Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Ukazał się kolejny numer Ziemi Będzińskiej i Coolturalnego Powiatu

Ukazał się kolejny numer Ziemi Będzińskiej i Coolturalnego Powiatu. Tematem przewodnim tego wydania Ziemi Będzińskiej jest bezpieczna zima. Z Januszem Prętkiewiczem, prezesem będzińskiego oddziału WOPR, odpowiemy na pytanie, co robić gdy załamie się pod nami lód.

Ponadto dowiemy się, które z zagłębiowskich obiektów, mają szansę zostać wpisane na światową listę zabytków techniki i przemysłu, a także dlaczego kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na osiedlu Syberka jest tak wyjątkowy.W sporcie o nierównej formie siatkarzy i o tym, że dziennikarze sportowi, są nie tylko tacy z nazwy...W Coolturalnym Powiecie: za sprawą Krystyny Jandy - wspomnienie geniuszu Heleny Modrzejewskiej, tradycyjnie dzięki Festiwalowi Kolęd i Pastorałek, a artystycznie dzięki uzdolnionej młodzieży z II LO w Będzinie. Na deser recenzja "Księżnej" w wykonaniu Kingi Baranowskiej.www.powiat.bedzin.pl
Autor: Piotr Dudała | 26/02/2009
Komentarze
#1 | Poinformowany dnia 01.03.2009 13:47
Starosta mówi Burmistrz nie rozumie

Na stronie internetowej miasta Czeladź, przeczytaliśmy sprawozdanie z ostatniej sesji Rady Miasta. Można zrozumieć jedno, a mianowicie to, że Burmistrz Czeladzi nie rozumie. Głównie nie rozumie starostwa, Starosty Adama Lazara, Wicestarosty Mariusza Kozłowskiego oraz Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Anny Hetmańczyk.

Spór pomiędzy Starostą Adamem Lazarem, a Burmistrzem Czeladzi Markiem Mrozowskim trwa od dawna. Z jednej strony Burmistrz mówi, że coś nie stanowi problemu, a z drugiej strony, że nie otrzymał satysfakcjonującej go odpowiedzi. Śledząc ten spór postanowiliśmy zaczerpnąć informacji i czego się dowiadujemy?

Pierwsza rzecz sporna to szkoły ponadgimnazjalne. Dowiadujemy się, że Starosta Adam Lazar skierował pismo do Burmistrza Czeladzi z wyjaśnieniami (dla niewtajemniczonych, wyjaśnienia dotyczyły przekazania szkół miastu). Wiemy również, że Burmistrz odczytał to pismo na sesji Rady Miejskiej. Z naszych informacji wynika, że pismo wyjaśniające to obszerny i kompletny materiał. Burmistrz natomiast zamieszcza na stronie miasta informację, że nie otrzymał konkretnej odpowiedzi. Ciekawe stwierdzenie, ale to nie wszystko czego Burmistrz nie rozumie.

Kolejna informacja dotyczy przekształceń szpitala. Burmistrz informuje, że Wicestarosta Mariusz Kozłowski nie udzielił żadnych informacji, natomiast w dalszej treści tej samej informacji czytamy, że szpital będzie przekształcany spółkę ze 100% udziałem powiatu. Jedno zdanie zaprzecza drugiemu. Z pozyskanych przez nas informacji wynika także, że Wicestarosta Kozłowski wyjaśnił przebieg przekształceń. Starostwo literalnie będzie się opierało na projekcie uchwały Rady Ministrów, który precyzyjnie określa sposób przekształcenia.

Ciekawe jest również to, że niedawno Burmistrz Czeladzi wypowiedział się na łamach prasy, że nie jest zainteresowany uczestnictwem w przekształceniu szpitala w Czeladzi, ponieważ budżetu miasta na to nie stać.

Burmistrz Mrozowski nie był także zadowolony z informacji, którą uzyskał od Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Anny Hetmańczyk.

Jeszcze jedno nasze spostrzeżenie. W pierwszym zdaniu sprawozdania ze spotkania Burmistrza oraz Radnych Rady Miejskiej w Czeladzi z Wicestarostą Mariuszem Kozłowskim oraz Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Anną Hetmańczyk wynika, że był to incydent. Koniec przekazu świadczy o stałych wizytach. Bardzo dużo sprzeczności.

Zainteresowało nas to, kogo Burmistrz Marek Mrozowski rozumie? Spory pomiędzy Starostwem Powiatowym, a Burmistrzem Czeladzi trwają od dawna i nie tylko Starosta Adam Lazar jest dla Burmistrza Marka Mrozowskiego niezrozumiały, poprzedni starosta Bożena Respondek również miała problem w porozumieniu się z Burmistrzem Czeladzi.

Nasza dociekliwość zaowocowała również innymi ciekawymi informacjami. Będziemy się nimi z Wami dzielić. A może ktoś potrafi zrozumieć Burmistrza? Zachęcamy do komentarzy, a jeżeli jesteście Szanowni Czytelnicy w posiadaniu ciekawych informacji zapraszamy do pisania na nasz adres:
Źródło: ezaglebie.pl
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney