Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Czy w Sosnowcu chcą zamknąć usta radnym?

Andrzej Jagiełłowicz, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Sosnowcu zgłosił na posiedzeniu swojej Komisji wniosek o nie ujawnianie przez członków Komisji żadnych informacji z prowadzonych kontroli do czasu ich zakończenia.

Wniosek uzyskał pozytywną opinię członków Komisji i teraz, już jako projekt uchwały w sprawie zmiany w Regulaminie Komisji Rewizyjnej, będzie głosowany podczas sesji Rady Miejskiej.Przewodniczący Jagiełłowicz wniósł ten temat pod obrady Rady, aby go definitywnie rozstrzygnąć, gdyż – według uzyskanych przez sosnowiec. info.pl informacji - osoby z kierownictwa UM zgłaszały do Jagiełłowicza pretensje o ujawnianie przez członków Komisji Rewizyjnej informacji z prowadzonych kontroli.
Jaki będzie wynik głosowania radnych, trudno dziś przewidzieć; jednak po nagłośnieniu sprawy przez sosnowiec. info.pl próba przegłosowania projektu może spalić na panewce.Radnemu Krzysztofowi Haładusowi nie podoba się ta proponowana zmiana w Regulaminie Komisji Rewizyjnej. - Sprawy sądowe toczą się przy drzwiach otwartych, o ile sąd nie wyłączy jawności, komisje śledcze Sejmu transmitują „na żywo” swoje posiedzenia i nikomu to nie przeszkadza. Co prawda inaczej jest ze śledztwami i dochodzeniami karnymi, ale przecież kontrola Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej nie jest śledztwem! - uważa Haładus.Pozytywnej opinii Komisji Rewizyjnej nie uzyskał natomiast wniosek radnego Krzysztofa Haładusa o usunięcie z Regulaminu Komisji Rewizyjnej paragrafu, który mówi, że w razie powzięcia w toku kontroli uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa, kontrolujący niezwłocznie powiadamia o tym Prezydenta Miasta, Przewodniczącego Rady oraz kierownika kontrolowanego podmiotu, celem podjęcia czynności przewidzianych prawem. Haładus uważa taki zapis w regulaminie za absurdalny.Radny zdradził również sosnowiec.info.pl, że jeśli Rada przyjmie uchwałę wprowadzającą do regulaminu zmianę o nie ujawnianiu informacji z kontroli, to wystąpi do nadzoru prawnego wojewody o uchylenie uchwały w tej części. Haładus postąpi podobnie, jeśli Rada nie usunie z regulaminu paragrafu, którego skreślenie on zaproponował.


źródło: Janusz Lewanda / sosnowiec.info.plAutor: Piotr Dudała | 22/02/2009
Komentarze
#1 | Waldek P. dnia 24.02.2009 17:28
a może CBA i to przeczyta i tym się zajmie?
Sosnowiec 23. lutego 2009

/-/
RADA MIEJSKA
w SOSNOWCU

Wnioskuję o natychmiastowe wstrzymanie inwestycji na Placu Papieskim, tzw. Centrum Jana Pawła II.
Ostatnie decyzje Watykanu uchylające ekskomunikowanie lefebrystów przekreślają szansę wyświęcenia papieża Polaka, gdyż jednoznacznie wykazują błędność jego decyzji. Błędność, więc brak świętości.
Mam wystarczającą wiedzę, żeby twierdzić, że ten proces odsłaniania herezji, czy wręcz apostazji JPII będzie się rozszerzał, więc pieniądze na tę inwestycję to niepotrzebna strata dobra wspólnego.
Należy postąpić odwrotnie: zdemontować pomnik i zostawić tam tylko Krzyż z tabliczką informującą, że w 1999 była tam wizyta Głowy Kościoła. Pozostały teren przystosować za pomocą niedużych nakładów na park i nazwać imieniem największego sosnowiczanina E. Gierka.
Pozostałą część finansów przeznaczyć na zaniedbywane zadania celowe, w pierwszym rzędzie dokończyć inwestycję Targowiska przy ul. Blachnickiego, co na drodze przekrętów Władz zostało zaprzestane.
Podtrzymywanie z uporem maniaka przez władze Sosnowca swoich irracjonalnych pomysłów godzi w dobro wspólne i okrada nas z własnych podatków; zadaniem władz jest praca dla społeczności miasta, a nie utrzymywanie w tumaństwie i ciemnocie fałszywych świętości i fałszywych autorytetów za pieniądze podatników: zamykane są szpitale, likwidowane pogotowia ratunkowe, zakłady pracy, nie remontuje się dróg i infrastruktury osiedlowej, tylko żeruje na inwestycjach 45-lecia powojennego, perfidnie obrzucając ten okres winą za zło całego świata.
Próbuje się w ten sposób przyćmić swoją niekompetencje i ignorancję a przy wsparciu tych działań przez prokuraturę i inne czynniki mające stać na straży dobra wspólnego umafijnia się cały układ rządzący.
Dlaczego nie jest rozwijana inwestycja portu przeładunkowego szerokiego toru w Maczkach?
Dlaczego prowadzi się działania eksterminujące ludność: zmniejszenie liczby mieszkańców o 40 tys. w ciągu ostatnich 20 lat a za następne 20 ma nas być następne 70 tys mniej!
Wystarczy porównać to do sytuacji Częstochowy i Radomia, miast o zbliżonej liczbie ludności, w tym okresie.
Niszczycie nas bardziej niż okupacja hitlerowska.
Wiele rzeczy odbywa się przy całkowitym łamaniu prawa lub niewiarygodnych łamańcach nieprawnych.
Ale nikt nas nie zwalnia nigdy od odpowiedzialności i za los kraju, rodziny, czy lokalnej wspólnoty.
Dlatego uważam, że niezależnie, że Polska prowadzona jest do katastrofy przez rządzących, tu na szczeblu lokalnym należy podjąć wszystkie możliwe działania, aby nie tylko chronić ale rozwijać dobro wspólne i każdą szansę na nowe miejsca pracy.
Stąd mój wniosek.
Wszystkich godnych i uczciwych zachęcam do wsparcia inicjatywy.
Załączniki wyjaśniają zasadność wniosku.

WP
#2 | xyz dnia 24.02.2009 09:40
niewygodnych radnych się utrąca,to jest czerwone miasto!
#3 | GRANDA BANDA dnia 23.02.2009 19:16
Czy Panem Żurawskim nie powinna zająć się prokuratura???
ZIMA BEZ DACHU NAD GŁOWĄ!Mieszkania pozamakane, niedosuszone,grzyby,majątek Życiowy najemców zniszczony, nie wspomnę o ich zdrowiu.

Mam jedno pytanie ,czy kominiarze z obowiązku ustawowego corocznie kontrolujący lokal mieszkalny pod względem prawidłowości funkcjonowania instalacji grzewczej i wentylacyjnej nie widzieli kominka???
Czy Pan Mucha był w posiadaniu jednego egzemplarza protokołu z kontroli kominiarskich ?Czy protokołem podpisanym przez Pana Muchę dysponuje tylko MZBM TBS Sp. z o.o.?? jeżeli tak to dlaczego?????????
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney