Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Nie ma mocnych na Armię Ludową!

Głosowanie za zmianą porządku obrad deklarowało czternastu radnych, toteż zwolennicy zmiany nazwy ulicy rozpoczęli poszukiwanie piętnastego radnego popierającego projekt. - Jeśli tylko dostanę od służb prezydenckich uzgodniony projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy ulicy Armii Ludowej na ulicę Bp. Adama Śmigielskiego, to taki punkt znajdzie się w porządku obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej - zapewniał kilka dni temu dla przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu, Daniel Miklasiński.

Miklasiński, główny orędownik zmiany nazwy tej ulicy, otrzymał wymagany dokument dopiero wczoraj i jedynym sposobem na wprowadzenie do porządku dzisiejszej sesji takiego punktu było dokonanie tego podczas sesji. Do takiego rozstrzygnięcia potrzebna jest liczba głosów oddanych za wnioskiem przewyższająca połowę statutowego składu, czyli w przypadku sosnowieckiej Rady Miejskiej - 15 głosów.
Głosowanie za zmianą porządku obrad deklarowało czternastu radnych, toteż zwolennicy zmiany nazwy ulicy rozpoczęli poszukiwanie piętnastego radnego popierającego projekt. Sosnowiec.info.pl dowiedział się nieoficjalnie, że jeden z radnych przyznał, że będzie głosował za wprowadzeniem do porządku sesji dodatkowego punktu. Jednak podczas głosowania nad wnioskiem ów radny nie wziął w ogóle udziału w głosowaniu, przez co wniosek przepadł.Przeciwnych zmianie w porządku obrad i wstrzymujących się od głosu było 11 radnych lewicy oraz niespodziewanie Krzysztof Haładus.- Wstrzymałem się dzisiaj od głosu z kilku powodów: po pierwsze - taka uchwała powinna mieć charakter uroczysty i być ujęta w porządku obrad na tydzień przed sesją, a nie wprowadzana na obrady drogą przewidzianą dla spraw nagłych, po drugie: przeciwstawienie śp. biskupa Śmigielskiego dotychczasowej nazwie ulicy - Armii Ludowej wydaje mi się niestosowne; nie sądzę, aby Ksiądz Biskup chciał być postawiony w takiej sytuacji, po trzecie: jestem zwolennikiem zmiany nazwy Armii Ludowej, ale po przeprowadzeniu, choćby niewielkiej, kampanii informacyjnej; brak takiej informacji może rodzić poczucie lekceważenia czy też arogancji ze strony władzy, zwłaszcza wobec starszego pokolenia. Po czwarte: podjęcie w dniu dzisiejszym - w zaproponowanym trybie - przedmiotowej uchwały nie byłoby dobre dla mieszkańców, dla pamięci Księdza Biskupa, dla Kościoła Katolickiego ani dla środowisk, które popierają taką zmianę - powiedział dla sosnowiec.info.pl radny Haładus.Druga próba zmiany nazwy ulicy Armii Ludowej na Bp. Adama Śmigielskiego zostanie zapewne podjęta na kolejnej sesji Rady Miejskiej.źródło: red. Janusz Lewanda, www.sosnowiec.info.pl
Autor: Piotr Dudała | 25/02/2009
Komentarze
#1 | Piotr Dudała dnia 28.02.2009 13:18
Ja wciąż obstaje przy Placu przy Katedrze. Oczywiście, uważam że ul. Armii Ludowej w centrum miasta powinna być zmieniona, ale np. na ul. Stanisława Wojciechowskiego - jedynego Prezydenta II RP.który w Sosnowcu nie ma ulicy, a jedynego, który w Sosnowcu był. (lato 1907).
#2 | @lis dnia 28.02.2009 09:21
Film Popiełuszko, Katyń pokazuje wasza miłość do bliźniego. Po prostu pała lub kula w łeb. Tak wy rozwiązujcie sprawy, a że gęby macie pełne górnolotnych frazesów, to wszyscy wiemy, nazywa się to nowomowa!!!
#3 | ludek dnia 27.02.2009 14:31
Dziękuje Panu,Panie Haładus .
ludek.
#4 | lis dnia 27.02.2009 10:55
mówiłem że do tej zmiany nie dojdzie, bardzo się cieszę że typowa dla polskiego katolicyzmu nienawiść bliźniego tak naocznie reprezentowana przez naszą sosnowiecka prawicę (po i pis) dostała kopa w cztery litery

#5 | Alex dnia 26.02.2009 22:00
Komentarz do Haładusa:
po pierwsze - uroczyście to powinni Pana wyrzucić z Rady Miejskiej (w następnych wyborach nie ma Pan żadnych szans),
po drugie - nie jest stosownym zajmowanie przez Pana miejsca Radnego,
po trzecie - ja też jestem zwolennikiem utraty przez Pana mandatu Radnego (pocieszam się, że to już niedługo),
po czwarte - nie jest Pan uprawniony do stawianie tezy, co jest dobre dla mieszkańców, a co złe (śmiechu warte - "mąż stanu"... ale chyba zapadłej wiochy.
#6 | ludek dnia 26.02.2009 19:17
stawiam na A.Ludową!
#7 | anonim dnia 26.02.2009 19:04
Kto podzielił radnyc Biskup Śmigielski, czy Armia Ludowa?
#8 | Alex dnia 26.02.2009 18:25
Panie Haładus, niech pan się lepiej zajmie swoim biznesem i więcej nie kandyduje do Rady, a tym bardziej na Prezydenta.
#9 | ludek ;((((( dnia 26.02.2009 18:07
Oj Panie Krzysztofie Haładus?!Już nie wiem co mam o Panu sadzić??
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney