Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Niech się mury pną do góry!!!


Trwa przebudowa starych ponad 50-letnich bloków na osiedlu Rudna 1 w Sosnowcu. Prace posuwają się w szybkim tempie. Już dziś można zobaczyć tyle, żeby wyobrazić sobie, jak będę wyglądały bloki po rewitaliazacji. Czy obejmie ona pozostałą część osiedla zależeć będzie od tego, czy zostaną sprzedane mieszkania w nadbudowanych kondygnacjach i... od decyzji władz miasta. Lokalizacja świetna, cena umiarkowana. Uporządkowania wymaga infrastruktura drogowa, w szczególności dojazd do bloków przy Patriotów i parkingi!Zdrowy rozsądek nakazywałby, żeby dodatkowe miejsca parkingowe dla nowych mieszkańców osiedla były stowrzone z tyłu budynków, tam gdzie już dziś ludzie parkują. Dobrze by było, żeby dojazd do nich odbywał się kiedyś ni od strony ul. Patriotów, czy Mireckiego, ale bezpośrednio od strony ul. ks. Włodzimierza Sedlaka. Mijemy nadzieje, że wczęsniej, czy później nastąpi likwidacja toru kolejowego, o co zabiega również Wyższa Szkoła HUMANITAS i takie możliwości powstaną i a nastąpnie zostaną wykorzystane.

Piotr Dudała
O sprzedaż mieszkań powstałych w ramach nadbudowy mogą ubiegać się osoby, które podpiszą z MZBM-TBS Spółka z o.o. Umowę rezerwacyjną lokalu mieszkalnego - czytamy na stronie MZMB-u.Sprzedaż lokali powstałych w ramach nadbudowy będzie się odbywać na podstawie wartości wyliczonej według bazowej stawki 3.500,00 zł/m2 powierzchni użytkowej lokalu.Na realizację zadania w zakresie sprzedaży lokali mieszkalnych planujemy budowę mieszkań dwupoziomowych, których powierzchnia użytkowa w/g dokumentacji technicznej będzie wynosiła od około 59,00m2 – 81,00 m2.źródło: MZBM TBS Sp. z o.o.
zdjęcia: Piotr DudałaAutor: Piotr Dudała | 06/02/2009
Komentarze
#1 | anonim dnia 27.02.2009 20:30
A ja się cieszę, że tam będę mieszkała. Obecnie mieszkam na ulicy czerwonego krzyża, i bardzo często przez wiele lat (w trakcie studiów) przechodziłam tamtędy. W lecie jest tam pięknie, ptaki śpiewają jak nigdzie indziej. Cichutko, spokojnie. Bardzo miła okolica. A co najważniejsze do centrum "rzut beretem". Tak szczerze mówiąc, to cały Sosnowiec jest podkopany przez tunele kopalniane.
Najbardziej mi żal obecnych mieszkańców, że musieli cierpieć tyle czasu całą tą budowę. Z drugiej jednak strony już widziałam wiele ogłoszeń ludzi, którzy są chętni za ogromną dopłatą zmienić piece na ogrzewanie centralne. Więc jeżeli komuś nie odpowiadają takie warunki zawsze mogą się zamienić. JA przez pół życia mieszkałam z piecami. Nie wyobrażam sobie tak egzystować do końca życia, to jest jakiś koszmar i pomyłka. W zimie jedna wielka chmura na osiedlu, węgiel trzeba dźwigać, budynki nie ocieplone. A teraz mieszkańcy zyskali nowe okienka, centralne, restauracje bloków i osiedla.
Mam nadzieję drodzy mieszkańcy osiedla, że wytrzymacie jeszcze ten czas remontu, a potem wspólnie będziemy się cieszyć osiedlemSmile
pozdrawiam
#2 | emeryt dnia 13.02.2009 22:34
P.Dudała nawet tytuł jest nie odpowiedni do tych kpin, że teraz będzie pięknie."Niech się mury pną do góry", przypomnę - budujemy betonowy NOWY DOM - tak to leciało! Ma Pan szczęście że nie mieszka w tych blokach na drugim piętrze.
#3 | ciekawa dnia 13.02.2009 22:02
Kto wie? Ile najemca będzie płacić czynszu po założeniu co w tych poniżej zniszczonych mieszkaniach ?
#4 | rudna 1 dnia 13.02.2009 21:24
Może dojść do tragedii!!!Pod budynkami są chodniki po byłej kopalni. Do tej pory występują lekkie wstrząsy.A latem po każdym deszczu zapadają się trawniki, uliczki, tworzą się dziury, które mogły by służyć jako podziemny garaż. Więc nie chwalcie się czyj to jest pomysł budować ma zniszczonych blokach PODDASZE!
#5 | AAAAAA dnia 10.02.2009 00:22
CZY PRZEMYŚLANO!!!!!!
PIENIĄDZE WPAKOWANE W BŁOTO
#6 | anonim dnia 08.02.2009 21:08
czytalim, teraz wszystko już schnie!!!
#7 | zwykły ludź dnia 08.02.2009 19:50
czy czytaliście wcześniejsze artykuły i oglądali programy w TV m.in. w TVP1?
jakim kosztem ta przebudowa; pokazane było jaka ludzie potracili dobytki swojego życia - tak fachowo rewitalizacja się odbywa;
#8 | góral dnia 08.02.2009 15:20
Link sponsorowany przez MZBM ? Kto tam mieszka i doświadczył rewitalizacji raczej nie skorzysta z tej "promocji".
#9 | @Andrzej dnia 08.02.2009 08:48
To nie Zych rozpowiada, tylko ludzie widzieli i mówią, jak było!!!
#10 | ludek dnia 08.02.2009 08:09
Nie ma wind.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney