Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Strategia rozwoju powiatu będzińskiego na lata 2009-2020

Od początku roku 2009 do końca roku 2020 r. w Powiecie Będzińskim będzie obowiązywał nowy dokument strategiczny funkcjonujący pod nazwą „Strategia Rozwoju Powiatu Będzińskiego na lata 2009-2020”. Dokument został opracowany przez czeladzką Firmę Doradczą PRC Communications przy współpracy z pracownikami Starostwa Powiatowego w Będzinie oraz Radnymi Powiatowymi. Swój udział w tworzeniu dokumentu strategicznego mają również mieszkańcy Powiatu, którzy brali udział na przełomie lipca sierpnia 2008r. w badaniu ankietowym.Nowa strategia jest kontynuacją założeń z poprzedniego dokumentu obowiązującego w latach 2000-2008., dlatego w dużej mierze opiera się na wynikach analizy SWOT przyjętej do opracowania poprzedniego dokumentu.
Strategia opiera się na ściśle powiązanych ze sobą priorytetowych działaniach strategicznych powiatu.

Priorytet I: pełniejsze zaspokojenie potrzeb mieszkańców we wszystkich sferach: edukacyjnej, bytowej, socjalnej, społecznej i ekonomicznej, co wiąże się z poprawą komfortu życia.

Priorytet II: ożywienie życia gospodarczego regionu poprzez różnego typu przedsięwzięcia m.in. poprawę, jakości obsługi podmiotów gospodarczych, przygotowanie terenów pod inwestycje, inwestycje infrastrukturalne, przygotowanie kadr.

Priorytet III:: ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturalnego.
Z w/w priorytetami ściśle powiązane są cele strategiczne, a wśród nich najważniejsze to skupienie się na zatrzymaniu niekorzystnych tendencji demograficznych związanych z ujemnym saldem migracji i przyrostem naturalnym, poprzez zwiększenie komfortu życia oraz rozwój gospodarczy regionu.

Dokument strategiczny oprócz priorytetów i celów na lata 2009-2020 formułuje również misję jaka będzie głównym priorytetem dla władz samorządu powiatowego:

Misją Starostwa Powiatowego w Będzinie jest skuteczna realizacja zadań publicznych na rzecz mieszkańców Powiatu Będzińskiego w sposób zgodny z przepisami prawa.

Strategia Rozwoju >>>zobaczzr.: www.powiat.bedzin.pl

Autor: Piotr Dudała | 06/01/2009
Komentarze
#1 | Magda dnia 08.01.2009 00:57
W dniu 20.03.1984 r. zarejestrowany przez Pion II SB RUSW w Zawierciu jako kandydat na Tajnego Współpracownika pod numerem KA-55456. W dniu 26.06.1984 r. zmiana kategorii rejestracji na TW pseudonim "Klemens" oraz zmiana jednostki na Pion VI. Pozyskany do zagadnienia - "nieprawidłowości w funkcjonowaniu bazy i nadbudowy w rolnictwie". W dniu 29.01.1990 r. materiały wycofano z ewidencji i zniszczono nie przekazując do archiwum. Karta EO-4/77 z kartoteki odtworzeniowej WUSW Katowice; karta EO-4-A/77 z kartoteki odtworzeniowej WUSW Katowice; karta EO-4-B/77 z kartoteki odtworzeniowej WUSW Katowice; dziennik rejestracyjny WUSW Katowice, poz. 55456; karta EO-4/77 z kartoteki odtworzeniowej Biura "C" MSW; karta EO-4-A/77 z kartoteki odtworzeniowej Biura "C" MSW. Wymieniony imiennie bez jakichkolwiek informacji operacyjnych.
#2 | anonim dnia 08.01.2009 00:40
??????
#3 | anonim dnia 07.01.2009 16:51
Zdzisław Banaś, burmistrz Siewierza, w swoim oświadczeniu lustracyjnym przyznał się do współpracy ze służbami bezpieczeństwa. Jako wiceprezes Samopomocy Chłopskiej w latach 80. spotykał się z pracownikiem bezpieki. Dziś obawia się, jak to ocenią mieszkańcy i gminni współpracownicy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney