Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


W piątek sesja nadzwyczajna?

Klub Platformy Obywatelskiej w Sosnowcu postanowił, że rozpoczyna zbieranie minimum 15 podpisów pod wnioskiem o zwołanie w piątek, 3 kwietnia o godz. 15.00 sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej w sprawie uchwalenia referendum śmieciowego.

Do zwołania sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej wymagany jest wniosek 7 radnych, ale klub PO chce mieć pewność, że za przyjęciem uchwały śmieciowej będzie wymagana liczba 15 radnych i stąd pod wnioskiem musi być co najmniej 15 podpisów radnych. Jeśli klub Platformy nie zbierze 15 podpisów, do sesji nadzwyczajnej nie dojdzie.źródło: JL, www.sosnowiec.info.plAutor: Redakcja | 30/03/2009
Komentarze
#1 | mieszkanka dnia 02.04.2009 18:27
A to następny problem wprawdzie nie brudny, ale wodny nie mniej jednak też cuchnący
Trochę z innej beczki ale też dotyczące naszego miasta tj gospodarki wodnej. Do niedawna ilość wody w nieopomiarowanych mieszkaniach wynosiła 6 metrów sześciennych na osobę tyle samo w związku z tym ścieków, teraz nagle od 01.04.2009 ( i to nie jest żart primaaprilisowy) tuż po podwyżce cen wody lokatorzy ( budynków podległych MZZL)dostali powiadomienia, iż od kwietnia zużycie wody wynosi 9 metrów sześciennych na osobę bez uzasadnienia z jakich to wynika obliczeń.Doprawdy w tym mieście wszelka administracja gra z mieszkańcami w tzw kulki.Tym sposobem wszelkie wycieki wody MZZL chce pokryć nieopomiarowanymi ( bez wodomierzy) lokatorami.Tej polityce "wodnej" tj cenom i ilość też należy się wreszcie dokładniej przyjrzeć.
#2 | dana dnia 01.04.2009 14:26
Przecież w tym podatku nie chodzi tylko o problem zaśmieconego miasta.Śmieciami w mieście, na ulicach, placach miejskich , proszę bardzo, niech sie miasto zajmuje. Srodki finansowe winny być zabezpieczone w dochodach gminy.
Co do wywozu odpadów komunalnych "tworzonych" w moim mieszkaniu,chciałabym nadal zachować prawo do wyboru firmy , która będzie je wywoziła.Mieszkam w budynku wspólnoty, mamy czystą , zamykaną altanę smietnikową, wokół budynku tez czysto. Firma wywozi śmieci w terminie. po co mnie ktoś chce uszczęśliwić? Pamiętam te sterty śmieci przy rozwalających sie pojemnikach gdy wywoził śmieci niejaki POS, jedyna firma w mieście.
Miasto miałoby przejąć wywóz śmieci, wybierając do tego jedna firmę? Czyżby jakiś lobbing?
15 radnych za wnioskiem o referendum zadecyduje o podatku śmieciowym. Proszę nie mówić, że to my, obywatele zadecydujemy. Ludzie nie za wiele z założeń rozumieją, ale jeden argument którym szermują zwolennicy tego absurdalnego podatku:" pani z domku jednorodzinnego nie będzie wrzucała śmieci do mojego śmietnika", tak ich ucieszy , będą "za".
#3 | drogi anonimie dnia 01.04.2009 09:40
w tej chwili mowimy o zatwierdzeniu organizowania referendum rownoczesnie z wyborami to parlemantu europejskiego, projekt zorganizowania referendum i jego koszty sa zetelnie przygotowane, i nie jest to kopia czegos.
#4 | anonim dnia 01.04.2009 06:45
a kto rzetelnie przygotował tej projekt ? Kto nad nim pracował ? Czy zdają radni sobie sprawę że po takiej uchwale trzeba wykonać rejonizacje miasta i w drodze zamówienia publicznego wyłonić jedną firmę sprzątającą ? Chęciński ciemniak z Jamrozym podłapał projekt z 2002 roku i szczują bezmyślnie...a realia sie zmieniły, niech prostaki popracują nad sposobami a potem dopiero uchwalają...a nie wszystko zrzucą na urząd ciemnota jedna...
#5 | Boromir dnia 01.04.2009 06:21
wlasnie wyslalem kazdemu prezydentowi fotke ze szklarnianej z pytaniem kiedy to zostanie posprzatane, prosze wszystkich o wysyanie prezydentom roznych fotek z balagnem w miescie.


Adresy e-mail wiceprezydentów: oraz
#6 | @Alex dnia 31.03.2009 21:23
OKI!!!!!!!!!!
#7 | Alex dnia 31.03.2009 20:27
To dobrze. Szkoda tylko, że nie będzie mnie w Sosnowcu w dniu sesji. Ale poczytam sobie komentarze.
#8 | boromir dnia 31.03.2009 20:23
bedzie dobrze, bedzie 15 glosow, spraw pewnaSmile
#9 | Alex dnia 31.03.2009 19:43
A to ciekawe...
Ciekawe, czy znajdą się radni...
#10 | @mieszkanka dnia 31.03.2009 19:39
jaki urząd? sprawny?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney