Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sondaż: ogromna przewaga PO

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku kwietnia najwięcej głosów otrzymałaby Platforma Obywatelska (58 proc.); PiS mogłoby liczyć na 20 proc. poparcie, SLD na 8 proc. głosów, a PSL na 5 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.
Pozostałe partie nie przekroczyłyby 5 proc. progu wyborczego.

W porównaniu do sytuacji sprzed miesiąca poprawiły się notowania PO - wzrost o 4 pkt procentowe, SLD - wzrost o 2 pkt proc., PSL - wzrost o punkt proc. Mniej zwolenników ma natomiast PiS - o 6 punktów proc.24 proc. ankietowanych deklarujących gotowość do wzięcia udziału w wyborach nie wie, na kogo oddałaby swój głos. Jest to o 6 pkt procentowych więcej niż przed miesiącem.Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 32 proc. badanych. 27 proc. ankietowanych raczej zdecydowałoby się głosować, 12 proc. swojego udziału nie wyklucza, ale raczej uważa, że jest to mało prawdopodobne, natomiast 24 proc. z pewnością nie zamierza uczestniczyć w wyborach.Sondaż przeprowadzono w dniach 2-5 kwietnia, na reprezentatywnej losowej 960-osobowej ogólnopolskiej próbie dorosłych Polaków. Wyniki poparcia dla partii dotyczą 421 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach, z wyłączeniem osób niezdecydowanej jak głosować.źródło: PAP
Autor: Piotr Dudała | 08/04/2009
Komentarze
#1 | trla dnia 10.04.2009 16:05
w kraju moze nie,ale w miescie druzgodzace zwyciestwo odniesie sld(taka swiecka tradycja).Mlodzi maja przez ITI tusk-media wyprane glowy,ze nic nam nie pomoze,a bracia starsi w wierze czekaja tylko na sygnal,ze mozna wracac i wtedy bedzie placz i zgrzytanie zebami,wtedy przyjaciele bedzie za pozno.W prusach upominaja sie powoli o swoje,przyjdzie kolej na nas.Pora sie zaczac organizowac ,bo chyba nie wierzycie w te kolejne rzady,ze mysla o Polakach,oni sobie walcza hakami dla stanowisk i przywilejow,prawo...jakie prawo i dlakogo?Pora zaczac sie budzic i przeswietlic tych panow,o co im chodzi i jakiego sa pochodzenia,zapamietajcie jednoGrinla Polski mozna cos zrobic od czasu do czasu,dla Polakow.....nigdy!,tak o nas mowia bracia starsi w wierze.
#2 | Czytający sondaże dnia 09.04.2009 22:39
Tak sie składa że mamy ostatnio duży wysyp różnych sondaży - wszystkie one wskazują na wzrost u PO. Inne ugrupowania polityczne wypadają różnie. Mój dociekliwy kot zapytał mnie rano, dlaczego ten portal zacytował akurat sondaż TNS OBOP ? Czyżby dlatego że te inne odnotowują rownież duży wzrost u SLD i prawie znikajacy PSL ? Tak jest gdy tzw projekcja rzeczywistości i pobożne życzenia, zaciemniają trzeźwe spojrzenie wokół. W wyborach, zdecydowaną większość wyborców stanowią jednak Ci biedniejsi wyborcy, Ci którym nie żyje się najlepiej, Ci którzy mają bardzo niewielki wpływ na kryzys, którym ich właśnie się straszy. Platformo pomyśl o tym bo jeszcze długo przy żłobie będziemy mieli dotychczasowych sosnowieckich władców.
Coś jednak jest w tych populistycznych ulicznych krzykach - nie będziemy płacić za Wasz kryzys !
#3 | Janek dnia 09.04.2009 21:21
SLD już zrobiło taki porządek,że dzięki nim ,to mamy 50 lat w plecy!
Właśnie powoli się kończy SLD i bardzo dobrze!
#4 | Alex dnia 09.04.2009 20:36
Wiola, dobrze jest pomarzyć...
#5 | wioletta dnia 09.04.2009 19:39
PO nigdy do władzy nie dojdzie, zwłaszcza teraz kiedy doprowadziła kraj do największego kryzysu w historii. Rząd PO +PSL maksymalnie pociągnie do października. Ludzie już mają ich serdecznie dość, szczególnie teraz kiedy niekompetencja premiera i prezydenta jest zatrważająca. Przyjdzie do władzy SLD i szybko zrobi porządek z tymi pseudodziałaczami spod znaku PIS i PO. Liwidacja IPN i tych wszystkich głupich instytucji. Kurtyka odmeldował o wykonaniu zadania !!! Do czego doprowadziliśmy nasz biedny kraj.Nasz kraj, to jakaś paranoja. Tylko PO mógł coś takiego wymyśleć. Ale ludzie te kilka miesięcy jeszcze wytrzymają.Dość dzikiej prywatyzacji i przekazywania polskich gazet i banków w obce ręce.
#6 | @Alex dnia 09.04.2009 18:13
zaczyna się już agonia komuny w Sosnowcu, będzą na pewno drgawki i szarpania, ciężko się pogodzic z tym, że trzeba odejść po ponad 60 latach, na śmietnik historii!
#7 | Alex dnia 09.04.2009 17:28
Faktycznie, jeszcze kilka ośrodków broni się uparcie, w tym Sosnowiec. Miejmy nadzieję, że już niedługo...
#8 | Boromir dnia 09.04.2009 17:22
Jaki komunizm, postkomuna juz tylko lekko podryguje, takie ostatnie drgawki ma.....
#9 | ludek dnia 09.04.2009 15:33
Jeżeli w Sosnowcu obalimy komunizm ,to jesteśmy WIELCY!!!
Wiem co pisze!
#10 | BODZIA dnia 09.04.2009 14:24
Jak wyglądała, Bodziu, ową "olbrzymie przewaga PO" podczas niedawnych wyborów prezydenta Olsztyna? Wyglądała żałośnie!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney