Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Kibic z klasą

Komenda Miejska Policji w Sosnowcu wraz z Urzędem Miejskim w Sosnowcu, MOSiR-em, Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej oraz sosnowieckimi klubami rozpoczyna realizację programu „Kibic z klasą”. Głównym celem programu adresowanego do uczniów sosnowieckich szkół gimnazjalnych jest ograniczenie postaw chuligańskich występujących na trybunach aren sportowych, a zarazem podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczestników imprez masowych o charakterze sportowym.Program będzie realizowany głównie podczas spotkań profilaktycznych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji przy współudziale lokalnych sportowców z młodzieżą gimnazjalną. Pierwsze spotkania odbędą się 10 lutego o godz. 9.00 w Gimnazjum nr 10 (ul. Północna 61) oraz o godz. 11.30 w Gimnazjum nr 11 (ul. Staszica 62). Program realizowany jest pod patronatem Zastępcy Prezydenta Miasta Zbigniewa Jaskierni oraz Komendanta Policji w Sosnowcu inspektora Marka Walczyńskiego.
Oprócz spotkań z uczniami przeprowadzony zostanie konkurs dotyczący wiedzy sportowej oraz konkurencji, podczas którego oprócz wiedzy oceniany będzie również doping poszczególnych ekip. Rozegrana zostanie także gimnazjalna liga piłki nożnej. Zwycięzcy zostaną zaproszeni do uczestnictwa w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta. Na potrzeby spotkań z uczniami przygotowana została prezentacja multimedialna opracowana przez policjantów Sekcji Prewencji i Sztabu Policji Komendy Miejskiej w Sosnowcu. Gimnazjaliści zapoznają się także z filmem poglądowym dotyczącym zachowania kibiców.


Cele pośrednie programu to promocja zasad pozytywnego kibicowania, pozytywnych form dopingu, uświadomienie konsekwencji prawnych związanych z nieprzestrzeganiem przepisów regulujących normy zachowania na obiektach sportowych podczas trwania imprez, poznanie historii klubów sportowych działających na terenie miasta, poznanie zawodników, sportowców, ludzi związanych ze światem sportu, którzy podzielą się swoimi wrażeniami, doświadczeniami w kontakcie z różnymi formami kibicowania, a także zaangażowanie społeczności lokalnej, wybranych podmiotów, firm oraz instytucji we wspólne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa podczas imprez sportowych.Organizatorzy liczą, że program spowoduje podniesienie świadomości prawnej wśród uczniów szkół gimnazjalnych dotyczącej bezpieczeństwa imprez masowych oraz sankcji karno-administracyjnych przewidzianych za nie respektowanie powyższych przepisów, zdobycie wiedzy na temat pozytywnego dopingowania, wykorzystanie nabytych umiejętności podczas gimnazjalnych zawodów sportowych, a także nawiązanie szerszej współpracy Policji i podmiotów pozaresortowych związanych z organizacją imprez sportowych oraz odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa w czasie ich trwania.źródło; UM S-c

Autor: Piotr Dudała | 04/02/2009
Komentarze
#1 | Borubar dnia 05.02.2009 20:25
.... tak, w "akcjach" wymyślonych z za biurka to zawsze bylismy wspaniali. Pogada się pogada i sprawa załatwiona, można odkreślić w statystyce i wypinać piersi. To może jeszcze wynająć ta idiotkę z programu Niania, niech chodzi z nimi, grozi paluszkiem i mówi "nie wolno, nie wolno.."

Panowie, na całym Świecie to jest tak że smyk ma się Policji BAĆ i wiedzieć że kara jest nieuchronna, szybka i bardzo dotkliwa. I nikt tam nie atakuje w prasie ostrej Policji która dla stadionowych bandytów bezwzgledna !
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney