Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Zakaz palenia już na początku lata

Koniec z krótkimi przerwami na papierosa podczas pracy. Z biur i fabryk znikną palarnie, bo pracodawcy już nie będą musieli ich zapewniać swym pracownikom. Na dymka trzeba będzie wychodzić na zewnątrz. Ale palenie pod drzwiami też nie będzie możliwe. Żeby głęboko się zaciągnąć, palacz zostanie zmuszony do przejścia przynajmniej 10 metrów. Tam dopiero zapali papierosa.Tak restrykcyjne zapisy znalazły się w projekcie ustawy antynikotynowej, do której dotarła nasza gazeta. Głosowanie zaplanowano na marzec. Oznacza to, że zakazy wejdą w życie już latem.Palacze już mogą sobie życzyć ładnej pogody. Nikt nie ma wątpliwości, że skoro nie będzie obowiązku tworzenia palarni, to takie pomieszczenia nie będą powstawać. Wiąże się to bowiem z koniecznością spełnienia drakońskich wymagań (trzeba m.in. zamontować wentylatory, które w ciągu godziny wymienią powietrze w pomieszczeniu aż 25 razy). A to kosztuje 25 tys. zł.- Liczymy na to, że palarnie nie będą powstawały - nie ukrywa Aleksander Sopliński, członek Sejmowej Komisji Zdrowia z ramienia PSL.Zakaz palenia dotknie także kawiarnie, restauracje i kluby. Papierosa po dobrym obiedzie będzie można zapalić, ale tylko w palarni lub za drzwiami i to odległości 10 metrów.Nałogowcy mogą się cieszyć, bo nowa ustawa nie ogranicza palenia w samochodzie, poza jednym wyjątkiem, gdy w trasę zabiorą dziecko, które nie ukończyło jeszcze 13. roku życia.Magdalena Petryniak z krakowskiego stowarzyszenia "Manko", które prowadzi kampanię "Lokal bez papierosa", zwraca uwagę, że projekt jest nieżyciowy. - Kto będzie mierzył odległość od budynku, w której wolno palić? Gdzie będą rzucane niedopałki. Na chodnik? - pyta Petryniak.Wtóruje jej Anna Kozieł z polskiego oddziału Światowej Organizacji Zdrowia. Proponuje, by np. w ogóle zlikwidować palarnie.źródło: red. Maciej Stańczyk - POLSKA Dziennik Zachodni
Autor: Piotr Dudała | 23/01/2009
Komentarze
#1 | EDEK dnia 27.06.2009 17:20
no to juz jest chore...zeby sobie spokojnie zapalic nie mozna!! ku**rwa moze jeszcze w domu zalożą kamery i beda patrzec czy przypadkiem ktos nie pali...

ZAJELIBYSCIE SIE POWAZNYMI SPRAWAMI A NIE TAKIMI PIERDOŁAMI!!!!!!! POJ**EBY
#2 | bełkot dnia 01.06.2009 12:54
alkofans grabek nie pal i niepij
#3 | azasz dnia 01.06.2009 12:53
a zarochać nom zakozom dy
#4 | soska dnia 26.01.2009 15:22
Nareszcie, ale czy "nowa ustawa" = "nowa świadomość" ?????? A co z PALACZAMI BALKONOWYMI, którzy kopcą lokatorą mieszkającym powyżej ? rzucają niedopałki na trawę pod oknami ?
#5 | Al Capone dnia 26.01.2009 11:02
Zakaz, czyli prohibicja to najlepsze rozwiazanie. Nieźle sprawdzilo się kiedyś w Stanach.
Wystarczy zakazać i sprawa zalatwiona - narkotyki wszelkiej maści tez sa zakazane w Świecie... i problem nie istenieje... nieprawdaż ?
#6 | Jest inne wyjście dnia 26.01.2009 09:52
Proste, zakazać imporu i handlu wyrobami tytoniowymi.
#7 | anonim dnia 24.01.2009 10:36
zakaz palenia na przystankac w Sosnowcu też jest zwykłą fikcją!
#8 | @milo dnia 24.01.2009 10:00
Badź >milo< spokojny, nasze społeczeństwo zawsze miało bardzo wysokie poszanowanie obowiązujacego prawa. Są na to dziesiątki przykładów. Niegdyś nikt nawet nie myślał o alkoholu przed 13.00 a nawet patrząc historycznie, za okupacji, kiedy za handel mięsem grozila śmierć albo obóz - nikt tu niczym nielegalnie nie handlował. Poprostu poszanowanie prawa mamy we krwi.

Do >anonima< niektórzy w kosciołach muszą palić bo to tylko trening przed wiecznym wdychaniem w przyszłości dymów piekielnych.

A tak na poważnie - sam nie palę, jak się chcę to można bez trudu kulturalnie wyegzekwować aby niepalacy nie smrodzili mi po nosem. Nie potrzebuję do tego ustawy sejmowej, przebywam tylko w normalnych srodowiskach w których ludzie wzajemnie się szanują. Jeśli wobec tylu poważnych, nękajacych społeczeństwo problemów - Sejm Rzeczpospolitej zajmuje się takimi pierdołami - to jest to chore i nienormalne.
#9 | anonim dnia 24.01.2009 09:30
powinno tak być
#10 | anonim dnia 24.01.2009 09:11
a czy zakaz będzie obowiązywał w kościołach? wielu książy nie rozstaje się papierosem, nawet przyjmuje w kancelariach z papierosem w ustach.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney