Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Nowi zastępcy prezydenta?

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal e-sosnowiec.pl, prezydent Sosnowca Kazimierz Górski zdecydował o powołaniu swoich zastępców. W samorządowych obowiązkach Kazimierza Górskiego mają wspierać: Wiesław Suwalski oraz Agnieszka Czechowska-Kopeć. Magistrat na razie nie potwierdza tych informacji.
Upadek koalicji PO - SLD wywołał szereg konsekwencji. Jedną z nich były roszady personalne. Ze stanowiskami wiceprezydentów Sosnowca pożegnali się Mateusz Rykała i Wilhelm Zych. Kazimierz Górski przez ponad dwa miesiące pełnił swoją funkcję tylko z dwoma zastępcami - Zbigniewem Jaskiernią i Ryszardem Łukawskim.Wkrótce mają jednak zostać powołani nowi zastępcy prezydenta. -Poznamy ich na dniach. Może to być jedna lub dwie osoby. Jeszcze za wcześnie, by wymieniać konkretne nazwiska. Mogę powiedzieć tylko tyle, że na liście prezydenta jest ich co najmniej kilka. W ciągu najbliższych dni wszystko się wyjaśni - mówi w rozmowie z nami rzecznik Urzędu Miasta Grzegorz Dąbrowski.Z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł portal e-sosnowiec.pl wynika, że nominacje na stanowiska wiceprezydentów otrzymają Wiesław Suwalski i Agnieszka Czechowska-Kopeć. Suwalski jest radnym, przewodniczy klubowi Ponadpartyjnej Inicjatywy Rozwoju Sosnowca. Mandat pełni po raz drugi. Przewodniczy Komisji Rozwoju Miasta i Ochrony Środowiska. Ponadto zasiada w komisach: Budżetowej, Rewizyjnej, Gospodarki Komunalnej i Komunikacji, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej, Kultury, Sportu i Rekreacji.Agnieszka Czechowska-Kopeć pełni funkcję kierownika referatu Wymiaru Podatków i Opłat, który działa w ramach Wydziału Podatków Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.Przemysław Ruta, e-sosnowiec.plAutor: Piotr Dudała | 13/03/2009
Komentarze
#1 | art. dnia 25.03.2009 19:27
Ten facet jest zwykłym oszustem i marnym aktorzyną.
#2 | hipokryta dnia 15.03.2009 12:10
A najlepszy jest w pierwszych rzędach ław kościoła znany sosnowiecki ..i zarazem ginekolog -myślę ,że o jego pracy i wynagrodzenia zgodnych z duchem ideii głoszonych przez kościół dużo mogłyby opowiedzieć jego pacjentki.
#3 | Czy cos się zmieni? dnia 15.03.2009 10:20
Niedziela, 2 kwietnia. Stolica Czerwonego Zagłębia - Sosnowiec. Była ostoja komuny. Tego dnia miasto Żyje tylko obchodami pierwszej rocznicy śmierci papieża. Powszechne modły, msza, droga krzyżowa. Marszruta procesji: ks. Jerzego Popiełuszki, Dworska, Braci Mieroszewskich, 11 Listopada. Do niesienia krzyża wyznaczony kwiat obywateli miasta. Wybierano ich tak, by reprezentowali górników, hutników, kolejarzy, młodzież, mężczyzn, kobiety i duchowieństwo. Nie ma wśród nich przedstawicieli bezrobotnych, choć stanowią oni 20 proc. mieszkańców Sosnowca. Potem jeszcze apel jasnogórski i przygotowana dla uczestników prezentacja zagospodarowania niedawnych pastwisk zwanych obecnie placem Papieskim. Lewicowe władze Sosnowca dbają o to by mieszkańcy miasta mieli na codzień Jana Pawła II, i to w wielu postaciach.

W Sosnowcu jest szpital polskiego papieża, jego przybranym imieniem nazwano także rondo, ulicę, dom dla młodzieży, poświecono mu tablicę pamiątkową, ma jeden pomnik, jego istnienie przypomina też wieki krzyż. Wszystko to robią komuchy rządzący Sosnowcem od 10 lat. Świecka władza i pasterze duchowi w Sosnowcu doskonale ze sobą koegzystują. Tak dobrze, że prawicowców szlag trafia.

- W sosnowieckich kościołach już nie ma dla nas miejsca - żali się w gronie znajomych lokalny lider prawicy, nazwisko do wiadomości redakcji. - Dlatego, że wszystkie ławki w kościele obsiadły komuchy.
#4 | Alex dnia 15.03.2009 09:07
Dwóch panów nie mam zamiaru porównywać, a Agnieszka jest podobno reprezentacyjna. Ale czy podoła wyzwaniu? Rykała był po prostu dobry.
#5 | winyl dnia 15.03.2009 08:38
Alex.
Odpowiedziałeś rozsądnie.
Nie ma co ani przekreślać ani gratulować podjętej decyzji.
Choć na starcie nieco wyglądają lepiej, to nie oznacza, że się sprawdzą.
#6 | Alex dnia 15.03.2009 07:38
Winyl, poczekamy, zobaczymy.
A co do Miklasińskiego, o jakich interesach mówisz Przemek?
#7 | Przemek dnia 15.03.2009 00:50
No to interesy Miklasińskiego w końcu się skończą. Będzie ciekawie w tej kadencji
#8 | winyl dnia 14.03.2009 23:55
Dobrze wiecie że myślę o Zychu i Rykale.

Suwalski jest budowlańcem całą gębą i wieloletnim radnym zajmującym się gospodarką komunalną i mieszkaniową miasta, a Zych właściciel warsztatu samochodowego.
Kopeć pracuje od lat w UM. ma stanowisko kierownicze, a Rykała (jak sam przyznał) dopiero się za nasze pieniądze czegoś nauczył.
#9 | Alex dnia 14.03.2009 17:06
Winyl, masz rację. Na pewno są lepsi od poprzedników, ale Czarskiego i Klepacza.
#10 | ludek dnia 14.03.2009 16:32
winyl !.których poprzedników????????????
Z okresu Stalina ????
Daj spokój!!!
Wkrótce koniec LEWAKÓW -to pewne!!!!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney