Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Chcesz zmiany ulicy?

W będzińskiej Radzie Miejskiej powstała nowa komisja ds. analizy i opiniowania nazw ulic i placów. Czy mieszkańcy skorzystają z tych propozycji?


Jak sama nazwa wskazuje komisja zajmować będzie się analizą i opiniowaniem nazw nowo-powstałych ulic w Będzinie, jak również zmianami nazw ulic, które tego wymagają. Urząd Miejski w Będzinie zwraca się z prośbą do mieszkańców miasta o przesyłanie swoich pomysłów nazw ulic, które chcieliby, aby funkcjonowały w mieście. Propozycje proszę przesyłać na adres promocja@um.bedzin.pl.Teraz każdy komu się nie podoba, że mieszka np. na ulicy Pawła Findera, bądź XXXV-lecia PRL, może to wyrazić.źródło: gazeta sosnowiec

Autor: Redakcja | 10/02/2009
Komentarze
#1 | do Jerzego dnia 15.02.2009 13:05
Każdy mierzy dobrodzieju według siebie - za komuny biedy i marazmu nie mieli politruki i sekretarze. Ale był to odsetek społeczeństwa. Teraz biedy i marazmu nie mają tylko Ci co im się udało, Ci co wiedzą gdzie stoją konfitury, Ci którzy dobrali sie do wspólnej własności - ale to też odsetek społeczeństwa. Faktycznie, nie przesadzajmy - głównie z tymi pustymi sklepami. Było dupiato ale z głodu nikt nie umierał.
Może dla Ciebie krezusie, 500-600 zł to mały pikuś - ostatnio wypłacili pierwsze świadczenia z filaru, coś kolo 26 zł na łeb - gratulacje, pewnie jak wszystkie ulice zmienią nazwy dla spełnienia Waszych obsesji - to za tą kwotę dasz dzieciom jeść.
Czy to tak trudno pojąć że nikt dziś nie chce gloryfikować dawnych komuchów, bronić strych nazw i pomników, wszyscy wiemy kim byli i robili - ale to kwestia priorytetów i kolejności działania czyli zwykłej przyzwoitości. Może by tak rzadzący zabrali się do rzetelnej pracy i przestali mamić ludzi tanimi chwytami z których pożytku zadnego.
#2 | Jerzy dnia 15.02.2009 12:26
Bieda i marazm, to były za komuny! Polska dziś stoi mimo "kryzysu" znacznie lepiej niż w czasach PRL-u, gdzie w sklepach były tylko puste półki! Tu mówimy i kosztach rzędu 500 - 600 zł rocznie. Nie przesadzajmy więc, że ktoś przy takiej sumie zbiednieje!!!
#3 | cytat dla Dudały dnia 14.02.2009 13:08
...Panie - ja chcę żyć w normalnym kraju, bez fanatyków którzy biedę i
marazm zaczynają zwalczać od pierdół i zmiany nazw. Uporajcie się z
tym co wszystkim doskwiera, co obiecywaliście przy objęciu władzy,
to przyjdzie wtedy czas na zmianę nazw. Ta cała checa to tylko na
pokaz - czy kto zwrócił uwagę że jak dziesięć lat temu zmienili
nazwy wielu ulic to do dziś starzy i młodzi dalej te ulice nazywają
po staremu - to najlepszy dowód jak ludzie mają to głęboko w dupie.
#4 | M11 dnia 13.02.2009 20:11
Zgadzam się z anonimem. W końcu jakiś głos rozsądku na tym portalu. To dobra propozycja!
Ja mam taką nazwę (niestety nie autorską) zaczerpniętą z Przemyśla: Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II . Jest krótka, sympatyczna, łatwa do zapisania i wpadająca w ucho Pfft
#5 | @anonim dnia 13.02.2009 18:07
lecz się gościu :-(
#6 | anonim dnia 13.02.2009 14:32
Proponuje nazwać wszystkie ulice w każdym mieście imieniem Jana Pawła 2. Oto moje propozycje: Jana Pawła 2, Jana Pawła 2 Wielkiego, Najświętszego Jana Pawła 2, Największego Jana Pawła 2, Wielkiego Jana Pawła 2, Wielkiego Autoryteta Jana Pawła 2, Największego Autoryteta Jana Pawła 2,Błogosłowaniego Jana Pawła 2, Największego Autoryteta Błogosłowaniego Jana Pawła 2, Największego Wielkiego Błogosłowaniego Autoryteta Jana Pawła 2. Reszta ulic do likwidacji. A wy jakie macie propozycje.
#7 | Piotr Dudała dnia 11.02.2009 22:30
W Będzinie trwa dyskusja na temat nazw ulic. Wręcz aż się prosi, żeby na osiedlu Syberka, w otoczeniu kościoła sanktuarium Golgota Wschodu, zamiast nazwisk komunistycznych działaczy, a nawet i bandziorów (pisaliśmy na ten temat w serwisie), znalazły się kiedyś nazwiska księży męczenników, prześladowanych na Wschodzie i Zachodzie. Myślę tu o męczennikach: ks. Konstantym Budkiewiczu, Ks. Arcybiskupie Janie Cieplaku, bł. Ks. Maksymilianie Binkiewiczu, bł. Ks. Ludwiku Rochu Gietyngierze, Ks. Jerzym Popiełuszce, ks. majorze Janie Leonie Ziółkowskim oraz o samym ks. Prałacie Zdzisławie Peszkowskim. Kandydatów pewnie znalazłoby się o wiele więcej.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney