Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Bez komentarza

Wiosna w Rzeszowie


zdjęcia: Piotr DudałaAutor: Piotr Dudała | 24/04/2009
Komentarze
#1 | Sulim dnia 28.04.2009 04:10
Już wiosna - czas na koszenie przydrożnych trawników. No to ja się pochwalę jak próbowałem coś z tym zrobić (nie zakazać). Jadąc samochodem kamień spod kosiarki rozbił mi boczną szybę. Właściciel chciał mnie zaprowadzić do zaprzyjaźnionego warsztatu ale zażądałem sobie serwis renaulta - wprawili nową szybę. Drugi raz kamień wpadł mi przez otwarte okno do środka. Zgłosiłem telefonicznie na policję - poradzili mi żebym pojechał do szpitala jak jestem ranny a jak nie to oni się tym nie zajmują. No to poszedłem do naszego UM. Powiedzieli, że oni nie są od tego ale spróbują się tym zająć (było to trzy lata temu). A wystarczy tylko zmusić kosiarzy do stosowania przenośnych ekranów. Na pewno mają w kosztorysie za to płacone.
#2 | ania dnia 27.04.2009 15:28
cudze chwalicie, swego nie znacie
#3 | mieszkanka dnia 26.04.2009 20:29
No cóż u nas referendum śmieciowe dopiero w czerwcu, a do tego czasu włodarze miasta wychodzą z założenia, że mogą nic nie robić.
Obawiam się tylko, że i potem nie będą nic robić bo ogrom prac ich przerasta.
My możemy zazdrośnie popatrzyć na Rzeszów.
#4 | @@@ odświeżone dnia 26.04.2009 19:34
Autorze powyższego wpisu,chyba masz nikłe pojęcie o internecie i komputerze skoro twierdzisz że pisząc tutaj komentarz jesteś anonimowy,warto poczytać coś więcej na ten temat. Nikogo się nie boję, a to co zrobiłem z tą sprawą to moja prywatna sprawa i nie zamierzam się tu chwalić. Opisałem tylko zdarzenie ktorego byłem uczestnikiem i to tyle na ten temat.I radzę zamiast siedzieć w gaciach cały dzień przed komputerem SPACEREK PO NASZYM PIĘKNYM SOSNOWCU.Dla zdrowia!
#5 | @Odświeżone dnia 26.04.2009 19:04
Coraz bardziej nabieram pewności dlaczego u nas jest tak wspaniale - za duzo jest teoretyzujacych i uwielbiajacych samo narzekanie.
Autorze powyższego wpisu - to jest poprostu ŚMIESZNE !!! Opisujesz karygodne zachowanie - ale numer samochodu tej ekipy utajniasz. Jaki to ma sens, czego sie boisz, piszesz tu przecież anonimowo. Nawet jakby chcieli wziąść ich za dupę to skąd wezmą świadków ich wspaniałej "pracy". I dlatego jest tak fajnie.... bo najlepiej siedzieć w gaciach przed kompem i naprawiać świat.
#6 | Odświeżone dnia 26.04.2009 17:07
Sprzątanie przystanków | 23-04-2009 | 22:21

Panie Dudała,często wkleja Pan tu w swoim sewrisie zdjęcia z bałaganu na przystankach itp.Teraz wyjaśnie Panu skąd się to bierze. Ludzie są różni i jak wiadomo śmiecą. Ale są też wynajęte firmy które powinny przystanki sprzątać ,bo za to im płaci właściciel,czyli prawdopodobnie miasto lub PKM ,czyli właściwe my. Ale do sedna sprawy,dzisiaj o godz 16.10 stojąc sobie na przystanku przy ulicy Orlej przy uniwersytecie i czekając na autobus 299 w kierunku centrum byłem świadkiem jak taka firma sprząta przystanek.Podjechała ekipa pomarańczowym mercedem dostawczym nie oznakowanym co to za firma (mam nr rejestracyjny) szybko wyskoczyli i żwawo wzieli się do pracy, cała akcja twała około niecałe 2 minuty.Wyglądało to tak ,najpierw wygonili wszystkich oczekujących pasażerów z pod wiaty i jeden z nich zdjął z auta dmuchawę spalinową ręczną ,odpalił i wszystkie niedopałki i śmieci wyduchał z przystanku na trawnik i za wiatę nie zwracają uwagi że kurzy na stojących na przystanku.Inni w międzyczasie wybrali z worów w koszach zamiast je wymienic na nowe,nastepnie jeden przeleciał biegiem miotłą wzdłóż krawężnika ,co się załapało to znikło na łopacie a reszta jak leżła to to tak została. Na zwróconą im uwagę że nie sprzątają tylko śmiecą ,odpowiedzieli że za dwa dni zrobią to samo. Nawet straszenie strażą miejską nic na nich nie zrobiło. Wskoczyli do autka i odjechali i ja też bo włąśnie podjechał 299 na który czekałem. I tak właśnie sprząta się przystanki,kiedyś robiono to w nocy lub godzinach późno wieczornych. teraz nie patrzą na nic ,wydmuchają wszystko.
#7 | ma dnia 26.04.2009 16:13
Gdyby taki zaśmiecający nasze miasto zapłacił mandat i to wysoki lub musiałby odpracować swój czy na pewno byłaby poprawa stanu czystości. Staż miejska powinna nakładac wysokie mandaty za zasmiecanie i częściej pojawiać się na obrzeżach miasta.
#8 | staszek dnia 26.04.2009 15:52
To prawda ,że należy zacząć ,,od siebie",ale na mieście nie widać służb porządkowych i te dziurawe chodniki,jezdnie -brak gospodarza w tym mieście -NIESTETY!
#9 | ma dnia 26.04.2009 15:20
Moi drodzy, a kto kto brudzi w naszym mieście? Niestety to my, mieszkańcy!!! Mam tego najlepszy przykład na naszym osiedlu. Dozorcy kilka razy w ciągu dnia sprzątają teren przed szkołą, który to teren jest miejscem osiedlowych spotkań młodzieży, która już do tej szkoły nie uczęszcza. Młodzież jest bezkarna, nikt im nic nie może zrobić. Pełno tam łupin słonecznika, papierów i butelek. Gdyby nie szkolni dozorcy, dzieci do szkoły szłyby po stercie śmieci. Czy sprzątanie po młodzieży należy do ich obowiazków? A gdzie są rodzice????????????????????? oraz mieszkańcy osiedla, którzy przechodzą obok tej młodzieży i nie potrafią im zwrócić uwagi??????????????
#10 | Mat dnia 26.04.2009 14:28
Czy Pan Jagilowicz pobiera kase byc moze za lizanie d... Kazikowi Gorskiemu????
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney