Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Ks. Biskup Grzegorz Kaszak odwiedził Urząd Miejski

Gościem Urzędu Miejskiego w Sosnowcu był dziś Biskup Diecezji Sosnowieckiej ks. Grzegorz Kaszak. Wyświęcony przez kilkoma dniami biskup, który po raz pierwszy wizytował ratusz wziął udział w spotkaniu z kierownictwem urzędu oraz naczelnikami wydziałów sosnowieckiego magistratu.
- Chciałbym złożyć ogromne podziękowania władzom miasta i urzędnikom, którzy poświęcili się w organizacji ingresu. Organizacja uroczystości była doskonała. Od kardynała po ostatniego członka mojej rodziny – na wszystkich Sosnowiec zrobił ogromne wrażenie. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Sosnowca, którzy zjawili się w bazylice katedralnej podczas mojego ingresu i święceń biskupich, jak również składam podziękowania dla wszystkich, którzy 2 kwietnia uczestniczyli w uroczystościach czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła II, które odbyły się na Placu Papieskim. Korzystając z okazji z racji zbliżających się świąt życzę wszystkim abyśmy się złu nigdy nie poddawali. W ostatecznym rozrachunku dobro zwycięży. Zdrowych, Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy – mówił podczas spotkania Biskup Kaszak.

źródło: tekst i zdjęcie, UM S-c


Autor: Piotr Dudała | 02/04/2009
Komentarze
#1 | Katoliczka prawdziwa dnia 16.06.2009 09:24
Ludzi nie bądżccie obłudni! Nasze Władze Miejskie są super.Dzięki Panu Prezydentowi Górskiemu Sosnowiec wypiękniałPan Górski jest tolerancyjny i kocha wszystkich ludzi bez względu na przkonania religijne i politycznePan Jezus też nie wyróżniał ludzi, każdemu pomagał Nie widzę nic złego w tym, że władze kościelne spotykają się z miejskimi, tak być powinno dla spokoju i tolerancji w mieście. W XVI wieku Polska była jedynym paaństwem "bez stosów", mogli wspólnie żyćć ludzi różnych wyznń, poglądow i było fajniWszyscy piszący i krytykujący mądrość i tolerancję -OPAMIĘĘTAAJCIE SIĘ!!!!! Nie potępiajcie, żebyście nie byli potępieni! Pozdrawiam!
#2 | Lońka dnia 08.04.2009 13:46
żarty!
#3 | anonim dnia 08.04.2009 05:54
znaczy się pomnik buduje Górski????
#4 | Karol dnia 08.04.2009 04:29
Komitet Budowy Pomnika JP II nie istnieje od 3 lat

Radny Wiesław Suwalski poinformował 28 marca, że z chwilą poświęcenia pomnika Jana Pawła II, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Jana Pawła II, powołany decyzją Prezydenta Sosnowca Kazimierza
Górskiego, na czele którego stał dr Emilian Kocot, zakończył swoją misję i działalność. Miało to miejsce.... 14 czerwca 2006r.
Oznacza to, że Komitet ten już prawie od 3 lat nie istnieje. Informację tę potwierdział w dniu dziejszym inny członek tegoż komitetu Wilhelm Zych. Kto więc obecnie firmuje dlasze zagospodarowanie Placu i budowę ołarza - sceny z 21 m. żaglem, czyli słynnej Barki????
#5 | Zawsze są różne pkty widzenia dnia 05.04.2009 21:31
:-))))))))))
#6 | Pięć tysięcy czy tysiąc?! dnia 05.04.2009 19:21
Premier Włoch Silvio Berlusconi powiedział, że tak jak komuniści kłamali przez lata w sprawie prawdziwych sprawców zbrodni katyńskiej, tak samo kłamią obecnie w innych kwestiach. Jednak w przytoczonej przez dziennik "La Repubblica" wypowiedzi Berlusconiego znalazł się rażący błąd na temat Katynia.
Gazeta przytacza komentarz premiera do doniesień o rozmiarach sobotniej antyrządowej demonstracji lewicowej centrali związkowej Cgil i opozycyjnej Partii Demokratycznej w Rzymie. Organizatorzy podali, że manifestantów było 2,7 miliona, policja - że 200 tysięcy.

- Powiedzieli, że było 2 miliony 700 tysięcy ludzi. Potem my dzwonimy do ministerstwa spraw wewnętrznych oraz kwestury i informują nas, że nie osiągnęli nawet liczby 200 tysięcy - mówił w Pradze włoski premier, cytowany przez dziennik "La Repubblica".
#7 | @oooo dnia 05.04.2009 19:19
Co ty, królu złoty!
#8 | oooo dnia 05.04.2009 10:43
To KAzimiez jest masonem, o to ci chodzi??
#9 | pieknie k... pieknie dnia 05.04.2009 10:15
1,5 miliona na barke, 200 na msze na placu papieskim w zaszlym roku, a ile na te banery Lukawskiego?
#10 | Kaźmierz dnia 05.04.2009 09:50
!,5 mln to nie jakaś poważna kwota. Największe katedry budowano w czasach głodu i nędzy! Pod wspólnym żaglem łatwiej nam wszystkim będzie!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney