Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Po kontroli CBA

Osiem miesięcy kontroli, siedem nieprawidłowości, sześć przetargów pod lupą, pięć pokontrolnych zaleceń i jeden prezydencki wniosek - walka polityczna. Taką wyliczankę zafundowało sosnowieckim urzędnikom Centralne Biuro Antykorupcyjne, które właśnie przedstawiło wyniki swojej pracy w tamtejszym urzędzie miasta.
- Po ośmiu miesiącach kontroli, pięciostronicowy protokół pokontrolny z uwagami, a nie z zarzutami. To efekt bytności CBA w urzędzie, w interpretacji Kazimierza Górskiego, prezydenta Sosnowca. Niemniej jednak Biuro stwierdziło nieprawidłowości przy przeprowadzeniu przetargów w mieście polegające na:

- niezgodnym z prawem szacowaniu wartości zamówień,

- wadliwym wykluczeniu jednego z wykonawców z przetargu

- wyborze oferty, która powinna zostać zgodnie z prawem przez urzędników odrzucona. Te zarzuty nie robią jednak wrażenia na Ryszardzie Łukawskim, zastępcy prezydenta nadzorującym miejskie inwestycje i właśnie przetargi. - Muszę powiedzieć, że ostatnia strona, a więc uwagi i ocena przez kontrolujących jest dla mnie wyjątkowo satysfakcjonująca.CBA dopatrzyło się nieprawidłowości na przykład podczas przetargu na przebudowę wiaduktu i trzech innych postępowań, o czym wczoraj poinformowało Radę Miasta. - Rada Miejska musi poinformować potem CBA co z tym fantem zrobiła. Ja tego pod podłogę, pod dywan nie mogłem wrzucić - odpowiada Daniel Miklasiński, przewodniczący rady. Dlatego też przetergowym fantem zajmie się komisja rewizyjna rady. Sprawy z pozoru zamkniętej nie zamknęło też biuro antykorupcyjne. - Ta kontrola zakończyła się tym wystąpieniem pokontrolnym. Natomiast tak jak wspomniałem kolejne kroki będą przez nas czynione i to będzie za czas jakiś - stwierdza Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.W którą stronę te kroki będą zmierzały nikt w CBA nie zdradza. A prezydent Sosnowca twierdzi, że medialne dmuchanie błahej według niego sprawy, to pożywka dla jego przeciwników politycznych. - Słyszę z różnych źródeł, że należy ostrzej powalczyć politycznie w tych czasach i myślę, że pewien ciąg zdarzeń i to co się dzieje w ostatnim okresie pokazuje, że jesteśmy w etapie kampanii wyborczej cały czas.A dziesięć kontroli NIK, RIO, CBA czy prokuratury w ciągu jednego roku w urzędzie ma być tego dowodem.źródło: TVS, Maciej WąsowiczAutor: Redakcja | 18/02/2009
Komentarze
#1 | ludek ;-))) dnia 20.02.2009 17:35
samorzad.pap.com.pl
Nieprawidłowe zamówienia
,,Władze Sosnowca wcześniej stanowczo zaprzeczyły, by kontrola CBA w miejscowym magistracie wykazała nieprawidłowości przy przetargach. To jedynie oceny i uwagi, a nie żadne zarzuty - oceniły.
Przedstawiciele sosnowieckich władz nie wykluczyli wstąpienia na drogę prawną przeciwko dziennikarzom, którzy - ich zdaniem - przedstawili sprawę w krzywdzący dla urzędników sposób.r1;

#2 | ludek dnia 20.02.2009 11:26
Kontrolujący oceniając prawidłowość zamówień publicznych przez Urząd Miejski stwierdził nastepujące nieprawidłowości;
brak oświadczeń członków komisji przetargowej składanych na druku Z 11
oferta ważna zawiera błędy podatku VAT,co zgodnie z przepisami ustawy Prawo o zamówieniach publicznych winno skutkować jej odrzuceniem
UM błędnie potraktował zabezpieczenie środków finansowych na koszt ekspertyzy budowlanej nr 162 i 164 ,jako część specyfikacji ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA przez co dokonał bezzasadnego odrzucenia ofert .
Ale przeciez NIC się nie stało??????????????????;-)))))))
#3 | Boromir dnia 20.02.2009 07:38
Jak to z niczym, znalezino uchybienia znaczne, czekam na konsekwencje i jakies dymisje.
#4 | wwwinyl dnia 20.02.2009 07:23
A to nie w smak musiało być CBA, żeby z Czerwonego Miasta odejść z niczym.
Tyle donosów i wszystko na nic.
Teraz Panie Górski proszę to wykorzystać w kampanii.
Pokazać, że Sosnowiec to nie Hel, Sopot, Szczecin czy Mokotów!
#5 | S dnia 20.02.2009 05:25
"A dziesięć kontroli NIK, RIO, CBA czy prokuratury w ciągu jednego roku w urzędzie ma być tego dowodem." dowodem na to, że się uwzięli na urzędników?
Bez przesady; - to co? kontrolujący mają siedzieć w swoich gabinetach na ..... i brać wypłaty? Przecież oni są od kontrolowania!
#6 | ludek dnia 19.02.2009 21:11
,,Na podstawie art. 46 ust. 5 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym ( Dz. U. Nr 104, poz. 708 z późn. zm. ) PROSZĘ O PRZEDSTAWIENIE INFORMACJI O SPOSOBIE I ZAKRESIE WYKORZYSTANIA POWYŻSZYCH UWAG I WNIOSKÓW . (r30Winkr1;
i co dalej.............???????
To jest b.istotny zapis!!!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney