Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Wielokulturowość Zagłębia Dąbrowskiego

Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych na konferencję "Regionalizm w szkolnej edukacji: wielokulturowość Zagłębia Dąbrowskiego", która odbędzie się w najbliższy piątek (20 marca) w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

Konferencja poświęcona będzie zagadnieniom związanym z wielokulturowością regionu. Omówione zostaną kwestie związane z dziejami Żydów, Rosjan, Niemców na obszarze Zagłębia Dąbrowskiego (ze szczególnym uwzględnieniem Sosnowca). Poruszone będą także kwestie związane z kulturą Zagłębia oraz właścicielami zakładów przemysłowych pochodzenia niemieckiego i żydowskiego na tym obszarze.Materiały przedstawione na konferencji zostaną opublikowane w trzecim tomie serii „Regionalizm w szkolnej edukacji”. W książce znajdą się również artykuły związane z problematyką edukacji wielo- i międzykulturowej oraz zagadnieniami z zakresu edukacji regionalnej.Organizatorami konferencji są:

- Stowarzyszenie „Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego"

- Wyższa Szkoła Humanitas

- Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu.red. Piotr Bielecki, www.zaglebiedabrowskie.plAutor: Piotr Dudała | 17/03/2009
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.