Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


CBA prześwietla Urząd Miasta w Sosnowcu

Jak informuje serwis www.e-sosnowiec.pl Centralne Biuro Antykorupcyjne wykryło szereg nieprawidłowości w działaniach przetargowych sosnowieckiego zarządu miasta. Chodzi m.in. o przebudowę i remont ulicy Kornela Makuszyńskiego czy rozbudowę składowiska odpadów przy ul. Grenadierów.Według informacji, do których dotarł portal e-sosnowiec.pl, Centralne Biuro Antykorupcyjne postanowiło zainterweniować w sprawie nieprawidłowości w przetargach na zamówienia publiczne w Sosnowcu. CBA zarzuca włodarzom stolicy Zagłębia niezgodne z prawem oszacowanie wartości przedmiotu zamówienia, brak oświadczeń członków komisji przetargowej, które powinny być złożone na specjalnych drukach oraz wadliwy sposób opisu warunków udziału w postępowaniu przetargowym. Według CBA, w Sosnowcu zdarzały się także przypadki niezgodnego z prawem wykluczania wykonawców w postępowaniu przetargowym, a także naruszania zasad równego traktowania wykonawców. Śledczy twierdzą ponadto, iż Urząd Miejski rozstrzygał przetargi, które w świetle przepisów nie są ważne.- Nieprawidłowości zostały wykryte przy przetargach dotyczących przebudowy wiaduktu nr 2 Drogi Krajowej 86 i 94, przebudowy oraz remontu ulicy Kornela Makuszyńskiego, drugiego etapu rozbudowy składowiska odpadów przy ul. Grenadierów oraz regulacji potoków na Dańdówce w celu ochrony przed powodzią. Wszystkie nieprawidłowości dotyczą lat od 2004 roku do 2007 - mówi przewodniczący sosnowieckiej Rady Miejskiej, Daniel Miklasiński.Teraz sygnałem ze strony CBA zajmie się Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Sosnowcu, której zadaniem jest kontrolowanie działań zarządu miasta. - Oprócz komisji sprawę zbada specjalny zespół, który zostanie wkrótce powołany - dodaje Miklasiński.Przedstawiciele sosnowieckiego magistratu nie znaleźli dziś czasu, aby porozmawiać z nami o zarzutach CBA. Pracownicy Wydziału Informacji i Promocji UM odmówili komentarza w tej sprawie. Rzecznik prasowy magistratu od rana jest nieuchwytny. Otrzymaliśmy od niego tylko jednozdaniowe wyjaśnienia przesłane drogą SMS. -Po półrocznej kontroli kilkudziesięciu przetargów z ostatnich lat, inspektorzy sporządzili jedynie kilkustronicowy protokół, w którym nie ma żadnych poważnych wniosków. Sformułowano uwagi zaledwie do 3 przetargów, wskazując na drobne niedociągnięcia, nie stanowiące podstaw do postawienia jakichkolwiek zarzutów - pisze Grzegorz Dąbrowski.źródło: red. Przemysław Ruta, www.e-sosnowiec.pl

Autor: Redakcja | 17/02/2009
Komentarze
#1 | wojek1959 dnia 29.01.2010 10:18
A KTO ZKONTROLUJE TU FIRMY OSZUKUJĄCE NA PODATKACH ?? A MOŻE MAJĄ TU JAKIŚ PARASOL
#2 | Do szkoły uczyć się czytać dnia 18.02.2009 23:20
Tak sie niektorzy cieszą, a przecież to wszystko dotyczy okresu radosnej koalicji PO-SLD a ta kontrola trwała w zeszłym roku dość długo.
Jakoś dzielna PO o tym nie wspominała. A ten raport pokontrolny nie jest tajny - prosimy o pełną publikacje ! Będziemy sie cieszyć wszyscy razem.
#3 | ludek dnia 18.02.2009 20:57
Szkoda ,że tylko z przetargów???
#4 | Sternik dnia 18.02.2009 20:47
w końcu "gospodarz" będzie dobrze sprawdzony :-)
#5 | Robert dnia 18.02.2009 20:08
Warto przywołać słynne zdanie lorda Actona: "Każda władza deprawuje, władza absolutna deprawuje w sposób absolutny".
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney