Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Spółka Kolporter Expo – operator obiektu Expo Silesia przeniosła się z Kielc do Sosnowca

Od środy (25 lutego) spółka Kolporter Expo ma siedzibę w Sosnowcu. Do tej pory, choć targi odbywają się w Sosnowcu od stycznia 2008 roku, siedziba spółki mieściła się w Kielcach. Trzy miesiące temu, podczas posiedzenia Rady Nadzorczej spółki Kolporter Expo, podjęto decyzję o przenosinach jej głównej siedziby. Wniosek w tej sprawie został złożony w grudniu do Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Kielcach. Wiadomość o zarejestrowaniu spółki w Sosnowcu, trafiła do jej zarządu z początkiem tego tygodnia.W ten sposób, po raz pierwszy jedna z jedenastu spółek grupy Kolportera wyprowadziła się z Kielc. Decyzja o zmianie adresu spółki wynikała przede wszystkim z tego, że ubiegły rok był świetny, jeżeli chodzi o liczbę imprez (targów i innych wydarzeń) oraz ich uczestników, zarówno zwiedzających, jak i wystawców.- W ciągu pierwszego roku działalności targów, w Sosnowcu zorganizowano 30 imprez, w których uczestniczyło 100 tysięcy ludzi. Od początku naszej obecności w Sosnowcu, świetnie nam się współpracuje z władzami miasta – mówi Tomasz Raczyński, prezes zarządu Kolporter Expo. - Ponadto sosnowiecki ośrodek targowy wrósł się już w region województwa śląskiego. Stąd oczywistym jest to, że siedziba spółki mieści się teraz w Sosnowcu – podkreśla.Wiadomość o tym, że do Sosnowca ostatecznie przeprowadziła się już spółka Kolporter Expo, również ucieszyła władze miasta.- Przyjęliśmy tę informację z radością i ulgą. Z radością, ponieważ w naszym mieście ulokowała się już na stałe kolejna duża firma. Dzięki temu możemy między innymi tworzyć wizerunek Sosnowca w oparciu o Centrum Targowo-Wystawiennicze – mówi Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca. – Decyzja Rady Nadzorczej spółki jest dowodem na to, że firma poważnie podchodzi do sosnowieckiej inwestycji, a co za tym idzie jesteśmy spokojni o jej przyszłość. Tym bardziej, że niedawno poznaliśmy plany rozbudowy hal wystawienniczych. Będzie to kolejna duża inwestycja spółki Kolporter Expo.Pierwsza tegoroczna impreza, Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych połączone z 59. Ogólnopolską Wystawą Gołębi Pocztowych, zgromadziły w sosnowieckiej hali Kolportera ponad 20 tysięcy osób, żywo zainteresowanych organizacją w Expo Silesia Światowej Olimpiady Gołębi w 2011 roku.Świetną frekwencją ciszyły się również kolejne tegoroczne imprezy: Międzynarodowe Targi Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku INTOUREX 2009 i Targi Budowlane Silesia Building Expo – SIBEX 2009. Imprezy te odwiedziło w sumie około 14 tysięcy zwiedzających.Kolejne trzydniowe targi w Expo Silesia, tym razem dla branży rehabilitacji - RehMedika 2009, rozpoczną się 26 marca.źródło: Sebastian Reńca, Expo SilesiaAutor: Piotr Dudała | 03/03/2009
Komentarze
#1 | anonim dnia 06.03.2009 11:52
nie, nie oto mi chodzi..jest potrzeba chwili myśleć dalej niż czas pozwoli, to znaczy rozwijać formy pozyskiwania firm produkcyjnych wdrażających nowe technologie, nową technike..aby Mirek, Jarek i Ola
po studiach mogli tu pracować w SOSNOWCU, a nie myśleć o wyjeżdzie za granice..a wtedy cieszmy się..pomimo tego pozdrawiam
..oni mają dobry łeb do interesow w całej Polsce.
mówisz..ja nie zaprzeczyłem im tego..
#2 | cieszmy się... dnia 06.03.2009 10:04
Nie idzie pojąć o co chodzi autorowi powyzszych wpisów. Tyś chyba jakis wspolnik Kolportera skoro tak się martwisz o ich interesy. I czemu tak się cieszyć z Twych wróżb, raduje Cię że Hala splajtuje i kupa ludzi z Sosnowca straci pracę ?
Kolporter to nie tylko wystawy, bądź spokojny, oni mają dobry leb do interesow w całej Polsce.
#3 | znajdzmy sie dnia 06.03.2009 08:14
uzupełnienie....słynne targi CEBIT r11; mają 20 procent mniej wystawców..mniejsza frekwencja..jak tak dalej pójdzie,raz na dwa lata albo wcale..nie zachłystujmy się, kryzys trwa i pogłębia się..niestety..
#4 | znajdzmy sie dnia 05.03.2009 12:04
..i po co ta nerwowka,KRYZYS obejmnie tez wystawiennictwo, powoli "znikaja" lub zamykaja zaklady - dojdzie do tego,ze bedziemy mieli wystawy znaczkow(Filatelistyka),Gołębi,Domowi Hobbysci,Czytanki z Swiata, itp..i po co tyle nerwowosci..mówisz?..to chyba, hale wynajmą..
#5 | x15 dnia 04.03.2009 22:09
kolezko ? - ja z toba krow nie pasalem. na stadion chodze ogladac mecze i po nic wiecej.
#6 | do powyżej dnia 04.03.2009 21:08
Zagłębie Sosnowiec to więcej niż sport koleżko. Widać, że na stadion to ty nie chodzisz. Popieram kibica.
#7 | do "kibica" dnia 04.03.2009 16:47
Dla każdego normalnego kibica ważne jest kto w koszulce lata i jak gra, nawet jak bedzie bez koszulki. Bo kibicowi chodzi o sport a nie o pierdoly i duperele. Widać "kibicu" że jesteś kibolem od ustawek, naszej wiary, zadym i tego wszystkiego na co chore jast polskie piłkarstwo.
A jesli chodzi o sponsorowanie to mozesz byc spokojny, Kolporter dobrze pamięta wszystkie brudy jakim tobie podobni obrzucali go gdy uruchamiał halę w mieście. Zresztą czasy sponsoringu w sporcie powoli sie kończą, brak już chetnych na dokładanie do miernot.
#8 | kibic dnia 04.03.2009 11:00
Taaa napis sralezja na koszulkach Zagłębia. Takiej profanacji bym nie przeżył.
#9 | olee dnia 04.03.2009 10:35
Sam sobie sponsoruj!
Juz widze jak Klicki - czlowiek ktory inwestowal w Korone (umoczona w korupcje) inwestuje w Zaglebie (umoczone po pas).
#10 | milo dnia 04.03.2009 06:37
Najwyższa pora pomyslec o sponsoringu Zagłębia Sosnowiec!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney