Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Pielęgniarki ostrzegają, a dyrektor nie ma pieniędzy

Wczoraj między godz. 11 i 13 około dwustu pielęgniarek i położnych z Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, czyli szpitali będzińskiego i czeladzkiego, na dwie godziny opuściło sale szpitalne i zebrało się w świetlicach.W ten sposób rozpoczęły strajk ostrzegawczy. Dziś podejmą decyzję, czy przystąpią do strajku bezterminowego czy też złożą wypowiedzenia. Wczoraj przy pacjentach zostały jedynie pielęgniarki oddziałowe.Pielęgniarki walczą o godne pensje. Mają przy tym poparcie pacjentów.- Popieramy ten strajk. Wiemy, że siostry muszą w jakiś sposób walczyć o swoje płace - mówi Janina Kubica, pacjentka.Zdaniem Anny Zub, przewodniczącej Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie, pielęgniarki ze szpitali w Będzinie i Czeladzi zarabiają mniej niż ich koleżanki z innych lecznic. Płace są w granicach 1300 złotych "na rękę".Pielęgniarki spotkały się z Iwoną Borchulską, przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych Regionu Śląskiego. Przekonywała, że wspólna walka daje efekty, podawała przykłady wygranych sporów w innych szpitalach, np. w Mysłowicach.- Poinformowałyśmy o strajku dyrekcję. Liczymy na negocjacje. Zależy nam na tym, aby były trzy grupy płacowe: pielęgniarki zaczynające pracę, o stażu pracy od 5 do 20 lat i pielęgniarki pracujące powyżej 20 lat. Chcemy, aby każda z tych grup miała swoją stawkę, tak by wśród zatrudnionych w danych grupach nie było rozbieżności. Wszystkie zatrudnione w danej grupie miałyby jadnakowe zarobki - tłumaczy Anna Zub.Pielęgniarki twierdzą, że zdarza się, że pracująca krócej zarabia więcej od tej o dużym stażu.Tymczasem Jacek Kołacz, dyrektor PZZOZ tłumaczy, że podwyżek dać nie może, bo nie ma na nie pieniędzy.- Podwyżki były w ubiegłym roku, pielęgniarki dostały po 300 złotych. Teraz chcą dostać jeszcze 500 zł. Biorąc pod uwagę, że wszystkich pielęgniarek jest czterysta, podwyżki kosztowałyby lecznicę 400 tysięcy złotych miesięcznie. Kontrakty z NFZ nie wzrosły. Żądania nie są więc realne - mówi dyrektor.

Dodaje także, że w dobie kryzysu nie jest wykluczone, że pensje trzeba będzie nawet obcinać. Choć to pesymistyczna wizja, nie jest jednak - zdaniem dyrektora - wykluczona.Magdalena Nowacka - POLSKA Dziennik Zachodni
Autor: Redakcja | 09/03/2009
Komentarze
#1 | @Maciej W. dnia 11.03.2009 14:19
Zrób to!
#2 | Maciej W. dnia 11.03.2009 08:29
Mój ojciec leży w tej chwili w szpitalu w Czeladzi. Przysięgam - jak któraś odejdzie od jego łóżka, to idę do prokuratora. Nie popuszczę, bo to skandal.
#3 | @gosia dnia 11.03.2009 08:20
słyszałem o "zrobieniu" komuś laski, czy trzymanie to jest to samo?
#4 | Monter dnia 11.03.2009 07:43
A jeśli się któremuś pacjentowi przez ten strajk coś stanie, czy pogorszy? Sprawą powinna się zająć prokuratura. Ciekawe, czy wtedy też będą takie "nieugięte".
#5 | gosia dnia 11.03.2009 07:11
tak trzymać laski nie dajcie się wyzyskiwać za 1500zł
#6 | Henia dnia 11.03.2009 05:52
one dużo ryzykują, łącznie z utratą pracy i miejsca pracy, pani Ania Zub nic!
#7 | anonim dnia 10.03.2009 23:10
stare cwaniary???
#8 | @@kibic dnia 10.03.2009 22:04
Ciekawe co pani B zrobiłaby zarabiając nawet 2000 na rękę?
#9 | ...... dnia 10.03.2009 21:57
Jak moze interesy pielęgniarek reprezentować osoba ,która wielokrotnie wiecej od nich zarabia,a w sosnowcu siedzi cicho z wiadomych względów...Ten fakt świadczy o poziomie i słabości naszego środowiska..Ona będzie mieszać ale nie w sosnowcu!
#10 | @kibic dnia 10.03.2009 21:29
trochę jest też bufoniasty, gość raczej do wymiany!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney