Czytanie na dziś

Pomoc dla Pawła

Święty Ojciec Pio

Gloria TV


WikiZagłębie


SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na Google

SosnowiecFakty na twitterze


Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy prawica w Polsce się zjednoczy?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Św. Jakub Apostoł

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Ks. Michael McGivney


Mammografia w Sosnowcu będzie wiarygodna

Dyrektor Swoboda zmienił ton, gdy radny Karol Winiarski przytoczył fragmenty dwóch dokumentów - pisze red. Janusz Lewanda w serwisie sosnowiec.info.pl. (...) Przypomijmy, że wyniku audytu przeprowadzonego w trakcie realizacji „Programu wczesnego wykrywania raka piersi” są w skali kraju szokujące. Niestety, na czarnej liście placówek, które nie zaliczyły audytu znalazły się m. in.: Szpital Miejski w Sosnowcu i Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego przy ul. Wawel 15.

Pozytywnie oceniono tylko badania mammograficzne w placówce przy ul. Odrodzenia 9. W ośrodkach, które nie zaliczyły audytu, mogły być nieprawidłowo wykonywane zdjęcia mammograficzne np. były nieostre i niepokazujące wszystkich zmian chorobowych, ale także w niektórych z tych ośrodków lekarze nie potrafili prawidłowo ocenić stanu zdrowia pacjentki.Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu dyrektor Szpitala Miejskiego w Sosnowcu, Zbigniew Swoboda (o dyrektorze czytaj również w artykule: ”Swobodnie zwolniony”) i dyrektor Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego przy ul. Wawel, Małgorzata Łokas, nie zostawili suchej nitki na audycie. Dyrektorzy sosnowieckich placówek sugerowali nawet istnienie jakichś niejasnych interesów...Gdy jednak radny Karol Winiarski przytoczył fragmenty dwóch dokumentów, dyrektor Swoboda zmienił ton i przyznał, że na wyniki audytu miały wpływ także błędy ludzkie.W pierwszym dokumencie - piśmie zastępcy dyrektora Szpitala do naczelnika Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej UM, Szpital informuje, że w ramach działań pokontrolnych zaczęto stosować oryginalne odczynniki i filmy zamiast podróbek(!). W drugim piśmie Szpital przyznaje, że zarzut o zanieczyszczeniach w Pracowni RTG znalazł się w protokółach pokontrolnych już po raz drugi.Według dyrektora Zbigniewa Swobody ten ostatni zarzut wynikał m.in. z tego, że podczas audytu w 2007 r. prowadzony był remont Izby Przyjęć Szpitala i ta funkcjonowała w tym czasie w Pracowni RTG. Na potrzeby Izby Przyjęć przekazano część pomieszczeń, w tym przebieralnię pacjentek Pracowni Mammograficznej. Natomiast w audycie z 2008 r. stwierdzono obecność dużej ilości zanieczyszczeń, pochodzących głównie od automatycznej ciemni. Ponadto kontrola wykazała zbyt słabą ekspozycję, kontrast i ostrość filmów.Według zapewnień dyrektora Swobody Szpital Miejski już realizuje zalecenia pokontrolne dotyczące pracowni mammograficznej.W 2008 r. w sosnowieckim Szpitalu Miejskim wykonano 1600 badań mammograficznych (na aparacie wyprodukowanym w 2000 r.). W Zakładzie Lecznictwa Ambulatoryjnego przy ul. Wawel 15 wykonano 3116 badań mammograficznych (też na aparacie z 2000 r.), w tym 989 badań kobiet w wieku 50 – 69 lat, czyli w ramach „Programu wczesnego wykrywania raka piersi”.źródło: red. Janusz Lewanda, sosnowiec.info.pl
Autor: Redakcja | 08/02/2009
Komentarze
#1 | apel @ dnia 13.02.2009 13:33
I Górski jest pewny absolutorium- niech spojrzy na sytuacje w szpitalach!!Sosnowiecka paranoja...
#2 | Apel dnia 08.02.2009 22:03
o piersi sosnowiczanek należy dbać, to powinna być priorytetowa sprawa, zdrowie i uroda!!!!
#3 | Boromir dnia 08.02.2009 21:43
A Jaskiernia go dalej broni, ze dobry specjalista jest.
#4 | ciekawa dnia 08.02.2009 15:11
Z tego co pamiętam to poprzedni dyrektor 3 w 2007 wystąpił o zakup nowego mamografu co wywołało ostry sprzeciw pana Wieji i Jaskierni.Jeśli ma pan panie Winiarski dostęp do protokołów z sesji rady lub komisji to proszę to potwierdzić!
#5 | ludek dnia 08.02.2009 13:55
Wink))
#6 | anonim dnia 08.02.2009 13:18
Czyli znaczy to, że Prezydent Górski nie dba o piersi sosnowieckich kobiet?????
To jest okropne, ja na niego więcej głosować nie będę !
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający: