Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Biskup nominat diecezji sosnowieckiej odprawił mszę na Jasnej Górze

Nominowany w tym tygodniu przez papieża biskup diecezji sosnowieckiej, dotychczasowy sekretarz Papieskiej Rady ds. Rodziny, ks. Grzegorz Kaszak odprawił w niedzielę mszę świętą na Jasnej Górze w Częstochowie.

"To moja pierwsza msza święta na ziemi polskiej po ogłoszeniu mnie biskupem sosnowieckim. Bardzo pragnąłem, żeby właśnie do tego cudownego miejsca przyjść" - powiedział biskup nominat podczas Eucharystii.Podkreślił, że zawsze chętnie przyjeżdżał na Jasną Górę. "Jest to miejsce szczególne dla każdego Polaka, niezależnie, gdzie by się znajdował. Serce Polaka zawsze bije w kierunku tego cudownego miejsca" - mówił.Powitał go definitor generalny zakonu paulinów o. Piotr Polek. "Pragniemy ze swojej strony bardzo serdecznie modlić się za ciebie, księże biskupie, u progu twojego posługiwania. Nie tylko dziś, ale każdego dnia chcemy polecać twoje intencje, tym bardziej, że masz posługiwać w naszej częstochowskiej metropolii" - powiedział.28 marca w katedrze w Sosnowcu odbędzie się konsekracja biskupa nominata i jednocześnie urzędowe objęcie przez niego diecezji sosnowieckiej. 44-letni ks. Kaszak jest następcą zmarłego w listopadzie ubiegłego roku w wieku 75 lat biskupa Adama Śmigielskiego, który był pierwszym ordynariuszem sosnowieckim.Diecezja sosnowiecka należy do metropolii częstochowskiej i jest jedną najmłodszych w Polsce - należy do grupy diecezji ustanowionych w 1992 r. przez papieża Jana Pawła II bullą "Totus Tuus Poloniae Populus". To również jedna z najmniejszych terytorialnie diecezji. Liczy blisko 750 tys. wiernych, którzy należą do 161 parafii.źródło: TVP Katowice, (PAP)Autor: Piotr Dudała | 07/02/2009
Komentarze
#1 | ix dnia 10.02.2009 12:11
Tak, na pewno biskup z Opus Dei postawi na Placu market i wybuduje boisko. Panowie Wasz czas się już skończył. Gra jest skończona - czas opuścić okręt
#2 | Ja się pytom dnia 09.02.2009 15:53
co dalej z Barą na Placu Papieskim?
czy "czerowoni" nadal będę ją chcieli budować i po co? ile szmalu przenaczą na X lecie wizyty JPII w Sosnowcu i dlaczego tak dużo?
#3 | internaut@ dnia 09.02.2009 10:03
Przeniesienie z Rzymu na placówkę do Sosnowca, to prawie tak jak kiedyś nominacja z MSZ na ambasadora w...Ułan Bator :-)

#4 | no i dobrze !!!! dnia 08.02.2009 21:00
Opus Dei jest prałaturą personalną Kościoła Katolickiego, założoną w 1928r. przez świętego Josemarię Escrivá.Jej zadanie polega na przekazywaniu innym, że praca i zwykłe okoliczności są okazją do spotkania z Bogiem, do służenia innym i do poprawy społeczeństwa. Opus Dei współpracuje z kościołami lokalnymi, oferując środki formacji chrześcijańskiej (zajęcia, rekolekcje, opieka duchowa), z myślą o osobach, które chcą odnowić swoje życie duchowe i apostolstwo.
#5 | @poinformowany dnia 08.02.2009 20:44
Górski chyba też. Same zdjęcia z PiS-em i do tego to przemówienie...
ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia:-)))
#6 | poinformowany dnia 08.02.2009 19:48
Biskup z Opus Dei i po Pięcie Smile)
#7 | ludek dnia 08.02.2009 16:24
Czy dzień 28 marca został już potwierdzony ?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney