Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Orkiestra pobiła wszystkie rekordy

Niedzielny, siedemnasty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazał, że światowy kryzys finansowy nie jest w stanie zgasić zapału Polaków do pomocy potrzebującym. Zwłaszcza tym najmłodszym, którym od początku największą uwagę poświęca Jurek Owsiak i jego ekipa z Fundacji WOŚP.

Mimo obaw, tegoroczna Orkiestra znowu zakończyła się sukcesem. Polacy chętnie wrzucali pieniądze do puszek 120 tysięcy wolontariuszy, kwestujących na terenie całego kraju. Jeszcze nim skończył się finał, Owsiak dumnie ogłosił, że padły rekordowe sumy.- Na Śląsku zebraliśmy dotąd 1 386 421 złotych i 49 groszy - mówił nam wczoraj Bartek Alechnowicz, szef katowickiego sztabu WOŚP. To jednak nie wszystko. - Wciąż czekamy na raport od kilku sztabów z naszego regionu. Ostateczną kwotę chcemy ogłosić jeszcze dzisiaj. Ale wiadomo, że pobiliśmy nasz rekord, zebraliśmy bowiem sumę o 25 procent wyższą w stosunku do ubiegłorocznego finału Orkiestry - dodaje Alechnowicz.
Łączna kwota zadeklarowanych pieniędzy w całym kraju wyniosła ponad 32 miliony złotych. Wczorajszego popołudnia na koncie Fundacji była już suma 1 785 275 złotych. Ponad półtora miliona przyniosły do tej pory aukcje na Allegro, ale trzeba pamiętać, że jeszcze do końca lutego mogą trwać licytacje wystawionych tam przedmiotów, tyle więc poczekamy jeszcze na ostateczny wynik tegorocznej zbiórki.Zdaniem policji, niedzielny finał WOŚP był spokojny. Na terenie kraju doszło do 62 incydentów. Zatrzymano 44 osoby, w tym 13 nieletnich. Katowiccy policjanci odnotowali 9 incydentów (rozboje, kradzieże puszek z pieniędzmi, kradzieże pieniędzy z puszek, oszustwa). Zatrzymano łącznie 15 osób, m.in. dwóch mieszkańców Siemianowic Śląskich w wieku 21 i 15 lat, którzy na ulicy Strzelców Bytomskich pobili 45-letnią kobietę i ukradli jej puszkę WOŚP, w której było około 500 złotych.źr.: red. Ola Szatan - POLSKA Dziennik ZachodniAutor: Redakcja | 12/01/2009
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney