Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Pielęgniarki z OZZPiP opuściły pacjentów w szpitalach w Będzinie i Czeladzi

Dziś o godzinie 7.00 rozpoczął się, zorganizowany przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP), strajk pielęgniarek w szpitalach w Będzinie i Czeladzi. Do wczorajszego wieczora toczyły się rozmowy pomiędzy dyrekcją PZZOZ, a protestującymi pielęgniarkami przy udziale Starosty Będzińskiego Adama Lazara.
Na kolejne propozycje finansowe ze strony dyrekcji pielęgniarki odpowiadały ciągłą eskalacją żądań finansowych. Po kilku godzinach rozmów dyrekcja przedstawiła ostateczną propozycję wyrównania różnic w poszczególnych grupach, na maksymalnym możliwym do udźwignięcia przez budżet poziomie. Propozycja ta została uznana za niewystarczającą. Na jednym z wcześniejszych spotkań przedstawicielki protestujących pielęgniarek odrzuciły także inne warianty, w tym propozycję zakupu dla pacjentów specjalistycznych łóżek.

W związku z kategorycznie wysuniętymi, nierealnymi do spełnienia żądaniami finansowymi pielęgniarek (ich realizacja spowodowałaby w rezultacie konieczność zamknięcia szpitali i pozbawienie szpitalnej opieki medycznej mieszkańców powiatu będzińskiego), rozmowy zakończono bez zawarcia porozumienia. Pielęgniarki z OZZPiP zadecydowały o rozpoczęciu strajku okupacyjnego i opuszczeniu chorych. Starosta Będziński wyraził ubolewanie z powodu takiej postawy i zapewnił o gotowości do podjęcia od punktu wyjścia rozmów z protestującymi w każdej chwili.
W związku z sytuacją Starosta Będziński Adam Lazar urzęduje od dziś na zmianę w obu szpitalach. Dziś także miało miejsce kolejne spotkanie sztabu kryzysowego. Z przedstawionych informacji wynika, że szpitale w chwili obecnej mogą funkcjonować w ograniczonym zakresie. Wstrzymane są wszelkie przyjęcia do szpitali, część oddziałów połączono, a pacjenci przemieszani są pomiędzy oddziałami wewnątrz PZ ZOZ. W przypadkach koniecznych przewidziano transport pacjentów do szpitali w ościennych miastach.Najbardziej bulwersującą sytuacją jest pozostawienie przez strajkujące pielęgniarki najmłodszych pacjentów – bezbronnych noworodków. W związku z tym podjęto decyzję o przewiezieniu jednego noworodka wraz z matką specjalną karetką do szpitala w Siemianowicach Śląskich. Jak zapowiedziała wcześniej, Anna Zub, przewodnicząca strajkującej grupy pielęgniarek: „strajk jest bezterminowy, czyli potrwa do skutku”.
źródło: www.powiat.bedzin.plAutor: Redakcja | 17/03/2009
Komentarze
#1 | pRYWATA BORCHULSKIEJ dnia 20.03.2009 22:13
Co tam Borchulska się nie boi bo ma swoja prywatę w sOSNOWCU DZIĘKI PREZYDENTOWI MA SWÓJ ZAKŁSAD OPIEKUŃCZY -TEMAT DLA pITERY-sOSNOWIEC UL.oDRODZENIA,A PIELĘGNIARKI SĄ NAIWNE..
#2 | staszek dnia 18.03.2009 18:09
No to się dorobiły!
Teraz boją się przekształcenia szpitala w spółkę,bo będą zwolnienia.A co panie pielęgniarki myślały???Nie chcecie pracować tylko strajkować!Strajkujcie !pózniej będziecie miały jeszcze więcej wolnego czasu!

#3 | bac dnia 18.03.2009 17:38
Wie,wie!
Jeżeli te panie mają ,,w swoich rękach" ten jedyny ,,pielęgniarski"fach ,to radze im się zastanowić co zrobią z tym ,,fachem" ???????
#4 | góral dnia 18.03.2009 17:22
Czegoś w tym wszystkim nie pojmuję, jak mi nie pasuję płaca to zmienia pracę. Tylko że gdzie indziej wymaga się zaangażowania, sumienności itd. Każdy kto miał wątpliwą przyjemność korzystania z publicznej służby zdrowia, wie jakie jest podejście jej pracowników.
#5 | trla dnia 18.03.2009 16:36
jakich racji,te biedne istoty same na siebie kreca bicz,zadluza szpital,potem prywatyzacja ale do pracy juz wszyskie nie wroca o nie ,bo nowy wlasciciel na takie cyrki sobie nie pozwoli
#6 | milo dnia 18.03.2009 14:14
skąd w Was tyle zawiści i braku zrozumienia ich racji
#7 | salowa dnia 18.03.2009 13:23
Nie dopuszczać je do szpitalnej kuchni!!!
#8 | były pacjent dnia 18.03.2009 13:12
I to nazywa się SŁUŻBA zdrowia????
Zaprzeczenie!To co one sobą zaprezentowały nazywa się Służba przeciw zdrowiu i życiu ludzkiemu!
Prokurator!
#9 | anonim dnia 18.03.2009 12:43
Pielęgniarki powinny brać przykład z Hospicjum św. Tomasza
#10 | maciek dnia 18.03.2009 12:37
Oddać je do dyspozycji prokuratora!
Zagrażają życiu innym ludziom!
Wywalić na zbity pysk!
Takie strajki mogą uskuteczniać co 1/2 roku!
Niech sie ,gdzie indziej zatrudnią do sprzątania ulic!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney