Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Biskup zamiast Armii!

Nie jest to pomysł radnych, w żadnym bądź razie, i polityków. To jest pierwsza rzecz. A po drugie, radni bardzo przychylnie na to spojrzeli m.in ze względu na to, że nie powoduje to żadnych kosztów dla mieszkańców, gdyż ta ulica, mimo że jest niedaleko nas, w samym centrum miasta, bardzo ładna ulica, nie ma żadnego adresu.


Wypowiedź Arkadiusza Chęcińskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Sosnowca, dla Aktualności TVP Katowice, 23.03.2009r.Autor: Redakcja | 22/03/2009
Komentarze
#1 | henmik dnia 25.03.2009 06:28
Dlaczego wymazujemy histoię ?
Biskupowi Śmigielskiemu mozna poswięcic place, ulice zwiazane z Kosciołem. Np. ul. Koscielną lub jej cześć. A może plac przed Kategrą?
#2 | anonim dnia 23.03.2009 22:23
Co nagle to po diable!
#3 | Mariola dnia 23.03.2009 20:50
Pan Korczyński niech się zajmie pisaniem wierszy, a nie wtrąca się do rzeczy na których się zupełnie nie zna. Fundacja Kiepury, też powinna się zająć czymś innym a nie polityką. Chyba,że Fundacja to jakaś przykrywka dla działalności politycznej. Panie Korczyński niech się pan wypowie ?Niech pan przedstawi statut Fundacji.
#4 | anonim dnia 23.03.2009 20:19
Biskup zostanie patronem ulicy
Wszystko wskazuje na to, że w Sosnowcu jedna z ulic będzie nazwana imieniem księdza biskupa Adama Śmigielskiego, pierwszego ordynariusza diecezji sosnowieckiej, który zmarł w ubiegłym roku. Prawdopodobnie ulicą, której patronem zostanie ks. biskup, będzie obecna ul. Armii Ludowej, leżąca w centrum miasta w pobliżu dawnego Szpitala nr 2. Pomysłowi sprzeciwiają się niektórzy radni lewicowi, którzy twierdzą, że nie mają nic przeciwko biskupowi, ale nie podoba im się likwidacja ul. Armii Ludowej.

Pomysł, by biskupa uhonorować w ten sposób zgłosiła sosnowiecka Fundacja im. Jana Kiepury. Pismo w tej sprawie trafiło w listopadzie ubiegłego roku do Kazimierza Górskiego, prezydenta Sosnowca oraz Daniela Miklasińskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej.

- Pismo z prośbą o nadanie którejś z ulic imienia księdza biskupa złożyłem nie tylko w imieniu Fundacji Jana Kiepury, ale też wielu innych mieszkańców Sosnowca - podkreśla Sławomir Korczyński. - Uważam, że biskup zasłużył sobie na to, żeby o nim pamiętać. Jako ordynariusz diecezji sosnowieckiej zawsze był z ludźmi i przy ludziach. Nigdy nie dzielił ich pod względem opcji politycznych czy statusu materialnego.

Tymczasem radni z lewicowego klubu "Ponadpartyjna Inicjatywa Rozwoju Sosnowca" są przeciwni. Nie zgadzają się, by zlikwidować ul. Armii Ludowej.

- To jedno wielkie nieporozumienie. Likwidowanie ulicy Armii Ludowej i nadanie jej imienia biskupa, nie będzie ludzi łączyć, a może prowadzić do antagonizmów - mówi radny Marek Godek z klubu PIRS. - Z drugiej strony nie mamy nic przeciwko, by w jakiś inny sposób uhonorować biskupa Śmigielskiego, nazywając jego imieniem bezimienną ulicę czy skwer.

Przemysław Wydra, wiceprzewodniczący RM (klub PiS), dziwi się postawie kolegów z lewicy.

- Przecież są socjaldemokratami, a Armia Ludowa walczyła przeciwko demokracji - mówi.%07- Wybór padł na tę ulicę przede wszystkim z tego powodu, że nie ma tam żadnych budynków i nikt nie prowadzi tam działalności gospodarczej. Co za tym idzie nikt nie będzie musiał zmieniać dokumentów ze względu na zmianę adresu - dodaje Wydra.

Sławomir Korczyński z fundacji Kiepury chciałby, żeby z mapy Sosnowca zniknęła ulica Armii Ludowej, bo formacja ta była ściśle związana z komunistycznym ustrojem w Polsce.


#5 | anonim dnia 23.03.2009 20:10
Kościół ma budować mosty, prowadzić do jedności!!
#6 | Arturo dnia 23.03.2009 18:41
Świetna była ta wypowiedź starszej Pani: Teraz się łączą, nie, i kosciół, i partia, i urząd. To jest jedno prawie. Teraz się łączą, nie! To może być i to i to!
Wniosek, co urząd powie, kościół klepnie. Jest to współczesna wersja rozmowy pomiędzy Panem, Wójtem i Plebanem, nie!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney