Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Będzin komunikacyjny skansenem?

"Będzin komunikacyjnym skansenem" - pod takim hasłem odbyła się dziś pikieta pod Urzędem Miejskim. Wzięli w niej udział związkowcy z Sierpnia 80, pracownicy KZK GOP oraz mieszkańcy Będzina. Doszło również do spotkania z Prezydentem miasta Radosławem Baranem. Protest odbył się pod Urzędem Miejskim w Będzinie.Uczestnicy chcieli spotkania z prezydentem, jednak ten wysłał do nich najpierw swojego zastępca, a chwilę później Przewodniczącego Rady Miejskiej. W końcu jednak zaprosił wszystkich do siebie i odbył z nimi spotkanie w sali sesyjnej będzińskiego magistratu.Tam doszło do ostrej wymiany zdań. Prezydent argumentował usuwanie linii wymuszonymi cięciami, a także utrzymywał, że pasażerów jest dużo mniej i niż dotychczas. Zaznaczył również, że nowy rozkład niewiele się zmienił, a tramwaje jeżdżą w tych samych kierunkach co 10 minut. Doszło do ostrej wymiany zdań między uczestnikami. Urząd zapewnił, że przyjrzy się nowemu rozkładowi. Ale czy to cokolwiek zmieni?W oświadczeniu magistratu czytamy:

Przedstawiciele władz samorządowych po raz kolejny wyjaśniali przyczyny złożenia organizatorom przewozów propozycji zmian w rozkładzie jazdy tramwajów. Mieszkańcy Będzina ponoszą największe w regionie obciążenia finansowe na dofinansowanie komunikacji zbiorowej.Niekorzystne dla mieszkańców przeliczniki powodują, od wielu lat, ustawiczne zwiększanie nakładów finansowych, które w tylko w tym roku wzrosły o 40 proc. Na realizację połączeń tramwajowych w Będzinie przeznaczonych zostanie 6 mln 900 tys. zł, w przeliczeniu na jednego mieszkańca koszt wynosi 246 zł (dwukrotnie więcej niż np. w Sosnowcu, trzykrotnie więcej niż w Siemianowicach Śl.).Ruch tramwajowy (naprzemiennie tramwaje linii nr 21 i 24) w kierunku Sosnowca (od tzw. nerki) odbywa się w dni powszednie do godz. 19.00 co 10 minut, a niedziele i święta oraz po godz. 19.00 co 15 minut. Podobnie zorganizowany jest ruch w kierunku Dąbrowy Górniczej (naprzemiennie tramwaje linii nr 21 i 22).źródło: GazetaSosnowiec.pl / TVP3 / Bedzin.pl

Autor: Redakcja | 11/03/2009
Komentarze
#1 | wnerwiony pasażer dnia 13.03.2009 09:42
Eee tam, nie ma co czekać tyle czasu do wyborów, już teraz trzeba go wywieźć na taczkach! Piękny prezent zafundował mieszkańcom na 650-lecie miasta! Mam nadzieję, że edzinianie się odpowiednio odwdzięczą.
#2 | anonim dnia 13.03.2009 07:19
Baran zostanie rozliczony za te zmiany przy najbliższych wyborach
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney