Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Są propozycje laureatów Nagród Miasta

Wśród nominowanych do nagrody są: aktorka, malarka, prozaik. Do tytułu Zasłużonego dla Miasta Sosnowca nominowany został ksiądz Prałat Jan Szkoc. Ostateczną decyzję podejmie prezydent miasta.Komisja do sprawy Zaopiniowania Kandydatów do Nagród Miasta Sosnowca w dziedzinie kultury, po zweryfikowaniu i ocenie kandydatów, przedstawiła Prezydentowi Sosnowca propozycję wyboru następujących laureatów Nagrody Miasta Sosnowca: - w kategorii: za upowszechnianie kultury - Małgorzata Chojnacka, aktorka, twórczyni Młodzieżowej Akademii Teatralnej, autorka przedstawień scenicznych w Sosnowieckim Centrum Sztuki - Zamek Sielecki;
- nagroda artystyczna - Janina Kraupe, malarka, urodzona w Sosnowcu oraz Jerzy Przeździecki, prozaik, dramatopisarz, autor scenariuszy filmowych i słuchowisk radiowych, urodzony w Sosnowcu.Dodatkowo komisja postanowiła również zarekomendować ks. Jana Szkoca, emerytowanego proboszcza kościoła św. Tomasza na Pogoni do odznaki i tytułu Zasłużony dla Miasta Sosnowca. Komisja chce w ten sposób uhonorować dokonania księdza Szkoca w dziedzinie upowszechnienia kultury. Ksiądz jest m.in. twórcą słynnych wież kościoła.Wymienione osoby są jedynie kandydatami, gdyż ostatnie słowo w tej sprawie należy do prezydenta Sosnowca, Kazimierza Górskiego.źródło: Janusz Lewanda / sosnowiec.info.plAutor: Redakcja | 20/01/2009
Komentarze
#1 | marwar dnia 03.11.2014 19:44
Pani Małgorzata Chojnacka to rewelacyjna kobieta, wiele robi dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
#2 | wwwinyl dnia 23.01.2009 16:56
Głupia sprawa.
Jak pierwszy raz czytałem ten artykuł u Pana Lewandy, to byl on o wiele bardziej rozbudowany. M. in. zawierał skład komisji.
Dlaczego Pan Lewanda artykuł skrócił nie wiem.
#3 | Kpina dnia 23.01.2009 12:21
Tymczasem mamy: jakaś komisja, nie wiadomo kto był, a kogo nie było, nie wiadomo kogo zgłoszono i nie wiadomo za co te nagrody.
Nagrodę dostaje pani M.C. która ostatni raz na deskach teatru pojawiła się w 2004 roku i pan J.P. który od 2004 roku nic nie wydał i nie opublikował. Czy to nie kpina?

Ktoś zgłasza kandydaturę i przygotowuje wniosek na 20 stron - z wycinkami z prasy, zdjęciami, opiniami. A tymczasem nagrodę się przyznaje osobie zgłoszonej na kartce wydartej z zeszytu za przedstawienie "pod schodami". Nawet nie wiemy jak się to przedstawienie nazywało.
Na dodatek to komisja nie ogląda na oczy wniosków, tylko streszczenia przygotowywane w wydziale - czyli ślepi rozmawiają o kolorach.

Ten tryb przyznawania nagrody kompromituje samą nagrodę, komisję i prezydenta Górskiego!
#4 | Kpina dnia 23.01.2009 12:21
Przecież to kpina!
Protokół, czy6 też informacja powinny wyglądać tak:
Dnia tego i tego zebrała się komisja w regulaminowym składzie 1, 2, 3, 4, 5, pod przewodnictwem NN i rozpatrzyła tyle i tyle wniosków do Nagrody Miasta.
Komisja w drodze głosowania postanowiła nominować do nagrody osobę X za to i za to, osobę Y za to i za to, osoby B i C za to i za to.
Komisja stwierdziła, że większość wniosków była bardzo dobrze udokumentowana, a zgłoszone kandydatury interesujące.
Z prac w komisji zrezygnowała osoba XX, o czym zawiadomiła wcześniej organizatorów nagrody.

W ogóle to wszystkie zgłoszone kandydatury powinny być przedstawione wcześniej publicznie.
#5 | Gruba Rura dnia 22.01.2009 22:15
A co się będziecie obcyndalać - trzeba walić z grubej rury - tak to tak, nie to nie - glośno, śmiało prawdziwie milosiernie i po chrześcijańsku - Chojnacka jest brzydka, ma krzywe nogi, sika do zlewu i nie myje zębów. Podobnie Górecka i reszta kandydatów.
I tak wyjdzie że pozostał liczący sie tylko jeden właściwy . Brzydzę sie reklamą i całkowitym przypadkiem jest to że niedawno było tu jego zdjęcie na schodach ( z Dudałą)
#6 | jan dnia 22.01.2009 11:58
Nagrody przyznaje P.Górecka i jej przydupasy Wstyd111111
#7 | ??????? dnia 22.01.2009 09:08
08. marek
213.158.196.* | 06:36, 22.01.2009

Pani Malgorzata Chojnacka raczej wyciąga od młodzieży dużą kase a nie upowszechnia kulture.nagroda dla pani Małgorzaty powinna byc raczej w kategorii biznesuSmile
#8 | Sosnowiczanka dnia 21.01.2009 22:48
Przecieram oczy ze zdumienia, ze żadna z sosnowieckich instytucji kultury nie zgłosiła
do nagrody znanego fotografika ZBIGNIEWA PODSIADŁO.
Jego głośne wystawy indywidualne, prestiżowe nagrody ogólnopolskie za twórczość
oraz praca edukacyjna w mieście nie zostały w ogóle dostrzeżone.
Mimo, że w środowisku polskich fotografików cieszy się ogromną charyzmą i szacunkiem
czego dowodem był wybór jego osoby na prezesa Okręgu ZPAF oraz do władz centralnych w Warszawie, to nasi włodarze kultury skutecznie te wszystkie fakty ignorują...

Nawet instytucja, w której wystawa Zbigniewa Podsiadło inaugurowała rok kulturalny
tez schowała głowę w piasek. Ten wybitny artysta mieszka i tworzy w Sosnowcu i dzięki swojemu talentowi sławi nasze miasto.
Wstyd, Oj wstyd!
#9 | Karol dnia 21.01.2009 22:14
Małgorzata Chojnacka, aktorka, twórczyni Młodzieżowej Akademii Teatralnej, autorka przedstawień scenicznych w Sosnowieckim Centrum Sztuki - Zamek Sielecki - nie powinna otrzymać Nagrody Miasta Sosnowca w kategorii za upowszechnianie kultury, ponieważ jest...tym, kim jest, czyli aktorką, twórczynią Młodzieżowej Akademii Teatralnej, autorką przedstawień scenicznych. Właściwsza byłaby nagroda artystyczna!
#10 | do commona dnia 21.01.2009 21:39
To rzeczywiście najwyższych lotów kultura. Jak samo nazwa wskazuje to...Dziadowisko. Dodam, że w wykonaniu Młodzieżowej Akademii Teatralnej przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. To jest prawdziwa wielka kultura. To coś więcej. To "Terapia przez sztukę" Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Wspólny Dom". Pytam się kto to widział, kto o tym słyszał. Widocznie z tym upowszechnianiem kultury było dość cienko. Poza tym instytucja SCS-ZS jest doskonała, że ...wywalają kolejnego Dyrektora. Ale nagroda musi być!!!

Odznaka to odznaka, a nagroda to nagroda. 4000 zł. to nie zero zł!Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney