Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Czy w Sosnowcu zaczyna się wojna samorządowa?

Odeszli ze stanowisk dwaj wiceprezydenci, a radni PO skierowali do prezydenta interpelację w sprawie zlikwidowania baneru jednego z biur poselskich... jaki będzie następny ruch i kto go wykona?

Koalicja dwóch największych sosnowieckich ugrupowań politycznych – PO i SLD powstała po wyborach samorządowych 2006 z inicjatywy prezydenta Sosnowca, Kazimierza Górskiego. Była to dziwna koalicja, bo tak naprawdę, bardziej jej nie było niż była. Już w sierpniu ubiegłego roku działacze PO wypowiadali się, że koalicja formalnie przestała istnieć, ponieważ klub radnych LiD zmienił nazwę na SLD. Mimo takich deklaracji, dwa stanowiska w kierownictwie Urzędu Miejskiego nadal zajmowały osoby z nadania PO: Wilhelm Zych, jako zastępca prezydenta i Mateusz Rykała, jako pełnomocnik prezydenta.W grudniu ub. r. nastąpiło oficjalne i definitywne zerwanie umowy koalicyjnej. Radni PO zakomunikowali, że dalsza współpraca z radnymi SLD ich już nie interesuje. Wilhelm Zych i Mateusz Rykała ostatniego stycznia br. odchodzą z zajmowanych stanowisk. Obserwatorzy sosnowieckiej scenki politycznej uważają, że teraz zacznie się wojenka pomiędzy PO a prezydentem Górskim, SLD i klubem PIRS (Ponadpartyjnej Inicjatywy na rzecz Rozwoju Sosnowca). Pierwszy sygnał o zbliżającej się batalii właśnie otrzymaliśmy. Klub radnych PO skierował do prezydenta Sosnowca, Kazimierza Górskiego, interpelację następującej treści:Prosimy o wyjaśnienie okoliczności i na podstawie czyjej decyzji, na budynku przy ulicy Modrzejowskiej 1A, administrowanym przez MZZL, został wywieszony dużej wielkości baner jednego z biur poselskich. Baner ten zasłania budynek, będący elementem przebudowy ścisłego centrum miasta (...). Zasłonięcie budynku psuje estetykę Placu Stulecia (...).Chodzi oczywiście o baner połączonych biur eurodeputowanego Adama Gierka oraz posła Grzegorza Pisalskiego, który umieszczony jest na budynku przy tzw. patelni, a którym znajduje się siedziba Straży Miejskej- Baner wywiesiliśmy po zasięgnięciu opinii plastyka miejskiego – mówi portalowi sosnowiec.info.pl Grzegorz Pisalski. – Nie jestem pewien, czy to akurat nasz baner psuje estetykę placu. Sądzę, że psuje go raczej reszta małych, bardzo często brudnych i nie skomponowanych szyldów i reklam. Proszę zresztą zwrócić uwagę, że tuż obok wisi baner posła Pięty z PO... i jakoś radni Platformy nie mają o to pretensji, że dynda i zwisa... Zresztą pierwszy, większy jeszcze od naszego baner powiesił na tym samym budynku pan Rykała z PO. Reklamował wtedy festiwal szantów. A ponadto w Sosnowcu i nie tylko wisi wiele banerów...Jak zapewnił nas dyrektor biura Pisalskiego, Maciej Adamiec, baner wisi zgodnie z prawem, ponieważ jest oznaczeniem miejsca, w którym znajduje się biuro poselskie, a w dodatku jako taki nie podlega przepisom o reklamie. – Natomiast o żadnej wojnie pomiędzy PO i lewicą nic mi nie wiadomo – zarzeka się Adamiec.źródło: Janusz Lewanda, www.sosnowiec.info.plAutor: Piotr Dudała | 23/01/2009
Komentarze
#1 | ludek dnia 27.01.2009 16:37
Zrzucenie Górskiego to powrót do normalości tego miasta i mieszkańców!
Chociażby wymiana debili poosadzonych na posadach !
Zmiana mentalności!
Nowoczesność!
Zdjęcie ubezwłasnowolnienia z mieszkańców ,itd.
#2 | wwwinyl dnia 27.01.2009 15:16
Część artykułów jest przedrukowywana wszędzie. Niestety w odpowiedzi piszący również kopiują komentarze.
#3 | ludek :)) dnia 24.01.2009 21:08
Wink))
#4 | nick dnia 24.01.2009 12:58
Coś mi się zdaje panie Dudała że jest to pzredruk z innego portalu
#5 | Ciotka Teodozja & ski dnia 24.01.2009 12:15
Bardzo ładne sttreszczenie - to chyba taki bryk dla tych ktorzy mają tylko dostęp do jednego portalu miejskiego. To uzupełnię cytatem z tamtego forum :
Panowie Redaktorzy - jaka WOJNA ? Jak już to może "wojenka" albo nawet "mini potyczka"

To czego jesteśmy ostatnio świadkami to kolejna wewnętrzna awanturka do której wszyscy przywykli. Tak jest od pierwszej niekomunistycznej władzy w mieście. Najpierw zawiazuje się egzotyczne sojusze - a potem aby się dowartościować robi sie burzę w szklance wody, dorabia ideologie że to tylko w interesie mieszkańców - a mieszkańcy mają już od tego całkowitą magmę w głowach - efekt: wyniki wszystkich ostatnich wyborów.

Te prowincjonale starcia, naszych prowincjonalnych "polityków" doprowadzily do tego że mało kto wierzy że zmiana Górskiego na kogoś innego cokolwiek zmieni. Potwierdza to wojenka o banery - znaczy się że jak się je zdejmie / nawet wszystkie / to w miescie bedzie lepiej - Panowie badźcie poważni - to tylko Wasz chorobliwy problem i obsesja obu stron.

Załużmy że od jutra nastepuje CUD - władze przejmuje inna opcja, obojętne kto - dotychczasowi udają sie do Mongolii - to cóż, Panowie opozycja wszekiej maści - macie nam do zaproponowania : przez pierwsze miesiące będziecie się tradycyjnie wozić na rozpamiętywaniu jacy to ci co zostali wygnani, byli źli - ALE CO POTEM ? Sądzicie że damy się na takie numery bez końca godzić ?

Do wyborów coraz bliżej - jeszcze jest CZAS - zaproponujcie KONKRETNY, SŁUŻĄCY MIASTU PROGRAM - spoleczeństwo się przekona to Was poprze i bedą jakieś sensowne zmiany.

Pora więc skończyć to wzajemne personalne przysrywanie, niech ci co są dopiją swoje piwo - zaproponujecie coś lepszego to to mieszkańcy Wam przekażą władzę i będziecie pili swoje piwo.

Dalsze takie bicie piany może doprowadzić do tego że przyjdzie przysłowiowy "gajowy" i w końcu wywali Was wszystkich z lasu. I SLD i PO i innych "politykow"....

Coraz więcej ludzi zaczyna oceniać funkcjonujace władze nie po tym co gadają i obiecują, z jakich są "opcji", jak i o co skakają sobie do łbów - ale przez porownanie jak i co się dzieje w okolicznych miastach.
#6 | anonim dnia 24.01.2009 11:36
Czerwona i każda inna zaraza !
Adamiec, miejsce oznacza się małą tabliczką przy drzwiach, a nie dupnym na pół budynku banerem.Niech ktoś prywatnie tak oznaczy własną firmę to go skasują równo. Ale to czerwona mafia rządzi, dzieli i ustanawia prawa ! Zresztą pewnie inni u władzy nie byliby lepsi...To jest tak jak w telewizji ostatnio mówił poseł Nałęcz "powiatowe układy mafijne" myśąace, że są nietyklane.
#7 | anonim dnia 24.01.2009 11:24
Tak samo jak nie jest reklamą "informacja" na dwa piętra z wizerunkiem posła z Sosnowca Witolda Klapacza na miejskim budynku przy ul. Mościckiego 14. Panie Adamiec, czyż masz Pan ludzi za idiotów!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney