Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Nowa siedziba Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury

Miejski Klub im. Jana Kiepury zmienia siedzibę. Decyzją Władz Miasta Klub zostanie przeniesiony do budynku po dawnym Technikum Energetycznym mieszczącym się przy ulicy Będzińskiej.Przed czterema laty "Energetyk" został włączony do Zespołu Szkół Technicznych przy ul.Legionów, a obiekt nie był użytkowany aż do teraz. Pierwotnie zakładano, że szkolny budynek zostanie przekazany na potrzeby Uniwersytetu Śląskiego.

Tak się jednak nie stało bowiem uczelnia zmieniła plany. Niebawem obiekt znów zacznie tętnić życiem.
W nowej siedzibie prowadzona będzie kompleksowa działalność Miejskiego Klubu im. J. Kiepury ( obecnie wynajmowane są odpłatnie pomieszczenia w Szkole Podstawowej nr 10, SP nr 45, LO im.St.Staszica i w Zespole Szkół Specjalnych nr 2). Ponadto nowa siedziba będzie zapleczem do Integracji Środowisk Twórczych, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb środowisk młodzieżowych i studenckich (w pobliżu znajdują się wydziały U.Śl oraz „miasteczko akademickie”),scena „alternatywna” do działań performance, offowych i niszowych, Młodzieżowa Akademia Teatralna, ogólnodostępne pracownie; fotograficzne, plastyczne, teatralne itp, sale prób dla zespołów działających na terenie miasta oraz Studio Nagrań.


W obiekcie oprócz obecnie działających sekcji, warsztatów czy zajęć, mogłyby działać stowarzyszenia, fundacje czy inne organizacje oraz osoby prywatne, którym bliskie są sprawy kulturalno-społeczno-wychowawcze – deklaruje Jolanta Szczurek, dyrektor Klubu Kiepury. W przyszłości mogłoby tam powstać Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne, miejsce udostępniane byłoby także organizacjom pozarządowym i stowarzyszeniom.Klub chciałby również nawiązać współpracę i wyjść naprzeciw członkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku-dodaje Jolanta Szczurek. W planach jest także uruchomienie sal pamięci między innymi Władysława Szpilmana. W zamyśle marzy nam się powstanie Centrum Kulturalno-Społeczno-Wychowawczego. Jednocześnie chcemy aby sala mieszcząca się w becnej siedzibie nadal służyła mieszkańcom, udostępniana byłaby szkołom, przedszkolom oraz amatorom, którzy nie mają gdzie ćwiczyć – podkreśla dyrektor Klubu Kiepury.źródło; UM S-c

Autor: Piotr Dudała | 17/03/2009
Komentarze
#1 | mieszkanka dnia 19.03.2009 13:33
No pogratulować pomysłu, w związku z likwidacją części linii tramwajowych i zmniejszonym rozkładem linii autobusowych to "zapupie" jak raz nadaje się na centrum kulturalne, w pobliżu jest tylko cmentarz, czyzby to świadczyło o upadku kultury w mieście.
#2 | anonim dnia 19.03.2009 08:28
To jest budynek urzędu miejskiego. Hmm, to gdzie UM się teraz przenosi?
#3 | anonim dnia 19.03.2009 05:31
Danwy Staszic padł, pytanie dlaczego? Jakie plany ma miasto związane z tym miejscem?
#4 | anonim dnia 18.03.2009 19:59
ten budynek na zdjęciu to jest ta nowa siedziba klubu?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.