Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Naganny lobbing TP

– Marszałek Sejmu rozstrzygnie, czy sprawa posła Klepacza trafi do komisji regulaminowej – zapowiada przewodniczący tej komisji, poseł Jerzy Budnik (PO) - informuje serwis www.parkiet.com

Wczoraj ujawniliśmy, że w trakcie prac legislacyjnych nad ustawą Prawo telekomunikacyjne w parlamencie mogło dojść do nielegalnego lobbingu. Z dokumentów, do których dotarliśmy, wynika, że poprawki zgłoszone przez posła Witolda Klepacza w imieniu Klubu Poselskiego Lewica mogły zostać przygotowane przez Telekomunikację Polską.Poseł zaprzecza. Spółka przyznaje, że poprawki zostały opracowane przez jej prawników, ale nie przekazywano ich Klepaczowi, lecz Konfederacji Pracodawców Polskich, która oficjalnie uczestniczy w pracach nad ustawą. Rzecznik dyscypliny Lewicy, poseł Wacław Martyniuk, odmówił komentarza w tej sprawie.– Postępowanie posła Klepacza jest naganne – mówi Budnik. Dodaje, że przed najbliższym posiedzeniem Sejmu zapyta marszałka Bronisława Komorowskiego, jak Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich powinna postępować w takich wypadkach. – To precedens. Nie bardzo wiem, co możemy z tym zrobić. Jak zapobiec takim sytuacjom w przyszłości? – zastanawia się Budnik. Jego zdaniem, jeśli nie została naruszona ustawa o lobbingu lub regulamin Sejmu, to być może sprawą powinna się zająć Komisja Etyki Poselskiej.Grażyna Kopińska z Fundacji Batorego odpowiada, że rozwiązanie problemu nielegalnego lobbingu w Sejmie nie jest trudne. – Wystarczy, jeśli osoby chcące uczestniczyć w posiedzeniach podkomisji i komisji będą wypełniać formularze, które już teraz są wywieszone na internetowych stronach sejmu dla uczestników wysłuchania publicznego – proponuje Kopińska. Dodaje, że w formularzu trzeba napisać, kogo się reprezentuje.– Oczywiście zawsze można powiedzieć, że ktoś nie napisze prawdy, ale to już zupełnie inna kwestia. Od czegoś trzeba zacząć – mówi Kopińska. Ujawnia, że od listopada 2008 r. próbuje przedstawić swoje propozycje komisji regulaminowej, ale posłowie do tej pory nie mieli czasu na rozwiązanie problemu nielegalnego lobbingu w Sejmie. Budnik zapowiada, że komisja zapozna się z analizą Fundacji Batorego na jednym z najbliższych posiedzeń.źródło: www.parkiet.comAutor: Piotr Dudała | 21/02/2009
Komentarze
#1 | ludek dnia 23.02.2009 20:42
TO BYŁO PODAJ DALEJ ..;-))))
#2 | Boromir dnia 23.02.2009 20:35
hehehe, nawet sobie sam nie napisal tych zmian tylko TPSA mu gotowe pli w wordzie dala!!! ale jaja, mysle ze chlop nawet nie umie na kompie pisacSmile
#3 | benio dnia 23.02.2009 15:20
KLEPACZ NA PREZESA TP
#4 | Z Klanu Ryś dnia 23.02.2009 14:41
A oto co zrobił dla społeczności Sosnowca, która o zgrozo go wybrała:
r6; Zapytanie w sprawie budowy w gminie Kłobuck boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1160Zapytanie w sprawie budowy w gminie Krzepice boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1159Zapytanie w sprawie budowy w gminie Miedźno boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1158Zapytanie w sprawie budowy w gminie Lipie boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1157Zapytanie w sprawie budowy w gminie Opatów boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1156Zapytanie w sprawie budowy w gminie Panki boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1155Zapytanie w sprawie budowy w gminie Popów boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1154Zapytanie w sprawie budowy w gminie Wręczyca Wielka boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1153Zapytanie w sprawie budowy w gminie Przystajń boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie w sprawie skutków uchwalenia ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o zmianie niektórych ustaw dotyczących nabywania własności nieruchomości
r6; Zapytanie nr 1032Zapytanie w sprawie budowy w gminie Żarnowiec boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1031Zapytanie w sprawie budowy w gminie Szczekociny boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1030Zapytanie w sprawie budowy w gminie Poręba boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1028Zapytanie w sprawie budowy w gminie Ogrodzieniec boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1027Zapytanie w sprawie budowy w gminie Łazy boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1026Zapytanie w sprawie budowy w gminie Kroczyce boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1025Zapytanie w sprawie budowy w gminie Irządze boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie w sprawie budowy w gminie Sławków boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1023Zapytanie w sprawie budowy w gminie Siewierz boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1022Zapytanie w sprawie budowy w gminie Psary boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1021Zapytanie w sprawie budowy w gminie Mierzęcice boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1020Zapytanie w sprawie budowy w gminie Czeladź boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1019Zapytanie w sprawie budowy w gminie Wojkowice boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"
r6; Zapytanie nr 1018Zapytanie w sprawie budowy w gminie Bobrowniki boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem w ramach realizacji narodowego programu "Boisko w mojej gminie"


#5 | wielki dnia 23.02.2009 09:50
Masz prawo.
A gdyby jeszcze Napieralski bardziej wolał Klepacza od Pisalskiego, to już byś była szczęśliwa.
#6 | mała dnia 23.02.2009 07:42
I tak wolę Klepacza od Pisalskiego
#7 | Henio dnia 23.02.2009 07:29
Z innego artykulu na parkiet.com

"...Proponowane przez posłów zmiany sekretarze komisji przesłali do Biura Legislacyjnego Kancelarii Sejmu. Dotarliśmy do elektronicznej wersji tych dokumentów. Odkryliśmy, że w metryce poprawek firmowanych przez Klepacza jako autor dokumentu figuruje Telekomunikacja Polska. Dokumenty uzyskaliśmy z dwóch niezależnych źródeł. W obu przypadkach było tak samo.Poseł Klepacz zapytany o to, dlaczego we właściwościach pliku źródłowego w okienku rautorr1;, pojawia się nazwa spółki, stwierdził, że nic o tym nie wie. Zapewnił, że poprawki przygotował osobiście. "

#8 | wstyd dla miasta.. dnia 23.02.2009 05:56
No ktoby pomyślał taki Klepacz-wszystko dla miasta i mieszkańców..taki nieporadny...czyż nie powinni pozbawić go immunitetu?Sprytne z tym radio Maryja..
#9 | Ferdek z PO dnia 22.02.2009 21:19
Takich posłów jak Pięta, Klepacz czy Malik daremnie szukać w innych miastach. Może ich do Katowic podesłać?
#10 | amnezja dnia 22.02.2009 21:18
To jakiś nowy Klepacz i TP ?
Bo już raz o tym pisano trochę niżej na tym portalu.
Dla ciekawskich - mówiło o tej sprawie Radio Maryja, pisał Nasz Dziennik oraz TV Trwam - ale tylko po jednym razie.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney