Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Pięta: lobujmy za lotniskiem!

Dziś w biurze poselskim posła Jarosławy Pięty odbyło się spotkanie ws. nadania lotnisku w Pyrzowicach imienia Jana Kiepury. Wniosek jest prosty: promocja będzie trudna i długa, ale może przynieść oczekiwane owoce.


Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele mediów, a także zagłębiowskich organizacji pozarządowych. Poseł Pięta przekonywał, że inicjatywa nadania imienia Jana Kiepury lotnisku w Pyrzowicach jest apolityczna. - Nieszczęśliwie, że zajął się tym polityk, jednak liczę na wsparcie środowisk związanych z Zagłębiem. Nie chcę, żeby ktokolwiek odbierał to jako inicjatywę polityczną - powiedział poseł.


Parlamentarzysta zapewnił, że poparcie otrzymał od różnych środowisk. Inicjatywę popierają radni Urzędu Miejskiego, a także posłowie. Jarosław Pięta otrzymał podpisy 60 członków Platformy Obywatelskiej. zasiadających w parlamencie Do tego dochodzi poparcie innych środowisk politycznych, a wśród nich jest choćby posłanka Ewa Malik. - Posłowie z innych ugrupowań obiecali, że zajmą się zbieraniem podpisów - powiedział.Dotychczas do władz portu wysłane zostało pismo dot. kandydatury. Pisaliśmy o nim kilka dni temu. Odpowiedzi póki co nie ma. Zdaniem Pięty nadal trwa pewien opór mentalny., którego osobiście się obawia - Niestety we władzach GTL-u zasiadają sami Ślązacy. Mam nadzieję, że to nie będzie miało wpływu - dodał. Jak powiedział, kandydatura Jana Kiepury jest najbardziej neutralna, a postać słynnego tenora jest najbardziej rozpoznawalną spośród pozostałych kandydatów. - Kiepura zrobił wiele dla Zagłębia, Śląska, a przede wszystkim dla całej Polski - powiedział poseł.W trakcie spotkania padło wiele propozycji, które mają na celu wzmocnieniu kandydatury Kiepury. Prawdopodobnie wkrótce powstanie serwis internetowy, na którym każdy będzie mógł wyrazić swoje poparcie dla inicjatywy. Wkrótce również ruszy zbieranie podpisów wśród mieszkańców Zagłębia. Promocja nazwiska Jana Kiepury jako nazwy lotniska obejmie również konkurs tenorów, który odbędzie się w maju, a także Rajd Kiepury w Krynicy. Swoje wsparcie zapewniło również FdZD Sosnowiec, które wkrótce zorganizuje happening "Startuj z Kiepura, ląduj z Kiepurą".Poseł Pięta chciałbym te inicjatywy połączyć wraz z promocją Trójką Trzech Cesarzy. Przebywający niedawno w naszym mieście prof. Jerzy Buzek zapewnił, że jeśli do jego rąk trafi profesjonalny projekt tej inwestycji, to będzie lobbował za pozyskaniem funduszy europejskim dla rozwoju tej atrakcji turystycznej. Dodał również, że w czerwcu w Parlamencie Europejskim ma pojawić się wystawa dot. Trójkąta. - Byłoby bardzo ciekawie, gdybyśmy w jej ramach przedstawili również Jana Kiepurę - dodał radny Arkadiusz Chęciński.Problemem w sprawie lotniska może być jednak sama postawa GTL - Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice. Dotychczasowa polityka nie zakłada nadawania imienia lotnisku, a pojawiają się nawet głosy, że kandydatura Kiepury jest bez szans.Spotkania zakończono prostym wnioskiem: lobbujemy za lotniskiem, a także promujmy Zagłębie. - Żeby w kraju mówiąc skąd jesteśmy, każdy wiedział, że z Zagłębia - dodał Chęciński.źródło: GazetaSosnowiec.plzdjęcia: Piotr Dudała
Autor: Piotr Dudała | 15/02/2009
Komentarze
#1 | kak dnia 19.02.2009 07:46
naliczyłem się 18 osób - no swietna promocja miasta i stopa, który przez cały ten czas nie zajął się niczym innym. za 20 tys zlotych (biuro poselskie + pensja stopy) bylibysmy w stanie lepiej promowac kiepure jako gmina, gdyby nie ten pasożyt.
#2 | @ @Internauci dnia 18.02.2009 21:10
Ty bezbożniku, stary komuchu - Matka Boska w logo Ci przeszkadza ? Czasy usuwania krzyży i wizerunków świętych już dawno się skończyły, nie wrócą nigdy
#3 | @Internauci dnia 18.02.2009 20:03
Wy (lub WI) a jeden. Od Matki Boskiej wara!!!!!!!!!!!!
#4 | Internauci dnia 18.02.2009 17:17
Wniosek do Redakcji
Postulujemy aby w logo tego portalu umieścić wizerunek Matki Boskiej. Jej obecność nada temu portalowi szczególny charakter.
#5 | kak dnia 18.02.2009 08:15
"Całemu przedsięwzięciu na pewno nie przeszkadzałaby obecność już na tym placu figury Matki Boskiej. Wręcz przeciwnie, Jej obecność nadaje temu miejscu szczególny charakter." - ktoś tu już zupełnie postradał zmysły, tragedia.
#6 | dudi dnia 18.02.2009 02:32
Co to za śmieszny dziadek na ostatnim zdjęciu? Wystroił się jak struż w Boże Ciało Smile
#7 | ludek dnia 17.02.2009 17:48
Słusznie !Słyszeli, słyszeli.Wink))
Niektóre osoby z Aeroklubu Śląskiego w Katowicach-Muchowcu również zatrudnione są w Pyrzowicach np. nawigatorzy lotów i doskonale o wszystkim wiedzą, dyrekcja też !
Dziwie się ,że zamiast WSZYSCY w SOSNOWCU stanąć
MUREM za SPRAWĄ PROMOCJI MIASTA działają przeciwko.
Głupota i tyle!
A Piete ja tez lubie!Wink)))
#8 | Krzysztof Korn dnia 17.02.2009 17:19
Powinno być: Jerzy Ziętek Katowice - Airport albo Korfanty Katowitz - Airport. Każdy normalny biały, czarny albo oliwkowy padł by ze śmiechu, gdyby stewardessa by o tym poinformowała w kabinie. Przecież Niezależna Samorządowa Spółka Zarządzająca Górnośląskim Towarzystwem Lotniczym (dawniej NSZZ GTL) nie mogła o tej propozycji słyszeć.

Wydźwięk patronów brzmi mniej więcej tak samo jak Ajatolah Chomeini Teheran - Airport, albo Franz Joseph Strauss München - Flughafen (nie o Straussa od walców chyba chodziło, skoro Rokita zatańczył break dance in München). Zaraz, zaraz, kto kupił portal www.sosnowiec.info, czyżby nie spółka rodzinna Hałasik i Adamus? No dobra, nie wiem, ale jak ktoś nie wie o co chodzi... to chodzi nie o pieniądze a o wybory... Czyli Piętę zdołować. A ja Piętę trochę lubię :-)
#9 | vigo dnia 17.02.2009 07:55
M11 no cos ty? Pan poseł przez rok zajmował sie analizowaniem konieczności jazdy na światłach zimą. Dla mnie to słaby polityk.
#10 | Tak, ale... dnia 17.02.2009 06:49
Szkoda tylko ze w bEdzinie ludzi nie ma Smile
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney