Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj













Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Powstanie centrum tenisowe w Milowicach?

Na ostatniej komisji sportu Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego Sosnowiec przedstawiło radnym koncepcję Centrum Tenisowego w dzielnicy Sosnowca Milowicach. Pomysł z powstaniem w miejscu starego boiska piłkarskiego takiego obiektu nie jest nowy. Niestety do tej pory nie udało się go zrealizować. W tegorocznym budżecie znalazły się jednak pierwsze środki na rozpoczęcie prac nad tą inwestycją.



FdZD Sosnowiec postanowiło włączyć się w dyskusję na temat kształtu całego kompleksu sportowego, przygotowując własną wizję tego miejsca. Pomysł był konsultowany z wieloma osobami ze środowiska tenisowego Zagłębia Dąbrowskiego. W efekcie powstała wizualizacja, którą organizacja zaprezentowała podczas komisji. Koncepcja otrzymała nazwę "Zagłębiowskie Centrum Tenisowe".



Składać by się ono miało z kortu centralnego z 970 miejscami dla kibiców, czterech kortów odkrytych, hali tenisowej oraz parkingów i drogi dojazdowej. W pierwszym etapie powstałby właśnie infrastruktura drogowa i hala o wymiarach 37X80 m (2960 m2) mieszcząca cztery korty tenisowe, trzy korty do squasha i zaplecza. Parkingi pomieściłby około 50 aut.



W przypadku większych imprez obiekt korzystałby z parkingu przy giełdzie elektronicznej. Tak wszechstronny ośrodek pozwoliłby nie tylko na uprawiania sportów rakietowych w komfortowych warunkach, ale również organizację zawodów sportowych i turniejów mistrzowskich - tak dla zawodowych graczy jak i amatorów np. ogólnopolski turniej parlamentarzystów, samorządowców, biznesmenów, dziennikarzy, lekarzy etc.



Trzeba w tym miejscu powiedzieć, że taki obiekt świetnie promowałby miasto i region poprzez tę szlachetną, a zarazem masową dyscyplinę jaką jest tenis ziemny, ale też byłby przyczynkiem do stworzenia profesjonalnego tenisa w Sosnowcu i Zagłębiu - początkiem tworzenia się środowiska z którego wyrastają mistrzowie jest odpowiednia infrastruktura i możliwość obcowania ze sportem na poziomie mistrzowskim.



Jednocześnie położony został nacisk na to aby obiekty były dostępne dla młodzieży szkolnej i mieszkańców za cenę dostosowaną do realiów ekonomicznych naszego miasta i regionu...



Koncepcję wraz z przykładowymi kosztorysami przekażemy naczelnikowi wydziału Sportu i kultury fizycznej oraz dyrektorowi MOSiRu, którego radni zobowiązali do przygotowania różnych wariantów tego obiektu sportowego oraz szczegółowych wyliczeń.




źródło: www.gazetasosnowiec.pl




Autor: Piotr Dudała | 12/02/2009
Komentarze
#1 | sportowiec dnia 01.03.2009 07:10
Kortów w Sosnowcu dużo-jest gdzie pograć! Nie ma porządnego basenu, Żerom był to go zamknęli, reszta basenów szkoda gadać... Porządna siłownia na hali w Milo też nie jest głupia, trasy dla rolkarzy na stawikach bo nie ma (chociaż takie jak na pogori), stadnina koni z prawdziwego zdarzenia na wzór tej z Jaworzna, no i jeszcze raz duży duży basen!
#2 | milowicznka dnia 26.02.2009 14:27
Wolę basen. Korty są na Mireckiego. Basen na Żeromskiego zamknięty, nemo drogie, na sielcu za zimno na kąpiele ;p. Proponuję basen na wzór z Jaworzna i cenę biletu też w tych okolicach, może nawet taniej
#3 | Milowiczanin dnia 25.02.2009 18:49
Że też im się zachciało budować korty tenisowe :/ Od 3-4 lat prosimy o remont lub budowę nowego boiska piłkarskiego! Składane było nawet podanie z podpisami i co ? Oczywiście brak funduszy Smile a tych kortów i tak pewnie nie zobaczymy ! Basen to jest dobry pomysł zgadzam się!
#4 | milo dnia 17.02.2009 07:43
Ja tez bardzo bym chciał aby ta inwestycja powstała w sosnowcu i do tego w milowicach . Mój nick nie jest przeciez przypadkowy!
#5 | viva dnia 16.02.2009 21:10
Czy to piszą Zagłębiacy? Wyczuwam jakieś szczerzenie kłów...Jestem za. Być może w końcu zawita świat do tego miasta. Oczywiście, chciałbym widzieć i inne inwestycje pod warunkiem...że w nazwie nie będzie ślaskie!!!
#6 | milo dnia 15.02.2009 17:44
Przypomnę, że w Sosnowcu m.in. miał być:
- kompleks basenów akwapark na ul. Kresowej;
- Stadion Zagłębia

jak zobaczę to umwierzę.
#7 | ludek dnia 15.02.2009 16:25
Najważniejsze ,że są rozszyfrowani! :-))
#8 | @ludek dnia 15.02.2009 11:54
Dokładnie, widać wyraźnie, że wszystkie akcje FdZD robione są na polityczne zamówienie!!!
Wkrótce pewnie znowu wyjadą z kolejną akcją "jednym głosem" lub coś w ty stylu, jako etatowi obrońcy Zagłębia. Z tym, że wielu niewygodnych, myślących samodzielnie z tej akcji od razu wykluczą. Kto się więc na ten "jeden głos" jeszcze nabierze???
#9 | ludek dnia 15.02.2009 11:31
Panowie ze Stowarzyszenia z FdZD ewidentnie działają na zlecenie Wodza Kziu ,otrzymują gotowce, nawet kosztorysy (wstępne) !
Całe szczęście ,że sprawa wcześniej RYPŁA sie!!!
WÓdz Kziu musi zmienić strategię!;-))))
#10 | Pytek dnia 15.02.2009 09:52
Wygląda to tak, wódz wskazuje kierunki, cyk!!!, jak w cyrku i już jest koncepja, już są pieniądze, już są plany, już jest realizacja!!! czy jednak od tego są stowarzyszenia? od podpowiadania wodzowi, co ma budować? może to jednak wódz podpowiada, a drużyna tylko realizuje podpowidzi i przedakłasa koncepcje???? Panowie zajmijcie się lepiej naklejkami!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.




Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney