Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Dobra robota Wilhelma Zycha

Problemy mieszkaniowe osób niezamożnych, niezaradnych, brutalnie dotkniętych przez los, ale także i tych, którzy swoim postępowaniem doprowadzili do utraty mieszkania, są również - z mocy obowiązujących przepisów - problemem miasta. Wszystkim tym osobom miasto powinno przydzielić mieszkania komunalne lub socjalne.
Wśród eksmitowanych z prawem do lokalu socjalnego znajdują się osoby, które otrzymały taki wyrok za znęcanie się nad rodziną. Nimi też miasto musi się zaopiekować.Na początku bieżącego roku Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu posiadał do realizacji 754 wyroki eksmisji z prawem do lokalu socjalnego złożone do gminy przez sosnowieckich zarządców zasobów mieszkaniowych, z tego 285 z lokali komunalnych a 469 ze spółdzielni mieszkaniowych i od prywatnych właścicieli.Miasto nie jest w stanie zabezpieczyć lokali socjalnych dla tak dużej liczby eksmitowanych, więc eksmitowani dalej mieszkają w lokalach, które z mocy prawa powinni opuścić. Czynsz za nich płaci miasto, zobligowane do tego ustawą.Z danych MZZL wynika, że w ubiegłym roku nastąpił przełom w realizacji wyroków eksmisji, czyli w przydzielaniu eksmitowanym lokali socjalnych. Liczba realizacji wyroków eksmisji z prawem do lokalu socjalnego - 106 - była wyższa, i to zdecydowanie, od liczby zgłoszonych do realizacji wyroków - 68. Jest to spektakularny sukces byłego zastępcy prezydenta Sosnowca,Wilhelma Zycha, a tym większy, że w poprzednich latach statystyki były wręcz odwrotne: w 2004 r. 163 zgłoszone wyroki / 56 zrealizowanych wyroków, w 2005 r. 147/44, w 2006 r. 105/62, w 2007 r. 85/54.Zych może się też pochwalić rosnącą liczbą wyremontowanych pustostanów. W roku ubiegłym wyremontowano ich 211, podczas gdy w 2007 r. - 176 a w 2006 - 161. Za wcześniejsze lata brak danych, ale MZZL na pewno nie ma się czym pochwalić.Następcę Wilhelma Zycha czeka niełatwe zadanie podtrzymania zdrowego trendu w komunalnej gospodarce mieszkaniowej zapoczątkowanego przez poprzednika.Janusz Lewanda / sosnowiec.info.plAutor: Piotr Dudała | 06/03/2009
Komentarze
#1 | Lepiej ???? dnia 07.03.2009 23:15
... bo kto wie czy nie lepiej było zostawić Pana Zycha.... Przecież nawet wszechwładne w mieście SLD chciało Zycha. Ale On podobno nie chciał. I bądź tu mądry, czy go chwalić czy ganić ?
#2 | mieszkanka dnia 07.03.2009 18:07
Powiem tak niech w naszym mieście następca Pana Zycha zrobi w sprawie gospodarki mieszkaniowej tyle co Pan Zych to nie byłoby źle, bo jak na razie to nawet tego następcy nie widać i do końca nie wiadomo czy UM nie pluje sobie w brodę, że Pan Zych odszedł, bo gospodarka mieszkaniowa to w naszym mieście niezła "stajnia Augiasza" . A jak weźmiemy pod uwagę, że w myśl nowych przepisów budowlanych i wytycznych UE wszystkie te byle jakie windy w wieżowcach powinny być wymienione na windy z drzwiami wewnętrznymi, a także, że całe ocieplenie azbestowe tj. rakotwórcze( a jest ci tego w naszym mieście dostatek) winno zostać zdemontowane to trzeba się będzie nieźle nabiedzić, plus do tego zgodnie z ustawą obowiązkowe lokale socjalne ( aby miasto nie płaciło kar za ich brak)o bieżących remontach typu odpadające balkony i tynki oraz brud na klatkach nie wspominając no i na dokładkę śpiący po piwnicach bezdomni.
To ja życzę następcy sukcesów bo kto wie czy nie lepiej było zostawić Pana Zycha, tym bardziej, że mieszkańcy naszego grodu coś jakby mniej bojaźliwi i o swoje potrafią się już upomnieć.
#3 | Dylemaciński dnia 07.03.2009 14:37
No to dlaczego sie obraził, zabrał zabawki i odszedl z piaskownicy ? Robił dla mieszkańcow tak jak deklarował przed wyborami, chyba miał z tego satysfakcje. Mógł robić dalej więc dlaczego dał się ponieść jakimś tam interesom partyjno-koalicyjnym ? Wychodzi niestety na to że robił to wszystko dla PO a nie dla ludzi z Sosnowca.
#4 | Alex dnia 07.03.2009 12:46
To prawda, że Zych wykonał kawał dobrej roboty.
Ciekawe, kiedy desygnują następcę? A może pozostanie tak do końca kadencji, aby się pochwalić oszczędnościami. Nie wierzę w to...
Czy jest już jakiś kandydat?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney