Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Czy Sosnowiec straci klinikę okulistyczną?

Potwierdzają się informacje o planach likwidacji oddziału okulistycznego w Szpitalu św. Barabary, o których napisał do nas jeden z internautów. Komuś zależy na tym, by Szpital św. Barbary przestał być konkurencyjny dla innych szpitali – uważa prezydent Sosnowca, Kazimierz Górski. Więcej w artykule Janusza Lewandy z serwisu sosnowiec.info.pl, który przeentujemy ponizejMieszkańcy Sosnowca i Zagłębia korzystający z porad i leczenia w Klinicznym Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala św. Barbary mogą wkrótce przeżyć poważny wstrząs. Cieszący się bardzo dobrą opinią pacjentów Kliniczny Oddział Okulistyczny prawdopodobnie zostanie przeniesiony do Katowic, do Kliniki Okulistyki przy ulicy Ceglanej.Pretekstem do wyprowadzenia kliniki jest objęcie stanowiska dyrektora Kliniki Okulistycznej w Katowicach przez prof. Wandę Romaniuk, ordynator okulistyki w Szpitalu św. Barbary. Na razie są to „tylko” nieoficjalne plany, ale prezydent Sosnowca i rzecznik prasowy Szpitala św. Barbary potwierdzają niepokojące pogłoski.Prezydent Sosnowca, Kazimierz Górski, nie kryje zaniepokojenia losem okulistyki Szpitala św. Barbary.- To prawda, że jeszcze nie zapadła decyzja o przeniesieniu przez Śląski Uniwersytet Medyczny kliniki okulistycznej do Katowic, ale jest to bardzo prawdopodobne. Staramy się, by klinika w Sosnowcu pozostała, rozmawiamy z panią rektor ŚUM i marszałkiem województwa. Od momentu, kiedy w Szpitalu św. Barbary zabrakło dyrektora Swobody, Szpital jest systematycznie „zwijany” przez władze wojewódzkie. Komuś wyraźnie zależy na tym, by Szpital św. Barbary przestał być konkurencyjny dla innych szpitali – uważa prezydent Górski.Pogłoski o przeniesieniu okulistyki z Sosnowca do Katowic potwierdza też rzecznik prasowy Szpitala św. Barbary, Mirosław Rusecki.- Rzeczywiście, pojawiła się taka możliwość, ale są to jak na razie informacje nieoficjalne. W najbliższym dniach dyrekcja szpitala z listem otwartym do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z prośbą o przedstawienie oficjalnego stanowiska w tej sprawie podczas planowanego spotkania dyrekcji Szpitala z z prezydentem Sosnowca oraz marszałkiem województwa, który jest dla nas organem założycielskim – mówi rzecznik Rusecki.Mirosław Rusecki zdradził nam jeszcze, że planowane jest również wyprowadzeniu ze szpitala kolejnej kliniki.Piotr Zarzycki, przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia sejmiku wojewódzkiego jest zaskoczony polityką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
- Rok temu pojawił się temat przejęcie Szpitala św. Barbary przez ŚUM. Rok minął i słychać, że ŚUM ma zamiar likwidować swoje kliniki funkcjonujące w tym szpitalu. Na najbliższym posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia będziemy dociekać, co się stało, że ŚUM tak diametralnie zmienił swoje zamiary. Jako radny z naszego okręgu zadam też takie pytania na sesji sejmiku. Jako przewodniczący komisji mogę zapewnić, że żaden oddział szpitala nie może zostać zlikwidowany bez odbycia przewidzianej procedury administracyjnej zakończonej posiedzeniem i opinią komisji zdrowia i uchwałą sejmiku - powiedział portalowi sosnowiec.info.pl radny Zarzycki.
źródło: Janusz Lewanda / sosnowiec.info.plAutor: Redakcja | 01/02/2009
Komentarze
#1 | pa-pa@trudy dnia 03.02.2009 09:05
Jesteś głupsza niż ustawa przewiduje, choć uważasz sie za intelektualistkę. Twoje posty są idiotyczne, strach pomyśleć, gdybyś popełniła jakiś artykuł. Ad absurdum. Wrrrr!
#2 | majka dnia 02.02.2009 18:27
Oczywiście, chodzi o Kazimierz Górniczy?
#3 | @Karol dnia 02.02.2009 16:56
fajny żart :-)))
#4 | Karol dnia 02.02.2009 16:51
Jak donosi Radio Erewań wkrótce jedno ze znanych zagłębiowskich stowarzyszeń zamierza zmienić swoją nazwę na Forum dla Kazimierza G. w skrócie FdKG. Zmiana nazwy podyktowana jest faktem, iż często jest ono mylone z innym stowarzyszeniem o podobnej nazwie. Forum to lubi mówić jednym głosem - wiemy, wiemy z kim?
#5 | anonim dnia 02.02.2009 14:40
06. Mangha
83.13.44.* | 14:19, 02.02.2009

Tylko czekać, jak odezwą się etatowi obrońcy Zagłębia, w stylu "jednym głosem przeciw!, itd.", oczywiście to oni będą na czele, to oni będą w obiektywie, oni będą w gazetach, na czołówkach!!! Na ich czele będzie zaś stał WIELKI STERNIK!
Nie dajmy się nabrać, że oni bronią, oni walczą, oni zwyciężają, to tylko polityka i czysta propaganda!

05. Malibu
62.111.200.* | 13:27, 02.02.2009

Niedługo nawet po papierosy trzeba będzie jeździć do Katowic. A to tylko przedsmak tego co będzie się działo, gdy powstanie ta cholerna aglomeracja. Tak nie może być! Trzeba zacząć działać, drodzy politycy! Wkrótce wybory, więc macie okazje nabić sobie trochę "plusów".
A ŚUM nie dość, że dostał od Sosnowca nowoczesny budynek, planuje tu zrobić kampus, to w zamian zabiera kliniki, a na każdym wydziale w Sosnowcu umieszcza napis Katowice. Co to *** ma być?! Bo na pewno nie jest to współpraca! Tak naprawdę rodzi się nienawiść.

04. Lee
83.5.43.* | 11:31, 02.02.2009

Truda skąd ty do tej sosnowsi przyjechałaś? Nie myślałaś nigdy aby wrócić w swe rodzinne strony? Przemyśl to sobie.

03. truda sokoło-oka
83.28.196.* | 10:47, 02.02.2009

jaki jest sens utrzymywania dwóch klinik specjalistycznych w jednej aglomeracji , placówek oddalonych od siebie o około 10 km . Bes sęsu !!!! . Przypomina mi to pomysł naszych przesławnych radnych sosnowieckich braci W i H o budowie lotniska w Sosnowcu ( dla przypomnienia międzynarodowe w Pyrzowicach oddalone od sosnowsi o około 35 km oraz sportowe - aeroklubowe na Muchowcu w odległości 10 km ) . A może tak Panie Radny Haładus należało by wystąpić z inicjatywą budowy połączenia wodnego ( kanału ) Sosnowiec - Port Gdynia . Wtedy pełno oceaniczne kontenerowce mogły by zawijać do portu na Radosze ( na ten przykład sic ) . A Pan ze swoją rodziną na ślicznej urody barkentynie ( to rodzaj żaglowca ) mógłby rozpoczynać wyprawy żeglarskie nie z jakichś tam Mikołajek czy innego Ruciane-Nida jeno z przystani Zeglarskiej na Stawikach . Dobra gospodarska rada Trudy dla sprawdzonego radnego-społecznika naszej Rady miasta ; jeno tylko gorąca prośba aby w następną podróż zabrał Pan ze sobą swego brata bliźniaka . A nuż znajdziecie gdzie indziej miejsce gdzie jest wszystko do zepsucia i zburzenia , gdzie samorządy nie skłócone i działają w trosce o dobro swych obywateli . Czyż nie tam wasze miejsce ??????

02. s
89.74.44.* | 10:43, 02.02.2009

Górski walcz bo nie długo nic nie będziemy mieć wszystko będzie w hanysowie ! To już jest żałosne co się dzieje wszystko chcą mieć w tej *** stolicy metropolii. Tak się rodzi nienawiść!

01. pa-pa
83.242.75.* | 10:11, 02.02.2009

Byłem pacjentem tej kliniki, operację prof. Romaniukowa przeprowadziła po mistrzowsku, całkowicie przywracając mi wzrok. Niestety drugie oko operowane w klinice pani G. jest sprawne tylko w 60% i to dobrze, że ta pani już "nigdy nikogo zdrowia nie pozbawi". Mamy więc 2 wiadomości: złą i dobrą. Zła to ta, że nie będzie w Sosnowcu świetnego oddziału okulistycznego, dobra, że klionika na Ceglanej w Katowicach, największa (bodajże) klinika okulistyczna w kraju obsługująca niemalże cały kraj, kierowana będzie przez tak doskonałego fachowca, jakim jest prof. Romaniuk.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney