Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Gorąco POlecamy!!

POlecamy wywiad, jaki zamieścił w dniu dzisiejszym serwis sosnowiec.info.pl pt. "Jarosław Pięta: Prezydent Górski jest niewiarygodny", autorstwa red. Janusza Lewandy kliknij tu.

źródło: www.sosnowiec.info.plAutor: Redakcja | 18/03/2009
Komentarze
#1 | sylwia@robcia dnia 21.03.2009 21:07
Kiedy ? kto ich zechce rozliczyć ???
#2 | Boguś dnia 21.03.2009 21:06
Nie wiem!Sprawy trzeba kierować do Warszawy,do prasy ogólnokrajowej?!Dwa sosnowieckie świstaki,marne ,bardzo marne , robią z wszystkich idiotów i zacierają ręce!
#3 | robcia dnia 21.03.2009 21:01
No to ciekawe kiedy rozliczy się tych dwóch facetów za rozpierduchę w służbie zdrowia..
#4 | Boromir dnia 21.03.2009 20:53
Dlaczego wszyscy ciagle boja sie dwoch skonczonych facetow, ktorych czas juz minal.....
#5 | sylwia dnia 21.03.2009 20:19
JUŻ NIC NIE MUSZĄ !!!
Tomasz Bańbuła, Krzysztof Haładus, Andrzej Jagiełłowicz - przewodniczący
 Aleksander Kalański r11; wiceprzewodniczący, Zdzisław Kempny, Wojciech Kulawiak
 Zbigniew Muszyński, Jacek Palusiński, Tomasz Rogala, Wiesław Suwalski
 Karol Winiarski, Zygmunt Witkowski
 1;9,,przegrałemr1; dwa wczorajsze głosowania na Komisji Rewizyjnej (KR) RM. Jedno dotyczyło złożonego przez mnie wniosku o przygotowanie przez Prezydenta rWykazu nie zakończonych inwestycji, na które wydatkowano środki w latach 2003-2008 wraz z szacunkowymi kwotami potrzebnymi do ich ukończeniar1;. -pisze Pan K.Haładus
Ja Was Panowie zapamiętam !
Najwyższy czas się spakować i wyjechać z Sosnowca.To miasto dla cudoków i dla samych swoich !
#6 | Boguś dnia 21.03.2009 19:51
W pierwszej kolejności MUSZĄ rozliczyć się z rozpoczętych inwestycji i skąd mają środki finansowe na ich kontynuacje.Proszę tego nie lekceważyć -czekali na zebrania wspólnot mieszkaniowych (niestety okradane)aby móc obracać środkami zgromadzonymi na ich kontach bankowych.
Tam jest tak nawywijane ,że aż hej!Dostęp do tych rachunków ma tylko MZBM .
#7 | anonim dnia 21.03.2009 19:25
Panie Haładus nie popuszczać !
,,Wyjaśniałem, że zebranie w jednym miejscu i analiza informacji o już przygotowanych inwestycjach, zarówno wydanych, jak i potrzebnych do ich ukończenia środkach jest celowa, a wręcz niezbędna dla podejmowania strategicznych decyzji przez samorząd."
#8 | Boromir dnia 21.03.2009 19:01
Historie podejrzane ciagna sie dalej, prosze poczytac co dzis na swojej stronie www napisal Pan Haladus, zalacze maly fragment:

.....dotyczyło złożonego przez mnie wniosku o przygotowanie przez Prezydenta rWykazu nie zakończonych inwestycji, na które wydatkowano środki w latach 2003-2008 wraz z szacunkowymi kwotami potrzebnymi do ich ukończeniar1;. KR RM miała zająć się ranalizą kosztów prac koncepcyjnych, przygotowawczych i projektowych poniesionych w latach 2003-2008r1;. Realizując temat P. wiceprezydent Łukawski przedstawił zestawienie pięciu inwestycji plus szósty przykład, przygotowany przez MZZL.

Zapytałem ile w sumie było takich rozpoczętych, a nie zakończonych inwestycji i dlaczego nie przedstawiono zestawienia ich wszystkich. W odpowiedzi, z ust Prezydenta Górskiego i Łukawskiego usłyszałem mniej więcej takie argumenty:r30;
1. rMy wiemy o co Panu chodzi r11; szuka Pan na nas haków, ale w Sosnowcu wszystko przeprowadzamy gospodarnie, w odróżnieniu od wielu innych miastr1; (w tym miejscu 10-minutowa pogadanka o drodze do Pyrzowic, bałaganie kompetencyjnym w ministerstwie, złym marszałku itp. rumilankir1;, którymi P. Prezydent Górski potrafi, jak dotychczas skutecznie, roztaczać swoje uroki przed niezorientowanymi słuchaczami).
2. rZ władz wojewódzkich i państwowych płyną sygnały o braku środków na inwestycje. My natomiast poleciliśmy aby kierownicy jednostek przygotowywali jak najwięcej nowych projektów, żeby były gotowe na wypadek ogłaszania konkursów na dofinansowania.r1;
3. rWszystkie informacje może Pan znaleźć we własnym zakresie w materiałach z odpowiednich lat, objętych analizą komisji.r1;
4. r0;Jest ich około 100.r1;
5. I wreszcie argument nie do odparcia: rJak panowie chcecie tu siedzieć i godzinami analizować te dokumenty, to możemy wam je przygotować.r1;

Wyjaśniałem, że zebranie w jednym miejscu i analiza informacji o już przygotowanych inwestycjach, zarówno wydanych, jak i potrzebnych do ich ukończenia środkach jest celowa, a wręcz niezbędna dla podejmowania strategicznych decyzji przez samorząd. Że dyrektywa wydana przez Prezydenta o przygotowywaniu jak największej liczby nowych projektów inwestycyjnych powinna zostać zweryfikowana w oparciu o taką analizę. Koledzy radni argumentowali min., że możemy się tym zająć na Komisji Rozwoju.
Ale co stało na przeszkodzie przygotowania takiego wykazu w ramach Komisji Rewizyjnej, przy realizacji przyjętego przecież do planu pracy KR, tematu analizyr30;? r11; A następnie przekazanie materiału do Komisji Rozwoju Miasta?
#9 | Tom dnia 21.03.2009 18:33
Ciekawostka znaleziona pod informacja o sprzedazy palacu Wilchelma na sosnowiec.info.pl, kolejna podejrzana sprawa!!!!


10. bOROMIR
89.74.39.* | 19:31, 21.03.2009

Przjal to Gorski czy Czarski???? miasto darowalo kilka milionow, w miedzyczasie remontowalo dach za kupe pieniedzy a teraz chce sie tego pozbyc za 750 tys!!!!! Kto mail na tym interes INTERTEX ana pewno, ale czy ktos jeszcze???

09. internaut@
83.18.5.* | 07:58, 20.03.2009

Skandalem jest niewątpliwie fakt, że kilka lat temu pałac został przejęty przez miasto od Intertex SA jako kompensata długu wynoszącego KILKA milionów złotych!
#10 | sylwia dnia 21.03.2009 07:21
Sosnowiec ,to rzeczywiście Przejrzysta Gmina !
Oświadczenia majątkowe Łukawskiego są niewiarygodne !
Jak taka osoba może sprawować tak wysokie stanowisko i współzarządzać miastem ??? Czytając, jakimi wydziałami kieruje(ma podporządkowane), to nie można inaczej tego ocenić ,jak WIELKI SKANDAL!!!!!
Takiego człowieka należy natychmiast usunąć z urzędu!!!
Brak wiarygodności !!!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney