Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Od dzisiaj mniej tramwajów

Władze Będzina, KZK GOP w Katowicach i „Tramwaje Śląskie” doszły w końcu do porozumienia w sprawie nowego układu linii tramwajowych w Zagłębiu. W związku z cięciami wydatków w będzińskim magistracie, od 1 marca ograniczenia dotkną cały region.

Najbardziej na wprowadzonych zmianach ucierpią pasażerowie linii nr 22 (Czeladź Pętla - Dąbrowa Górnicza Huta Katowice), która nie będzie już kursować co 10 minut, lecz co 20. Jednocześnie, w związku z wydłużeniem wszystkich kursów do Huty Katowice, likwiduje się linię nr 32 (jednokierunkową z Gołonoga do Czeladzi). W tym przypadku dziwić może jedynie wyjątkowa bierność władz Czeladzi, które nie wypowiadają się głośno na temat najpopularniejszego połączenia tego miasta z powiatowym Będzinem.
Linia tramwajowa nr 24 pozostaje na trasie wprowadzonej 1 stycznia (Sosnowiec Okrzei - Będzin Zajezdnia). Zwiększona zostanie liczba kursów w soboty. Tramwaje jeździć będą dwa razy częściej: co 20 minut, a nie co 40.Mimo wielu protestów mieszkańców Będzina i Sosnowca, definitywnie zostaje skrócona linia nr 27, która będzie kursować na trasie Sosnowiec Kazimierz - Sosnowiec Pogoń.Skrócona została również linia tramwajowa nr 28, która od Gołonoga będzie dojeżdżać jedynie do granicy Dąbrowy Górniczej z Będzinem. Z Osiedla Zamkowego do Dąbrowy Górniczej tramwaje linii 28 będą kursować jedynie w godzinach 4-7 (co 30 minut) i 12-16 (co około 60 minut).Ponadto na wszystkich liniach w Zagłębiu (15, 21, 22, 24, 26, 27, 28) w niedziele tramwaje kursować będą co 30 minut.red. Marcin Rechłowicz, www.sosnowiecinfo.plAutor: Piotr Dudała | 28/02/2009
Komentarze
#1 | Vegeta dnia 03.03.2009 12:42
Ano, nie tylko tramwaje są takie brudne. Jeżdżę często liniami 40 czy 154 - w niejednym wodzie szyby są tak brudne, że ciężko cokolwiek dostrzec na zewnątrz... Ha, o ile nasz PKM Sosnowiec jesczze jako-tako o czystość swoich wozów dba (raz-dwa razy w roku umyją te autobusy :-), to już PUP Czeladź (m.in. 154 i 813) chyba w ogóle...
#2 | Krzysztof Korn dnia 01.03.2009 18:28
Dziś widziałem po raz kolejny to "cudo" na linii 21 wyremontowane, które jakiś facet (nie wiem, czy to panowie Górski czy Uszok) w ramach spółki Tramwaje Śląskie polecili wyremontować. Zarzygane, niewymyte (przedostatnia szyba nie była myta od kilku miesięcy czyli od remontu). Najgorsze, że nie brudem, a rdzą po prostu (wóz wyremontowany za jakieś milion PLN!). Wczoraj przejeżdżałem autem jadąc do Pyrzowic dwukrotnie koło zajezdni tramwajowej w Będzinie. Przyszła mi na myśl koncepcja "poznańska". Oni mają tramwaje na "krańcówkach". Po co mają zjeżdżać do remizy, skoro i tak rano po ludzi trzeba przyjechać. A może wystarczy nam jeden zakład naprawczy w Zagłębiu + cieć na pętli, aby wozu spreyem nie potraktowali. Po co nam Będzin?! Zajezdnia wygląda dokładnie jak jej tabor. Jaki pan, taki kram. Zamiast strajkować, wystarczy tramwaje po prostu umyć i dbać o nie. Jak każdy właściciel swego wozu. Swego wozu? Przecież nie ich to jest wóz a państwowy, czyli niczyj. Gdzie te czasy, że aby zostać tramwajarzem trzeba było mieć zegarek, to była nobilitacja. Dziś obowiązuje metoda rzegarka szwajcarskiegor1;: spółka Tramwaje Śląskie i motorniczy. Na czym polega metoda rszwajcarskiego zegarkar1;? No sprawdźcie na znanej wyszukiwarce :-). Dla ułatwienia - kto kogo okradnie.
#3 | Marta dnia 01.03.2009 12:37
to zły kierunek i zły sygnał!!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney