Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Porównanie, które ścina z nóg!

Wypowiedź kolegi z Rady Miejskiej zbulwersowała radnego Karola Winiarskiego, historyka. We wczorajszym artykule „Kłótnia o ulicę” radny sosnowiecki Marek Godek wypowiedział się w sposób urągający elementarnej wiedzy historycznej - uważa sosnowiecki radny, Karol Winiarski – Jeśli miałbym rozważać kto więcej zrobił dla Polski: Armia Krajowa czy Armia Ludowa, to moim zdaniem zasługi są porównywalne – powiedział radny Godek.

- Jestem w stanie zrozumieć (chociaż sam mam na ten temat zupełnie inne zdanie), że ktoś jest wielbicielem Edwarda Gierka. Nie dziwi mnie też, ktoś może być przeciwny nadaniu ulicy imienia biskupa Śmigielskiego (mimo, że głosowałem podczas posiedzenia komisji za, też mam w tej sprawie wątpliwości).
Ale porównywanie zasług Armii Ludowej do Armii Krajowej ścięło mnie z nóg. Faktem jest, że nie wszyscy żołnierze AK byli święci, a niejeden członek AL nie zdawał sobie sprawy, że celem organizacji do której należy, jest wprowadzenie w Polsce sowieckich rozwiązań) i podporządkowanie jej Stalinowi. Nie zmienia to jednak bezdyskusyjnych faktów. To Armia Krajowa walczyła o wolność, suwerenność i demokratyczną Polskę, natomiast cele kierownictwa Armii Ludowej były zupełnie inne. To Armia Krajowa reprezentowała jedyny legalny rząd okupowanej Rzeczpospolitej – rząd londyński. To Armia Krajowa licząca dziesięciokrotnie więcej żołnierzy niż Armia Ludowa była głównym organizatorem oporu. To w końcu członkowie Armii Krajowej byli więzieni, torturowani i niejednokrotnie mordowani przez stalinowskich oprawców, wśród których niejeden rozpoczynał karierę w AL. Jeżeli radni sosnowieckiej lewicy kwestionują tak podstawowe fakty z naszej historii, to trudno będzie w takich sprawach prowadzić merytoryczną debatę – powiedział w rozmowie z sosnowiec.info.pl radny Winiarski.Żródło: Janusz Lewanda / sosnowiec.infoP.S. Na znanej wyszukiwarce pod hasłem "Armia Ludowa" wyskoczyło mi jako pierwsze to zdjęcie, chyba, że coś pomyliłem, ale przepraszam za błędy :-) Krzysztof KornAutor: Krzysztof Korn | 04/02/2009
Komentarze
#1 | Jerzy Cholewa dnia 08.02.2009 19:07
Mimo wszystko uważam, że Pan przeadził.

Armia Krajowa też nie miała czystych rąk.
I np. Ukraińcy mogliby (analogicznie do Pana) stawiać równość między Armią Krajową i Armią Czerwoną.
#2 | @rob dnia 06.02.2009 22:47
i co eksperymentalna ortografia!!!!!!!!
#3 | ludek dnia 06.02.2009 20:34
rob- jak zwykle! Kretyn!I to by było na tyle w temacie legendarnego wysokiego ilorazu inteligencji roba!
#4 | rob dnia 06.02.2009 20:24
Korn...przyjdą na tą sesje gdy będzie głosowanie kombatanci AL, będziesz miał im okazje powiedzieć że mordowali Polaków, mam nadzieje że nie stchórzysz i nie tylko w internecie jesteś taki mocny !
#5 | Krzysztof Korn@Jerzy Cholewa dnia 06.02.2009 15:12
Panie Jerzy, zdjęcie nie jest oczywiście dziełem przypadku. Zarówno Armia Ludowa Korei Północnej walczyła o wolność swojego kraju jak i polska Armia Ludowa. Oni zabijali Amerykanów, polska AL i GL - Niemców. Nie przeszkadzło to jednak ani jednym ani drugim mordować swoich rodaków i to łączy własnie te dwie armie. Stąd to zdjęcie.
#6 | Jerzy Cholewa dnia 06.02.2009 06:16
Panie Krzysztofie.
Delikatnie Pan przesadził z tym zdjęciem.
Na zdjęciu jest:
"Kim Dzong Il w otoczeniu żołnierzy Koreańskiej Armii Ludowej"
#7 | @Historia dnia 05.02.2009 21:12
Historia z PRL-u???????????
#8 | Historia dnia 05.02.2009 21:07
WINIARSKI ZNASZ HISTORIE ALE KSIĄŻKOWĄ.CZY ROZMAWIAŁES KIEDYŚ Z LUDZMI KTÓRZY ŻYLI JAKO NORMALNI DOROSLI LUDZIE PRZED WOJNA?.TO BYŁY TRUDNE CZASY DLA BARDZO WIELU,W KRAJU BYŁY ELITY KTÓRE MAJATEK KRAJU DZIELIŁY MIĘDZY SOBĄ KAPITALIŚCI,ŻYDZI,KOŚCIÓŁ.JESZCZE TROCHE I TE CZASY POWRÓCĄ.
#9 | anonim dnia 05.02.2009 20:39
dobre pytania!!!!!!!!!
#10 | Przykład. dnia 05.02.2009 20:37
Jeden z bardziej znanych zagłębiowskich partyzantów AL - Stanisław Wałach tuż po wojnie został....szefem UB w Krakowie. Ilu Polaków, którzy przeżyli wojnę unikając gestapowskich katowni ma na sumieniu?
A towarzysz Stanisław Kogut - dowódca oddziału partyzanckiego AL, komendant "krwawego" posterunku MO w Kazimierzu Górniczym. Wielokrotny morderca skazany i już po dwóch latach ułaskawiony przez Bieruta. Iluż było takich "patriotów" i budowniczych władzy ludowej w naszej okolicy?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney