Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Przeczytano w necie...

- Działalność Centrum Kongresowego Świadków Jehowy to piękna promocja Sosnowca, niestety niezauważana i niedoceniana przez Miasto - uważa sosnowiecki radny Zygmunt Witkowski. - Na Niwkę przyjeżdżają w weekendy tysiące ludzi z całej Polski - od podkarpackiego po dolnośląskie. Czy jest w mieście druga instytucja, która tak promuje Sosnowiec? - pyta.źródło: Kamil Rawski, www.sosnowiec.info.pl


Centrum Kongresowe Świadków Jehowy w Sosnowcu


Centrum znajduje się w sosnowieckiej południowej dzielnicy "Niwka" przy ul. Mikołajczyka 84. Powstał po adaptacji byłej bazy transportowej. Centrum zostało oddane do użytku 19 czerwca 1999 roku. Cały kompleks składa się ze sali zgromadzeń na 2400 osób (zamontowanymi w niej dwoma "telebimami"), zadaszonego amfiteatru na ponad 6400 osób, dwóch "Sal Królestwa" dla miejscowych zborów oraz kilku mniejszych sal wykładowych i konferencyjnych, biblioteki, basenu do chrztu (oddzielonego od głównej sali wielką szybą), holu (w którym można zobaczyć wystawę "Fioletowe trójkąty – Świadkowie Jehowy w obozach koncentracyjnych", oraz "Migawki z budowy Centrum Kongresowego") z kafeterią, szatnią i zapleczem sanitarno-gospodarczo-technicznym. Na zewnątrz są obszerne parkingi i ogród z alejkami. Korzystają z niego śląskie i małopolskie zbory Świadków Jehowy na 22 jesienno-wiosennych zgromadzeniach obwodowych i 22 specjalnych, a w lecie na 5 zgromadzeniach okręgowych (wtedy otwarty jest też amfiteatr, połączony wspólną sceną z salą). Korzysta z tego obiektu prawie co trzeci Świadek Jehowy w Polsce. W porzednich latach korzystali z niego także głuchoniemi Świadkowie Jehowy z całego kraju na zgromadzeniu okręgowym (program tłumaczy się na język migowy – tłumaczy widać na wielkich ekranach), obecnie zgromadzenia dla głuchoniemych odbywają się w łodzkiej lub warszawskiej sali zgromadzeń. W obiekcie tym odbywają się też zajęcia Kursu Usługiwania wraz z uroczystym zakończeniem poszczególnych jego klas oraz Kurs Służby Pionierskiej i spotkania Regionalnego Komitetu Budowlanego. Centrum można zwiedzać bezpłatnie w dni powszednie w godz. 8-12 i 13-17. [1].źródło: Wikipedia

Autor: Piotr Dudała | 24/03/2009
Komentarze
#1 | senter dnia 19.03.2010 18:45
Ja przed Świadkami Jehowy chylę głowę -dlaczego,nigdy nie wywołali wojny,nie zabijają w przeciwieństwie do Kościoła Rzymsko Katolickiego który w imię Chrystusa wymordował miliony ludzi.W mojej firmie mam pracownika Swiadek Jehowy super mogę tej osobie całkowicie ufać,katolikowi nie ufam,a sam jestem katolikiem.
#2 | Andrzej dnia 19.02.2010 19:18
Zobaczcie co się wyprawia w tym waszym kościele kat. Księża biją rekordy pedofilii i pederastii. Powinniście się przechrzcic na Katopedofilski....
#3 | mił@ dnia 30.10.2009 13:17
nie macie się kogo czepiac jak wam się niepodobają to grzecznie odmówcie a oni w spokoju odejdąSmile Wiem co mówie
#4 | czopek dnia 08.07.2009 21:54
sprostowanie przede wszystkim podaje jakiemuś nieukowi definicję sekty"grecki odpowiednik słowa sekta od którego pochodzi polskie słowo herezja znaczy"wybór"lub to co wybrane a zatem odnosi się do grupy ludzi oddzielających się od innych i wyznających własne zasady"słownik języka polskiego pod redakcją Szymczaka podaje-/grupa społeczna izolująca się od reszty społeczeństwa,mającą własną hierarchię wartości,zespół norm zachowania się,silnie akcentującą rolę przywódcyprzywódcy sekt znani są z manipulowania swymi zwolennikami w celu zniewolenia ich umysłów.Czy istnieją jakiekolwiek dowody że tak postępują św.Jehowy?Czy ich praktyki religijne są okryte tajemnicą?Czy naśladują oni i wielbią człowieczego przywódcę?św.Jehowy uważają słowo Boże,Biblię za miernik prawdziwości wiary i ściśle się jej trzymają.Ich sposób wielbienia jest drogą życiową.Nie izolują się od reszty społeczeństwa lecz żyją i pracują pośród innych ludzi.Nie są odłamem żadnego kościoła.Wywodzą się z różnych warstw społecznych i byli przedtem wyznawcami najróżniejszych religii.A co najważniejsze za swego przywódcę nie uważają żadnego człowieka lecz Jezusa Chrystusa.I Jego wzorem rozgłaszają dobrą nowinę o królestwie Bożym.Każdy człowiek żyjący na ziemi ma własny wybór-albo ją przyjmie albo odrzuci>
#5 | zuza dnia 31.05.2009 18:02
Każda religia która opiera się na Bibli a jej wyznawcy wierzą w Boga jest religią chrześcijańską a nie sektą to tak w ramach wyjaśnienia!!!
#6 | maniek dnia 29.03.2009 10:41
,,. Może chciały się nawrócić i chciały zapytać o drogę do świątyni."
To ja podążałem w kierunku świątyni ,te dwie w przeciwnym kierunku. Nie wiem ,czy byli zaproszeni na ingres ,czy nie ,ale ja sobie nie życzę nachodzenia i nagabywania.
#7 | do mańka dnia 28.03.2009 18:39
A może wpadłeś im w oko tzn Twoja znana chrakterystyczna uroda ? Nie przejmuj się, każda wrona znajdzie swego amatora. I nie bluźnij synu bo zakrztusisz się chrześciajańskim jadem. Może chciały się nawrócić i chciały zapytać o drogę do świątyni. A wiesz ty mały czlowieku że ich przedstawiciele byli też zaproszeni na ingres ?
#8 | maniek dnia 28.03.2009 15:05
Dzisiaj te małpy znów mnie zaczepiały w drodze do na uroczystości do Kurii!
#9 | maniek dnia 28.03.2009 08:19
Listonosz ,administrator nie nie są obcymi osobami w przeciwieństwie do tych świadków,którzy nachodzą mnie w sprawie nawracania, bo jaki więc był cel ich wizyty ?


#10 | do mańka dnia 27.03.2009 21:27
Maniuś napisz dokladniej co to znaczy że Cię nachodzili. Listonosz albo ktoś z administracji też Cię nachodzi ? Przecież jak nie otwierasz albo zamkniesz drzwi to sobie pojdą i tyle. Wracałem wczoraj z Torunia, w nocy - jak się tylko wyjedzie za miasta, jedyne co słychać w aucie to radio rydzyka, inne stacje słabo albo wcale. Czy to znaczy że mnie rydzyk nachodzi ? Puszczam CD i tyle.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney