkowicie biorąc na siebie odpowiedzialność za swoje projekty. W razie takiej potrzeby ze strony miasta, agencja gotowa jest podjąć się wprowadzenia modyfikacji do projektu logotypu, choć nie uznajemy jednak takich działań za konieczne" - napisano w oświadczeniu.
Według firmy, dyskusja w mediach i porównywanie obu znaków "w dużym stopniu wynika z faktu, iż podobieństwa występują akurat w odniesieniu do znaku organizacji mniejszości seksualnych". Pisze też, że nowojorska organizacja, na którą powołują się media, obecnie nie używa już znaku zestawianego z logotypem Białegostoku.
Eskadra jest autorem nie tylko nowego logo Białegostoku oraz kampanii promocyjnej "Wschodzący Białystok", skierowanej do mieszkańców miasta. Firma ta wygrała też przed miesiącem przetarg na opracowanie i przeprowadzenie za ponad 2,7 mln zł zewnętrznej kampanii promocyjnej miasta.
Jak mówiła w sobotę rzeczniczka białostockiego magistratu Urszula Sienkiewicz-Nogal, sprawę już badają radcy prawni urzędu, a magistrat najprawdopodobniej skonsultuje się także ze specjalistami od prawa autorskiego.
Sprawa już wywołała reakcje opozycji w Radzie Miejskiej Białegostoku. Na poniedziałek konferencję prasową dotyczącą sprawy logo miasta zapowiedzieli radni PiS.

#9 | do tropicieli gejów dnia 28.12.2008 20:42
A wiecie że wszyscy spółdzielcy to geje ?
Przecież od początków polskiej spółdzielczości mają w swoim starym tradycyjnym znaku / dziś zwanym logo / - wielokolorową tęcze !
Mówią że w Sosnowcu prawie wszystkie chłopy to lisbijki - bo oni tylko za babami latają.
#10 | lutek dnia 28.12.2008 19:52
Jak kto nie ma co robic to niech sie przyglada. Ale gdyby pomalowali wtedy do końca resze domów przynajmniej przy głównych ulicach to miasto by lepiej wygladało. A tak to stoi kilka kolorowych dziwolongow a z reszty powoli odpadaja tynki. W Sosnowcu by Wam Rockefeler nawet nie dogodził. Cokolwiek tam stawiaja lub budują to zawsze się komóś nie podoba.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney