Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sprzątali rogoźnicki park

Kilkadziesiąt worków na śmieci z różnego rodzaju śmieciami i odpadami to efekt akcji sprzątania Powiatowego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Rogoźniku, zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Będzinie z okazji Dnia Ziemi.

50 uczniów Centrum Kształcenia Praktycznego w Będzinie sprzątało alejki i zakamarki rogoźnickiego parku. Wyposażeni w rękawice i worki zbierali i na miejscu segregowali śmieci.W środowe przedpołudnie, 22 kwietnia, młodzież z CKP oczyściła teren od ulicy Cmentarnej aż po Osiedle Robotnicze w Rogoźniku. Najwięcej zebrano tworzyw sztucznych. Zadziwiające jest co można znaleźć na terenie parku. Oprócz plastikowych kufli i butelek znalazły się na przykład spłuczki toaletowe porzucone w krzakach. W ciągu zaledwie kilku godzin zapełnionych zostało prawie sto worków, które dzięki pomocy Powiatowego Zarządu Dróg trafiły na wysypisko śmieci. Na miejscu akcji był również starosta będziński Adam Lazar.- Wasi rodzice pamiętają pewnie, jaki ten park był piękny. Dzisiaj chcemy, by znowu stał się miejscem przyjaznym dla odwiedzających, dlatego dokładamy wszelkich starań, żeby przywrócić mu dawny blask – mówił starosta, dziękując młodzieży za udział w sprzątaniu ośrodka.W najbliższym czasie przy parkowych alejkach pojawią się nowe ławeczki i kosze na śmieci, a także będą kontynuowane prace przy prześwietlaniu drzewostanu i oczyszczaniu parku.źródło: www.powiat.bedzin.pl
Autor:
Piotr Dudała | 22/04/2009
Komentarze
#1 | lot dnia 24.04.2009 11:14
jak najwiecej takich akcji w całym Zagłębiu . W parkach jest dramatyczny bałagan. Mysle że powinno sie zaangazować w to szkoły w kooperacji z poszczególnymi Urzedami Miejskimi i Starostwem
#2 | kolo dnia 24.04.2009 11:12
chyba dla nikogo nie jest tajemnica kto zwykle sprząta ulice.
nie oczekiwał bym zbyt wiele od dtych ludzi
#3 | Sprzątanie przystanków dnia 23.04.2009 20:21
Panie Dudała,często wkleja Pan tu w swoim sewrisie zdjęcia z bałaganu na przystankach itp.Teraz wyjaśnie Panu skąd się to bierze. Ludzie są różni i jak wiadomo śmiecą. Ale są też wynajęte firmy które powinny przystanki sprzątać ,bo za to im płaci właściciel,czyli prawdopodobnie miasto lub PKM ,czyli właściwe my. Ale do sedna sprawy,dzisiaj o godz 16.10 stojąc sobie na przystanku przy ulicy Orlej przy uniwersytecie i czekając na autobus 299 w kierunku centrum byłem świadkiem jak taka firma sprząta przystanek.Podjechała ekipa pomarańczowym mercedem dostawczym nie oznakowanym co to za firma (mam nr rejestracyjny) szybko wyskoczyli i żwawo wzieli się do pracy, cała akcja twała około niecałe 2 minuty.Wyglądało to tak ,najpierw wygonili wszystkich oczekujących pasażerów z pod wiaty i jeden z nich zdjął z auta dmuchawę spalinową ręczną ,odpalił i wszystkie niedopałki i śmieci wyduchał z przystanku na trawnik i za wiatę nie zwracają uwagi że kurzy na stojących na przystanku.Inni w międzyczasie wybrali z worów w koszach zamiast je wymienic na nowe,nastepnie jeden przeleciał biegiem miotłą wzdłóż krawężnika ,co się załapało to znikło na łopacie a reszta jak leżła to to tak została. Na zwróconą im uwagę że nie sprzątają tylko śmiecą ,odpowiedzieli że za dwa dni zrobią to samo. Nawet straszenie strażą miejską nic na nich nie zrobiło. Wskoczyli do autka i odjechali i ja też bo włąśnie podjechał 299 na który czekałem. I tak właśnie sprząta się przystanki,kiedyś robiono to w nocy lub godzinach późno wieczornych. teraz nie patrzą na nic ,wydmuchają wszystko.
#4 | ekolog dnia 23.04.2009 18:20
więcej takich akcji, please! chętnie bym wzięła w nich udział. i trzeba w końcu coś zrobić z dzikimi wysypiskami, bo za niedługo obudzimy się na śmietniku.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney