Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Zagrożenie strajkiem pielęgniarek

W związku z zagrożeniem strajkiem pielęgniarek w szpitalach w Będzinie i Czeladzi, Starosta Adam Lazar w poniedziałek, 16 marca spotkał się z lekarzami i pielęgniarkami w obu placówkach. Uczestniczył w spotkaniach dyrekcji PZZOZ z kierowniczym personelem medycznym (ordynatorami oddziałów i pielęgniarkami oddziałowymi).W ich trakcie Starosta przedstawił zalety planowanych przekształceń w powiatowej służbie zdrowia. Złożył także podpis pod pismem do banku, rezerwując kwotę 4 mln zł z przeznaczeniem dla obu szpitali w przypadku wejścia do rządowego programu.W trakcie spotkania omówiona została także sytuacja pacjentów w kontekście planowanego na 18 marca (środa) strajku pielęgniarek z OZZPiP, które zażądały podwyżek w kwocie po 700 zł. Konsekwencją spełnienia tych żądań byłby upadek finansowy obu szpitali i pozbawienie opieki szpitalnej mieszkańców powiatu.


Dotychczasowe próby negocjacji nie przyniosły pozytywnego skutku. Propozycja Starostwa zakupu specjalistycznego sprzętu dla pacjentów (łóżka zapewniające większy komfort obłożnie chorym i usprawniające pracę pielęgniarek) i wsparcie finansowe dla oddłużenia szpitali w kwocie 4 mln zł, zostały przez protestujące pielęgniarki odrzucone.


Omówiono także kwestie organizacyjne związane z ewakuacją pacjentów, która konieczna będzie w przypadku opuszczenia ich przez strajkujące pielęgniarki od 18 marca. W obu szpitalach przebywa obecnie ponad 400 pacjentów, część z nich jest w stanie ciężkim. Są także noworodki na oddziale ginekologicznym.
Starosta raz jeszcze wyraził gotowość rozmów z protestującymi, zaznaczył jednak, iż nie ma żadnych możliwości, by przed planowanymi przekształceniami szpitali zapewnić pielęgniarkom podwyżki.źródło: www.powiat.bedzin.pl
Autor: Redakcja | 15/03/2009
Komentarze
#1 | ktoś dnia 18.03.2009 20:51
Szkolenia odbywają się za pieniądze pielęgniarek nie za publiczną kasę Co miesiąc oddajemy składki na IZBY PIEL. które organizują szkolenia i kursy. To nie Twoje pieniądze -chcesz sam się za te oddane przez Ciebie pieniądze dokształć.Powodzenia bo ani grosza na to nie wyłożyłeś.
#2 | ktoś dnia 18.03.2009 20:43
oceniajcie oceniajcie nie wiecie ze pielegniarki dla ratowania szpitala wiele już poświęciły własnej kasy to za premie kupowano swego czasu węgiel to na remont dachu to oddawały część własnych pieniędzy na ratowanie szpitala dość już Wy pacjenci nie wiecie jak było Wszędzie na około płacono premie a My tylko na szpitala przecież Wy jak tylko coś w d... strzyknie to pędzicie do tego szpitala Ochyda .jak się czyta Wsze komentarze.
#3 | ludek dnia 17.03.2009 16:12
a nawet po specjalizacjach odbytych za publiczne pieniądze i co ????
#4 | koko dnia 17.03.2009 15:51
proszę sobie wyobrazic że wiele pielegniarek także jest po studiach
#5 | Lala dnia 17.03.2009 08:00
Idąc do szkoły pielęgniarskiej wiedziały na co się decydują. Ludzie po studiach nie zarabiają tyle
#6 | @ dnia 17.03.2009 06:44
Nie straszcie tych kobiet prokuratorem.Nie macie pojęcia o pracy pielęgniarek i ich zarobkach.To wy
(Marta T,Pacjent,@oliwka)nie macie serca tak je żle oceniając.Przypominam że one nie pracują dla idei tylko dla pieniędzy ,żeby między innymi utrzymac rodzinę.(którą napewno wy też macie)Troszke kultury i wyrozumiałości wam nie zaszkodzi.
#7 | Bożena dnia 16.03.2009 20:26
Za 700 zł miesięcznie warto te dwa dni postrajkować. Jak nie 700, to choćby z 500 zł lub 300 zł miesięcznie, to też będzie coś!
#8 | Do dyrekcji szpitali dnia 16.03.2009 18:26
Czy nie można wywalić tych bezczelnych kobiet? Jak pomyślę o ewakuacji schorowanych ludzi, to krew mnie zalewa. NIGDY NIE BĘDZIECIE MIAŁY, PANIE STRAJKUJĄCE, SPOŁECZNEGO POPARCIA W TEJ SPRAWIE. LUDZIE WAS OCENIĄ.
#9 | Pacjent dnia 16.03.2009 18:17
Dla mnie to skandal. Jak się paniom nie chce robić, to niech się zwolnią, a nie nazywają tego "strajkiem".
#10 | Marta T. dnia 16.03.2009 18:10
To z pewnością sprawa dla prokuratora. Trzeba nie mieć serca, zeby zostawiać pacjentów. To powinno być karalne, a pacjenci powinni żądać nazwisk tych pieleęgniarek, które odmawiają im pomocy, tak uważam.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney