Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Będzie nowy parking w centrum?

Na ostatniej Komisji Rozwoju, stowarzyszanie FdZD Sosnowiec przedstawiło koncepcję budowy parkingów w ścisłym centrum, Pod lupę wzięto przede wszystkim cześć śródmieścia pomiędzy ulicami Małachowskiego, Mościckiego i 3 maja. W tym bowiem trójkącie najbardziej odczuwany jest brak miejsc parkingowych. Przedstawiono analizę ilości miejsc do parkowania, dokumentując ją zdjęciami zrobionymi w różnych porach dnia.Z zebranego przez nas materiały wynika ze w tym rejonie brakuje przynajmniej kilkuset dodatkowych miejsc parkingowych. Jedynym rozwiązaniem jest powstanie dodatkowych parkingów.Wszyscy radni przyznali ze problem parkowania jest wyjątkowo uciążliwy zarówno za równo dla mieszkańców jak i osób chcących załatwić sprawy urzędowe, W obszarze tym znajduje się większość wydziałów Urzędu Miejskiego, a kolejne znajdą swoje miejsce w budynku po byłym szpitalu numer 2. Dlatego tak właśnie ważne jest zwiększenie liczby miejsc parkingowych w rejonie centrum administracyjnego miasta. Nasz pomysł spotkał się z pozytywną reakcją większości radnych.Przedstawiona przez nas koncepcja zakłada wykorzystanie terenu znajdującego się właśnie pomiędzy budynkiem głównym UM, a budynkiem szpitala. Teren ten o powierzchni około 8 tys. metrów kwadratowych jest obecnie zdewastowany. Proponowany przez nas parking zająłby 2000m2 a pozostały teren zostałby objęty rewitalizacja i stanowiłby wraz z istniejącym placem zabaw enklawę zieleni dla mieszkańców okolicznych budynków.
Koszt budowy to około 12-14 mln zł. Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest przeznaczanie części obiektu na pomieszczenia usługowe. Zakładając że jeden poziom zostałby na takie cele wygospodarowany, to ze sprzedaży 2000m2 po średniej cenie biura w śródmieściu (5000zł za m2) można uzyskać 10mln zł. Oczywiście można również zastosować wariant wynajmu tej powierzchni i w ten sposób zamortyzować koszt budowy. Dzięki temu rozwiązaniu powstałby darmowe miejsca parkingowe dla mieszkańców. Proponujemy również przeznaczanie części parkingu dla okolicznych mieszkańców i urzędników. Dzięki temu zwolni się wiele miejsc w okolicy budynków Urzędu Miejskiego, blokowanych przez większą część dnia właśnie przez pojazdy okolicznych mieszkańców i pracowników Urzędu. Tym samym interesanci magistratu będą mogli zaparkować bliżej urzędów.Do parkingu prowadziłyby dwa wjazdy, jeden od strony ulicy Armii Ludowej, drugi od strony Alei Zwycięstwa, dzięki temu samochody wjeżdżające w tej rejon z ulic 3-maja i Mościckiego byłby od razu kierowane na parking. Zaleta tej lokalizacji jest również, możliwość prowadzenia prac budowlanych, bez utrudniania ruchu, oraz bez większego zakłócania porządku. Dzięki temu budowa może trwać dłużej i być finansowana np. z dwóch kolejnych budżetów.źródło: zaglebie.info

Autor: Piotr Dudała | 09/03/2009
Komentarze
#1 | ciekawski dnia 12.03.2009 18:31
A gdzie jest wizualizacja tego parkingu tych mistrzów wirtualnego działania i geniuszy ekonomicznych którzy już wiedzą ile kosztuje taki parking zanim ktoś zrobi projekt ?
Podsumujmy: wirtualny hotel
wirtualne skałki
wirtualne korty
wirtualny parking
w realu: naklejki i kalendarzyki i łażenie po kościołach i cerkwiach
Co będzie kolejne, na co stawiacie ?
#2 | @marta dnia 11.03.2009 12:37
Chodzi o dumę, czy duszę?
#3 | kowalski jan dnia 11.03.2009 12:15
Podajcie nazwisko tego który to wymyslił
#4 | staszek dnia 11.03.2009 10:48
MOże panowie ze stowarzyszania FdZD Sosnowiec zajmą się bardziej przyziemnymi sprawami;
brudem ulicznym
dziurawymi i koślawymi chodnikami dla pieszych
dziurawymi jezdniami
Ci faceci zaczynają mnie wkurzać!
#5 | Marta dnia 11.03.2009 10:38
Forum dla zachowania d..y sprawdzonego gospodarza??
#6 | Nick dnia 11.03.2009 09:20
Od czego jest p. Kaczkowski główny urbanista w mieście, skoro chłopcy z FZD wszystko w mieście zaplanują?
#7 | Boromir dnia 11.03.2009 08:51
Brawo, trzba koniecznie parkingu w centrum, ale n ie rozumiem czy tu mowa o parkingu pietrowym?? Bo na inny nie widze sensu, badz trzy pietrowy podziemny a nad nim park albo boisko ORLIK!! Zbudowac to na zasadzie partnerstwa publiczno prywatnego.
#8 | staszek dnia 11.03.2009 07:45
Czy KTOŚ nie szykuje sobie nowych miejsc pracy????
Parkingowy - dochodowy ?????
#9 | jan dnia 11.03.2009 07:33
jak można w takim zagęszczonym miejscu budować parking!!!!! Radni zgłupieli !!!!!!Trzeba namówić ludzi do protestó!!! Niech dupy ruszą ze ślimaka!!!!
#10 | Jano dnia 11.03.2009 05:39
To będzie wspaniałe uczczenie Biskupa Śmiegielskiego na jego ulicy byłby największy parking i największy smród w mieście. Po drugiej strony ulicy. przy ślimaku będzie pusty parking. Naprawdę jest to wspaniały pomysł. Na zachodzie duże parkingi robi sie poza centrum, a do centrum dojeżdza się komunikacją publiczną. U nas do samegi centrum samochodzikiem. No Panowie o ekologii to nie macie zielonego pojęcia. Świadczą o tym wasze wspaniałe pomysły - hotel na Zwyciestwa i parkin przy szpitalu na ul. Armii Ludowej (przyszłej ulicy Biskupa Śmiegielskiego).
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney