Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Kluby Lewicy powstały w Sosnowcu

Dziś w Sosnowcu został podpisany dokument, na mocy którego powstało stowarzyszenie Kluby Lewicy. W myśl tego dokumentu ma nastąpić zjednoczenie lewicy - czytamy na stronie GazetaSosnowiec.pl.


W symbolicznym podpisaniu wziął udział przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski. Towarzyszyli mu eurodeputowany prof. Adam Gierek, poseł Bartosz Arłukowicz, poseł Witold Klepacz, radny Maciej Adamiec, wiceprzewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Zbigniew Zaborowski, a także wielu innych.Spotkanie rozpoczęło się od przemowy posła Napieralskiego. Lider SLD przekonywał, że do istnienia porządku społecznego potrzebna jest lewica. Deklarował również zjednoczenie sił lewicowych środowisk. - Będziemy szukali porozumienia. Złożymy wspólną, lewicową listę - powiedział. - Mam nadzieję, że niedługo powiemy "idziemy do władzy", bo mamy dużo do zaoferowania - dodał. Stworzenie takiej platformy, ma służyć skupieniu elektoratu lewicowego, a także pozyskaniu nowego. Docelowo ten ma być bardzo duży. - Będziemy mieli 30% poparcia - grzmiał poseł Arłukowicz.Powstanie stowarzyszenia poparła listownie przewodnicząca Partii Kobiet Anna Kornacka. W swoim liście pisała o "Młodym pokoleniu polityków" oraz "świeżym powietrzu na lewicy". Średnia wieku obecnych na sali gości nie do końca wskazywała jednak na ową "świeżość".Powstanie stowarzyszenia, to kolejna próba jednoczenia się lewicowych środowisk. Tak jak zwykle mówiono o stawianiu na młodzież, pozyskiwaniu poparcia. Były te same obietnice, wielkie słowa i te same twarze. Czy to zachęci młodych?Swoje przemówienie prof. Gierek rozpoczął od słów: " Szanowni towarzysze", co pozostawiamy bez komentarza... "To, że Gierek urodził się w Sosnowcu jest zobowiązujące" krzyczał do mikrofonu jeden z członków Polskiego Związku Działkowiczów. Czy jest to elementem zachęty?Deklarację podpisali przedstawiciele kilku organizacji, a także partii politycznych: SLD, SdPL, UP, czy choćby Polskiej Lewicy Leszka Millera. A co z tego wyniknie, nie wie chyba nikt. Przeszłość pokazuje, że dotychczas podobne przedsięwzięcia kończyły się fiaskiem, jednak w myśl słów posła Arłukowicza "plan jest długofalowy". Pożyjemy...
źródło: GazetaSosnowiec.pl
Autor: Redakcja | 27/01/2009
Komentarze
#1 | ciekawy dnia 29.01.2009 07:53
Towarzysz Adamiec? Ten przypominający napompowany ponton?
#2 | arek dnia 29.01.2009 06:59
bieedny grzegorzewski, musiał się sam w komentarzach dodać bo nikt go nie odnotował ojeeeej
#3 | lis dnia 29.01.2009 06:56
no to czytając komentarze na swój temat pan Dudała wreszcie moze zrozumie jak szkaradne etycznie jest jego srodowisko, chciał byc przez moment obiektywny, napisac o waznym wydarzeniu w miescie i juz go opluwaja, juz sacza jad.
#4 | Z Klanu Ryś dnia 28.01.2009 21:38
Grzegorzewski działacz? Przestań się ośmieszać chłopcze!
#5 | niki dnia 28.01.2009 21:26
Klub lewicy?Przecież to byli górnicy,emeryci i renciści.KOMPROMITACJA!
#6 | ego dnia 28.01.2009 20:54
Witam, byłem na podpisaniu porozumienia, moim zdaniem to bardzo ważna deklaracja dla sympatyków Polskiej Lewicy, widze ze Pan Napieralski połączy wszystkie siły politycze czego dowodem bylo wielu znanych dzaiłaczy na sali takicha jak Damian Grzegorzewski z PL, Radni i wielu społeczików i samorządowców
#7 | Z Klanu Ryś dnia 28.01.2009 20:30
Tekstu o byłym Politexie nie chciało sie przekopiować. Panie Dudała , nie idź Pan tą drogą!
#8 | pa-pa dnia 28.01.2009 20:26
Piotr, opier... cię ktoś? Co to za idiotyczne przedruki robisz? Piotrze, zdajesz sobie sprawę, jakim syfem jest polska lewica, wiesz zatem co przeklejasz? Syn SB-ka Napieralskiego i Kondracki, SLDo-wski pan polskich działkowiczów, który przewodniczy związkowi, chcącemu uczynić parobków na włościach Polskiego Związku Działkowców. I do tego ten Gierek, nie liczący się w Parlamencie Europejskim. Tymczasem Twoi konkurenci z innego sosnowieckiego portalu już Cię uprzedzili dając zdjęcie Napieralskiego na "jedynce". Czy Ty nie rozumiesz, kto ma właśnie co przejęty portal sosnowiec.info.pl? Nie wiesz, kto go kupił, jakie tam są rodzinne powiązania? Jak nie rozumiesz to mnie spytaj. Wiesz kogo.
#9 | Z Klanu Ryś dnia 28.01.2009 20:24
To Miller znowu jest z lewicy? Przecież niedawno kandydował z listy opalonego prostaka!Panowie czerwoni, to juz sie ne wrati, nawet w Sosnowcu. Buce wyjechały!
#10 | anonim dnia 28.01.2009 20:21
Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney